E90 330i на газ

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 26.06.2013
Местоположение: Берковица
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: F82 ///M4

E90 330i на газ

Мнение от alioshev » 23 Сеп 2020, 23:04

Здравейте Колеги,
Предстои ми покупка на Е90 330 бензин с газ.
Моля за Вашите съвети относно колко надежден е този двигател с газова уредба и какво да гледам при огледа на колата.
Като цяло добър избор ли е или не?
Какви проблеми мога да имам за в бъдеще?
Всякакви мнения ще ми бъдат от полза.
Благодаря Ви предварително!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: E90 330i на газ

Мнение от kikko » 24 Сеп 2020, 8:19

Личното ми мнение е,че последните двигатели,които се разбираха добре с газта бяха М20 и ранните М50/М42. На следващите модели монтажа на газова,пък било то и хубава е свързано с вечни настройки,светещи лампи и т.н. дразнещи проблеми. Според мен ,ако вече не си я взел, не се хващай на това хоро. Те бензините от тези години на бензин трудно ги вкарваш в правия път,пък за газ не ми се мисли.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: E90 330i на газ

Мнение от Vernibgs » 24 Сеп 2020, 17:29

вече година карам с БРЦ-газово монтирано в БРЦ сервиз и нямам абсолютно никакви проблеми с колата.... N 52 е мотора.. няма разлика между бензина и газта.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: E90 330i на газ

Мнение от b00st » 25 Сеп 2020, 9:41

kikko написа:Личното ми мнение е,че последните двигатели,които се разбираха добре с газта бяха М20 и ранните М50/М42. На следващите модели монтажа на газова,пък било то и хубава е свързано с вечни настройки,светещи лампи и т.н. дразнещи проблеми. Според мен ,ако вече не си я взел, не се хващай на това хоро. Те бензините от тези години на бензин трудно ги вкарваш в правия път,пък за газ не ми се мисли.

Абсолютно съм съгласен с написаното по-горе, като бивш собственик на N52, той на бензин си е цяло чудо да работи безпроблемно, а на газ ще е нещо страшно. Чека постоянно ще го има и определено не могат да ти го настроят да върви с пълен потенциал на газ, който каквото иска да ти разправя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E90 330i на газ

Мнение от nero_ » 25 Сеп 2020, 9:52

има 2-3 особености, с които ако не е запознат, този който монтира и настройва, може да има проблеми. Настройката е трудна да стане добре, но не невъзможна. Аз съм имал този мотор на газ и въпреки че бяха сгрешени инжекторите, компонентите бяха износени и за подмяна - CEL (чек енджин) не съм имал никога заради газовата инсталация. Така че това с чековете и колко е капризен мотора за мен е преувеличено. Става на газ и то добре, стига да знае какво прави газаджията. Нещото което горещо съветвам е да си сложиш сам газ (ако толкова държиш), силно препоръчвам да не се купува кола с вече поставена уредба, освен ако не е съвсем нова, в гаранция и реномирана марка. Честно казано мотора гори достатъчно малко, за да не се занимава човек, особено като се има в предвид че не остава багажник. Аз ползвах на газ по-малко от година и после разкарах бутилката - исках да си ползвам ски тунела, багажника, а и колата вървеше по-добре.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook