Грешка за IBS сензор без колата да има такъв

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.01.2014
Пол: Мъж

Грешка за IBS сензор без колата да има такъв

Мнение от xddrt » 05 Окт 2020, 17:44

Здравейте.Колата ми е Бмв 320д Е90 2005год.(от първите) Имах проблем с реле регулатора правише ми бели и ми записваше доста грешки. Включително и ,,4A27”. (която е за IBS датчика). Проблема е,че аз въобще нямам такъв датчик на минусовата клема. След като смених реле регулатора със същия (Валео) всичко си е наред с колата и алтернатора зарежда както си трябва. Но тази грешка си остана ,,4A27”,трия грешката и след като запаля колата се появява отново. Четох из доста форуми и други имат същия проблем,но решение не са намерили.Преди да почнат проблемите с регулатора не ми е записвало никакви грешки от тоя тип и никога компютъра не е търсил връзка с IBS датчика. Ще съм Ви много благодарен,ако можете да помогнете или поне да ми кажете дали има нещо за,което трябва да се притеснявам. Новото реле е същото като оригиналното,но не е купено от Бмв,понеже там за оригинално ми искаха към 320лв,а аз го взех за около 115лв.Акумулатора е 70ah и е регистриран.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Грешка за IBS сензор без колата да има такъв

Мнение от zvetiko » 06 Окт 2020, 8:18

Колега, не е същото като оригиналното за тази сума. Може да е на фирмата, която го произвежда за BMW и някой да ти е казал, че е същото. Но в повечето случаи има голяма разлика между продукт произведен съгласно изискванията на BMW и същото нещо за масовият пазар, където фирмата се конкурира с други фирми. След като акумулатора се регистрира, би трябвало да имаш IBS, защото регистрацията се прави да се нулира режима на зареждане, който се управлява от модула на двигателя, въз основа на показанията на IBS. По принцип може да караш така колата, ако не те дразни грешката и това, че акумулатора няма да се зарежда оптимално, което ще се съкрати живота му.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.01.2014
Пол: Мъж

Re: Грешка за IBS сензор без колата да има такъв

Мнение от xddrt » 06 Окт 2020, 8:48

zvetiko написа:Колега, не е същото като оригиналното за тази сума. Може да е на фирмата, която го произвежда за BMW и някой да ти е казал, че е същото. Но в повечето случаи има голяма разлика между продукт произведен съгласно изискванията на BMW и същото нещо за масовият пазар, където фирмата се конкурира с други фирми. След като акумулатора се регистрира, би трябвало да имаш IBS, защото регистрацията се прави да се нулира режима на зареждане, който се управлява от модула на двигателя, въз основа на показанията на IBS. По принцип може да караш така колата, ако не те дразни грешката и това, че акумулатора няма да се зарежда оптимално, което ще се съкрати живота му.

Благодаря ти много за отговора. И аз си помислих,че след като не е оригинално може да има някакви проблеми. Сензор нямам.Минусовата клема я смених,понеже старата(оригиналната)не стягаше добре и беше хлабава,но сензор не съм имал,а тази грешка за сензора ми я записваше и с оригиналното реле,когато започна да ми прави проблеми. Преди да започне да ми прави проблеми,колата не е търсила ibs сензора и не ми записвала грешки. Както и да е.За мен просто беше важно да знам,че може да се кара така. Благодаря ти много

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook