Поредно проблемче с теч в купето

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.07.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d e91 manual
Мечтае да кара: е30 купе

Поредно проблемче с теч в купето

Мнение от AlexK. » 06 Окт 2020, 22:40

Здравейте колеги, за пореден път се нуждая от вашата помощ. По време на днешния дъждец след като се качвам в колата си, е91 с панорама, осъзнавам, че пасажерската седалка до шофьорската е доста мокра. След като погледнах нагоре и отворих сенника с една доста стабилна струйка започна да капе, почти да тече вода от лампата за огледалото. Както по-горе споменах колата е с панорамен покрив, който го изполвам веднъш годишно. Листата и боклуците, които се събират в двете решетчици до амортисьорчетата на предния капак ги чистя сравнително редовно, но този път бяха се понасъбрали. Възможно ли е заради това водата не успява да се изтече през отводните канали на панорамата и за това тече в купето? Ако да, как да постъпя, по какъв начин мога да отпуша каналите и възможно ли е да тече от другаде или поради друга причина? Вече имах щастието да ми влиза вода през шумоизолацията на вратата пак на пасажерското място, което бе много старателно поправено. Съвпадение ли е, че ми се мокри същата седалка и мокет? Трябва ли да търся друга причина за наводняването и ако трябва да се прави някаква по-сериозна интервенция към когото да се обърна в София. Ще бъда изключително благодарен за всякакъв съвет!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Поредно проблемче с теч в купето

Мнение от nikola59 » 09 Окт 2020, 19:15

Или люка не е бил притворен или са ти запушени каналите за оттичане. Оттичането е под предните калници, а не там при дренажните решетки за които пишеш! Убеди се първо, че люка притваря добре.
Отиди някъде където има сгъстен въздух. На пистолета за въздуха сложете някакаво гумено маркуче с диаметър да се мушне в отворите за изтичане на люка. Отвори люка, в ляво и дясно отпред мушкаш маркучето и продухваш с въздух - под калниците ще чуеш свистенето. Може малко вода после да налееш в легенчето за оттичане да промие после пак продухай. Това съм го правил профилактично преди време. Ако вече има "гняз" запекла тези отвори ще трябва нещо да се мушка да пробие, но до там не съм стигал....На люка има и задни отвори за оттичане, но поне аз както го правих преди не видях начин да стигна до тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Поредно проблемче с теч в купето

Мнение от k.milanov » 02 Ное 2020, 11:01

Напълно възможно е да тече от напукано и изгнило оплътнение над челния прозорец - това между прозореца и тавана.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook