Въпрос относно BimmerCode

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Въпрос относно BimmerCode

Мнение от 8bit » 29 Ное 2020, 10:40

Здравейте, извинявам се, ако темата не е за този съб-форум - може да я изтриете в такъв случай.

Към въпроса ми: Чудя се адски много тези дни кое е по-добрата опция - Carly или BimmerCode. Това, което ме интересува е главно кодиране/отключване на екстри. Но го има и момента, че с Carly може да се прави диагностика (не знам до колко е добра, подробна и като цяло полезна), което си е доста голям плюс. Ако ползвам Carly до колкото съм чувал най-добрата опция е да се кракне (на андроид телефон очевидно) и просто да се купи адаптора. При Bimmercode трябва и адаптер и приложение да се купува и накрая пак можеш само да кодираш. Но това, което ми харесва повече при БимърКод, е че кодирането е на малко по-добро и високо ниво сякаш - например Braking Light-a не може да се направи през Carly, докато хората в БимърКод могат да го направят.

Та в крайна сметка какъв ми е въпроса - на база вашият опит какво бихте препоръчали ? Също така към хората препоръчващи БимърКод - какъв адаптор ползвате? Аз мислех, да поръчам този https://www.obdlink.com/products/obdlink-cx/ тъй като има безплатна доставка до България.

Благодаря на всички отзовали се и моля без излишни коментари :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от morto » 05 Дек 2020, 0:48

Аз имах Карли и като функционалност бях доволен, бързо и лесно кодиране, проверка на километри, диагностиката и живите данни не дават особено добра информация. До като един ден, брикнах на една ф10 аирбаг модула и изхвърлих и адаптора и приложението. БимерКода не мога да споделя лично мнение, но от това което съм, че е една идея по-функционален и сигурен. Моя съвет е esys и ncs expert, но трябва малко да почетеш има доста информация, кое как се прави! Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от Ненко Вранков » 05 Дек 2020, 7:25

Ще "крадеш" Карлито, а Бимеркода мислиш да плащаш... ако и него го крадеш, то купи си един адаптер за $10-15 и си готов, за къф ти е тоя за $50? Няма да работи повече, повярвай ми.
Нямам представа колкото е читава диагностиката на Карлито, ползвам други, но Бимеркода е много приличен за кодиране на основни неща, за повече си трябва Е-sys / NCS, което се отнася и при двете.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от Ivo-G » 07 Дек 2020, 10:32

Значи освен BimmerCode има и BimmerLink от същия девелопър, което е приложението им за диагностика, живи данни, кодиране на нови акумулатори, пускане на ДПФ регенерации и т.н. Нямам много опит с Карли, защото ми трябваше за F30, но Bimmer-a ми изглежда по-добре направеното приложение. Тъпото е, че всяко се плаща по отделно. Чел съм мнения, че за кодиране на Е-сериите Карлито е по-подходящото от двете, но нямам лични впечатления и не знам дали е така в действителност.
Иначе Бимърите ги ползвам с Vgate iCar Pro BT 4.0 адаптер, даже имам един излишен...

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от 8bit » 11 Дек 2020, 7:41

morto написа:Аз имах Карли и като функционалност бях доволен, бързо и лесно кодиране, проверка на километри, диагностиката и живите данни не дават особено добра информация. До като един ден, брикнах на една ф10 аирбаг модула и изхвърлих и адаптора и приложението. БимерКода не мога да споделя лично мнение, но от това което съм, че е една идея по-функционален и сигурен. Моя съвет е esys и ncs expert, но трябва малко да почетеш има доста информация, кое как се прави! Успех.

Благодаря за информацията колега :)

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от 8bit » 11 Дек 2020, 7:44

Ivo-G написа:Значи освен BimmerCode има и BimmerLink от същия девелопър, което е приложението им за диагностика, живи данни, кодиране на нови акумулатори, пускане на ДПФ регенерации и т.н. Нямам много опит с Карли, защото ми трябваше за F30, но Bimmer-a ми изглежда по-добре направеното приложение. Тъпото е, че всяко се плаща по отделно. Чел съм мнения, че за кодиране на Е-сериите Карлито е по-подходящото от двете, но нямам лични впечатления и не знам дали е така в действителност.
Иначе Бимърите ги ползвам с Vgate iCar Pro BT 4.0 адаптер, даже имам един излишен...

Аз от доста места чета/чувам, че биммера като цяло бил по-сигурен и като цяло добър за кодиране на Е серия и нагоре. А като казваш, че всяко се плаща по отделно имаш предвид, че БиммъКод и БиммърЛинк трябва да си ги платиш отделно нали ? За това знам, притесни ме да не се плащат разни функции в приложенията допълнително :D Благодаря за информацията колега :)

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от 8bit » 11 Дек 2020, 7:50

Благодаря на отзовалите се колеги с информацията и на още един колега, който ми писа на лично - в крайна сметка си поръчах UniCarScan UCSI-2000 и ще си поръчам Биммър приложенията - излиза по-евтино от Карлито и хората са доста по-доволни от тях като цяло сравнение с Карлито. Благодаря отново на всички писали по темата с полезна информация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от hus0 » 22 Дек 2020, 13:34

Аз от много години си ползвам Карлито с оригинялния адаптер на моята кола и съм супер доволен. Не съм имал никакви ядове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от panter » 18 Фев 2021, 9:06

8bit написа:Благодаря на отзовалите се колеги с информацията и на още един колега, който ми писа на лично - в крайна сметка си поръчах UniCarScan UCSI-2000 и ще си поръчам Биммър приложенията - излиза по-евтино от Карлито и хората са доста по-доволни от тях като цяло сравнение с Карлито. Благодаря отново на всички писали по темата с полезна информация.


От къде го поръчваш и каква му е цената ако не е тайна ;) ?

ПС ако вече си го получил и пробвал дай някакви отзиви как се справя :lalala:
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от hamann25 » 19 Фев 2021, 12:23

Здравейте колеги, аз поръчах днес този адаптер.

https://bimmer-connect.com/products/bg-thrwi

Въпроса ми е мога ли да си правя диагностика със BimmerCode или само мога да кодирам или за диагностика трябва да си платя и другото приложение BimmerLink ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от TheFreeRider » 19 Фев 2021, 16:28

Не искам да звучи като реклама, но не разбирам защо поръчвате адаптери от чужбина, при положение, че има родно производство и дори на по-ниска цена.

Иначе BimmerCode е само за кодиране, няма диагностични функции.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от hamann25 » 20 Фев 2021, 9:27

TheFreeRider написа:Не искам да звучи като реклама, но не разбирам защо поръчвате адаптери от чужбина, при положение, че има родно производство и дори на по-ниска цена.

Иначе BimmerCode е само за кодиране, няма диагностични функции.
Колега Аз живея в Германия Затова предпочитам да пазарувам тук.

Благодаря за бързия отговор вчера си платих и двете приложения остава само да ги тествам и да споделя моите впечатления.

Приятна събота и неделя колеги

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от ivanski_2 » 20 Фев 2021, 9:43

TheFreeRider написа:Не искам да звучи като реклама, но не разбирам защо поръчвате адаптери от чужбина, при положение, че има родно производство и дори на по-ниска цена.

Иначе BimmerCode е само за кодиране, няма диагностични функции.


Интересно, би ли споделил линк :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от TheFreeRider » 20 Фев 2021, 16:50

От официалната страница на приложението: https://bimmercode.app/adapters/
modBMW е въпросният адаптер, колегата има и тема във форума. Препоръчвам го защото го ползвам и съм доволен - нямам никакво участие в разработката или продажбата му.

До колегата от Германия - извинения, не съм обърнал внимание, че си в чужбина

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпрос относно BimmerCode

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2021, 21:06

Адапторът на колегата е наистина много добър, от няколко месеца го ползвам и нямам забележки. Но той е само за F/G серия, тъй като работи през ENET протокола, за Е серия трябва K-DCAN.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook