Неработещо странично огледало

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 09 Дек 2020, 23:08

Привет на всички фенове!
Карам е90 2006г ,днеска, като превключвам на задна ,дясното огледало не мръдна надолу. СЛед, като паркирах, пробвах няколко пъти да дам на задна предвавка, не мърда - отново. Проверих, дали проблемът не е само на задна предавка - не, огледалото не мърда в нито една посока, дори не се прибира - само лявото си работо, дясното отказа. Изгледал доста клипове, както прочетох в различни форуми, не видях някой да му откаже огледалото . Проблемите основно са - не се прибира, не мърда огледалото или обръщане на огледалото и режат някакви жички, при мене изцяло отказа. Може някъде да съм пропуснал тема, ако е така , моля да ме извините и да ме препратите към темата. Ако не е така, някой , ако е имал такъв проблем, да даде съвет , как да оправя огледалото. Дали не е бушон за лявото огледало? гледах и клип ,в който един с РЪКА прибира огледалата, след , което ги отваря с бутона от страната на шофьора. Ще пробвам различни методи, но преди тях, ако някой даде съвет за бързо разрешаване на проблема( без закупуване на ново ) ще съм му благодарен. Пък, ако трябва да е види еладжия примерно, може да ме насочи - от Бургас съм.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от red_bull92 » 10 Дек 2020, 15:15

Някои дебелаци, като не могат да минат между колите на паркингите и ги прибират и по този начин ги чупят. На мен на Е39-ката две огледала с ел. прибиране ми счупиха по този начин от невежество... :banghead: :banghead: :banghead: Прост народ сме си, за това в Западна Европа не ни искат... :banghead: :banghead:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от NGneer4eto » 13 Дек 2020, 12:39

///MEHTOP написа:Привет на всички фенове!
... огледалото не мърда в нито една посока, дори не се прибира - само лявото си работо, дясното отказа. ...Дали не е бушон за лявото огледало? ...


Човече, кажи ми, че още не си проверил бушоните и ще те призная!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от vld » 20 Дек 2020, 9:54

NGneer4eto написа:
///MEHTOP написа:Привет на всички фенове!
... огледалото не мърда в нито една посока, дори не се прибира - само лявото си работо, дясното отказа. ...Дали не е бушон за лявото огледало? ...


Човече, кажи ми, че още не си проверил бушоните и ще те призная!

Колегата е прав, проблема вероятно е прекъснат проводник.
Свали огледалото и го закачи на буксата на лявото( за проба, не е изключено просто да му е изгорял мотора), ще тръгне но на позицията на дясно от превключвателя на шофьорската врата.
Ако работи просто трябва да си проследиш кабелите за огледалото, често има проблем от окис в буксата на вратата....
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 09 Фев 2021, 21:31

Здравейте! ПРоверил съм бушоните, всичко е окей там . След като не бачкаше лявото, сега отказа и дясното . Не знам дали това , дали има значение, обаче всичко започна след автомивка. или се "филмирам".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от awful » 11 Фев 2021, 19:39

///MEHTOP написа:Здравейте! ПРоверил съм бушоните, всичко е окей там . След като не бачкаше лявото, сега отказа и дясното . Не знам дали това , дали има значение, обаче всичко започна след автомивка. или се "филмирам".


Footwell module, (FRM) на там върви работата колега.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 13 Фев 2021, 0:24

BMW Footwell Module. The footwell module (FRM) is an electrical nodal point in the footwell on the drivers side. The footwell module picks up the signals from the doors and controls the lighting. The footwell module also controls the adaptive headlights.
А този модул ,също служи и за огледата ли? иначе остана ми време , посетих на един авер сервиза, виках , ако има проблем с бутоните на шофьорската врата ,с диагностика , той ще ще мръдне огледалата, но ми каза,че не е от там, а съответно модула е заминал, и точно взех да го търся в нета, но така и не видях модул, който да отгововаря на страничните огледала. Значи готин това е модула и за огледалата ? ФРМ? Ако е така , ще пробвам да го ремонтирам или да търся друг. Чувал съм ,че някой неща след ремонт , ставали още по - здрави? От Бургас съм, ако ще е по-добре и естествено , ако ще може да се ремонтира, моля да ме насочите към някой вещ. И също четох някъде, че понякога проблемът бил софтуер , не винаги хардуер? Моля, за точни съвети как да процедирам, дали да търся 2-ра ръка , който няма гаранция много, нов, който не знам колко стотин лева ще струва? или да го дам да го ремонтират.
Благодаря предварително на всички озовали се за този казус. Голяма гъзария да ти се прибират огледалата , не е уау, ама е яко, и като не мога да ги използвам в даден момент, ми иде да ги счупя...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от awful » 13 Фев 2021, 19:16

///MEHTOP написа:BMW Footwell Module. The footwell module (FRM) is an electrical nodal point in the footwell on the drivers side. The footwell module picks up the signals from the doors and controls the lighting. The footwell module also controls the adaptive headlights.
А този модул ,също служи и за огледата ли? иначе остана ми време , посетих на един авер сервиза, виках , ако има проблем с бутоните на шофьорската врата ,с диагностика , той ще ще мръдне огледалата, но ми каза,че не е от там, а съответно модула е заминал, и точно взех да го търся в нета, но така и не видях модул, който да отгововаря на страничните огледала. Значи готин това е модула и за огледалата ? ФРМ? Ако е така , ще пробвам да го ремонтирам или да търся друг. Чувал съм ,че някой неща след ремонт , ставали още по - здрави? От Бургас съм, ако ще е по-добре и естествено , ако ще може да се ремонтира, моля да ме насочите към някой вещ. И също четох някъде, че понякога проблемът бил софтуер , не винаги хардуер? Моля, за точни съвети как да процедирам, дали да търся 2-ра ръка , който няма гаранция много, нов, който не знам колко стотин лева ще струва? или да го дам да го ремонтират.
Благодаря предварително на всички озовали се за този казус. Голяма гъзария да ти се прибират огледалата , не е уау, ама е яко, и като не мога да ги използвам в даден момент, ми иде да ги счупя...


Виж сега, преди да правиш каквото и да е свали модула и го провери за окисляване, ако е там е ходила вода ще го разбереш лесно, колата е 2006 и трябва да е със ФРМ 1, може да сложиш и ФРМ 2 при които може да ползваш някои екстри като едната е Welcome lights, наи добре е закачи със ISTA и да видите за какво става на въпрос. Като проблем нямат хардуерен а софтуерен, наи вече ФРМ 3 версия дори при паднал акумулатор остава без ЕЕПРОМ :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 15 Фев 2021, 11:16

Модулът се намира от шофьорската страна, долу в ляво нали? И Тази сутрин тръгна, отново ,само дясното огледало. На диагностиката преди известно време излезе,че има проблем с модула, а сега тръгна само едното огледало. Искам да кажа,дали проблемът идва от механизма на огедалата или си е, както каза, колегата модула. Пък за кратък период от време , да заминат двете огледала от моторчето, не ми се вярва , ама ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от awful » 15 Фев 2021, 21:24

///MEHTOP написа:Модулът се намира от шофьорската страна, долу в ляво нали? И Тази сутрин тръгна, отново ,само дясното огледало. На диагностиката преди известно време излезе,че има проблем с модула, а сега тръгна само едното огледало. Искам да кажа,дали проблемът идва от механизма на огедалата или си е, както каза, колегата модула. Пък за кратък период от време , да заминат двете огледала от моторчето, не ми се вярва , ама ..


Не ти се вярва ама може и така да е, имаи на предвид че колкото повече си играеш със тях отвори затвори се скапват за нула време, те за това така са кодирани да се прибират само когато човек има нужда не на всяко заключване и отключване.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 15 Фев 2021, 23:22

Така ли иначе на диагностиката показа, че модула не бачка. Пак се повтарям , аз ще видя и графики, обаче се намира долу в ляво , на шофьорската страна , нали така? Ще видим модула първо , защото при диагностика така показа, както ще последвам и примера , който описа по-горе приятелю. Би трябвяло да се оправят нещата, след, което вече, ако не станат нещата малко да се постопли и ще отворя , разглобя и изчистя хубаво огледалата, че някъде бях чел, че събирали много мръсотия, в онази част , която служи за да работят , машинката с нещо като пружина , ако не се лъжа , все още не съм се задълбаваш. Ама , щом показа едно на диагностиката би трябва да го решим проблема по този начин . А за прибирането, почти не съм използвал тази опция, само, когато трябва да се размина много тънко, както , като паркирам в тесни улици, и още повече ме е яд, че съм ги цъкнал 10пъти и ай чаооо. Но се радвам , че с помощна на мои авери и на Вас откриваме бързо проблема, както и решението, надявам се бързо да отстраним проблема.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от NGneer4eto » 16 Фев 2021, 23:55

Аве колегата, стига глупоси, как огледалата да не са направени да се прибират постоянно? Аз почти всеки ден ги прибирам с копчето и нямам досега проблеми. Това не е Опел все пак. По-скоро като не ги прибираш и често ги бутат разни шишковци като минават близо до колата по-може да се прецакат. Дори ако много дълго не са прибирани може да клеяса механизма и да се прецака като решиш да го прибереш, особено ако живееш в Бургас. Разбира се, в случая почти сигурно е модула причината.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 20 Мар 2021, 18:16

Кажете, в Бургас, на кой да закарам да го видят тоя модул? или да търся да купувам друг?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от ///MEHTOP » 16 Апр 2021, 20:57

Здравейте, маняци! Проблемът се оказа в моторчето, не в модула. Като кабелът, който подава сигнал да мърдат огледалата, както за прибирането им е бил един. Като се махне капака на огледалото има една платка, ако мога да я нарека така, като я изкараме огледалата работят , но само прибирането, не мога да мърдам самите стъкла, моторчето било едно, както кабела за прибиране и настройване на стъклата също. И като не бачка едната функция подава сигнал , който е един и спира да бачка прибирането. От сервиза ми казаха, че трябва да се купят , най-добре нови огледала, а не само моторчето. По това което съм обяснил , ако Ви става ясно, не може ли да се оправи тази платка ли да я нерека, или само моторчето, да не търся нови огледала. Пича ми каза, че ако купувам втора употреба, да съм гледал огледалата , да са за годината на производство на моя автомобил , иначе нямали да тръгнат -изобщо? Наскоро на една шкода търсихме огледала и не бяха за точната година и не тръгнаха , после ги връщахме. Моля за съвети, не че няма огледала на пазара, ама ако мога да оправя само тази платка, тъй като тя подава сигнала или моторчето ще е супер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Неработещо странично огледало

Мнение от awful » 26 Апр 2021, 18:43

Казах ви че от играчка със тях се чупят не са направени за постоянна употреба, но някои ги кодират като се заключи колата и да се прибират сами и от там като минат доста интервали и сбогом им кажи. Всеки сам да си преценява как да ги ползва.
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook