Проблем с дърпане на дясно

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.05.2016

Проблем с дърпане на дясно

Мнение от strikerforce122 » 12 Авг 2020, 23:06

Здравейте,
Карам е90 330д 2010г.
Колата дърпа на дясно и ходих няколко пъти на реглаж но всички казват, че е перфектно настроена. Всички стойности са в зеленото. Също така кормилото се върти много лесно на дясно и по-трудно на ляво. От какво може да е?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от vld » 13 Авг 2020, 7:13

Значи е от гумите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от Moni_BMW » 13 Авг 2020, 10:01

При мен дърпаше така от леко крива джанта.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.05.2016

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от strikerforce122 » 13 Авг 2020, 10:57

Имам комплект летни и зимни джанти с гуми. Пробвах вече не е от това.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 19.12.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: NISSAN GT-R

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от dido ra6kov » 13 Авг 2020, 19:49

[quote="strikerforce122"]Здравейте,
Карам е90 330д 2010г.
Колата дърпа на дясно и ходих няколко пъти на реглаж но всички казват, че е перфектно настроена. Всички стойности са в зеленото. Също така кормилото се върти много лесно на дясно и по-трудно на ляво. От какво може да е?

Гледайки, че колата ти е 330d смятам, че рейката ти е със сервотроник. Това е единия заподозрян за разликата във силата необходима за въртенето на волана. Друг виновник за това може да е прецакан лагер на макферсона (лагер тампона на амортисьора, там се извършва въртеливото движение на амортисьора при завиване). Има още един вариянт: хидравлична помпа, хидравлични маркучи!!!
Следващият вариянт за дърпането е незацепена правилно кормилна рейка към волана, ако е разкачана по някаква причина. Друг вариянт са гуми, но ти казваш, че си ги сменял с друг комплект и разлика няма.
От както я имаш колата ли е така или след някаква намеса в сервиз се получи това явление. Спомни си как и кога се появи проблема. Много често, като си върнеш лентата на зад и се появява отговора на проблема.
От кой град си? Ако си от Пловдив мога да я погледна колата. Аз се занимавам със реглаж на преден и заден мост. Разполагам със последно поколение стенд.
И като казваш всичко е в норми. Това важи ли и за данните на задния мост. Защото, съм виждал много колеги, които правят перфектни предно мостове без въобще да докоснат задния мост. Направо го прескачат, правят една сходимост на предните колела и те изпращат по живо и по здраво.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.05.2016

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от strikerforce122 » 13 Авг 2020, 20:33

dido ra6kov написа:
strikerforce122 написа:Здравейте,
Карам е90 330д 2010г.
Колата дърпа на дясно и ходих няколко пъти на реглаж но всички казват, че е перфектно настроена. Всички стойности са в зеленото. Също така кормилото се върти много лесно на дясно и по-трудно на ляво. От какво може да е?

Гледайки, че колата ти е 330d смятам, че рейката ти е със сервотроник. Това е единия заподозрян за разликата във силата необходима за въртенето на волана. Друг виновник за това може да е прецакан лагер на макферсона (лагер тампона на амортисьора, там се извършва въртеливото движение на амортисьора при завиване). Има още един вариянт: хидравлична помпа, хидравлични маркучи!!!
Следващият вариянт за дърпането е незацепена правилно кормилна рейка към волана, ако е разкачана по някаква причина. Друг вариянт са гуми, но ти казваш, че си ги сменял с друг комплект и разлика няма.
От както я имаш колата ли е така или след някаква намеса в сервиз се получи това явление. Спомни си как и кога се появи проблема. Много често, като си върнеш лентата на зад и се появява отговора на проблема.
От кой град си? Ако си от Пловдив мога да я погледна колата. Аз се занимавам със реглаж на преден и заден мост. Разполагам със последно поколение стенд.
И като казваш всичко е в норми. Това важи ли и за данните на задния мост. Защото, съм виждал много колеги, които правят перфектни предно мостове без въобще да докоснат задния мост. Направо го прескачат, правят една сходимост на предните колела и те изпращат по живо и по здраво.


Аз съм от Ловеч но в момента съм във Варна. Дърпането се появи точно след смяна на предните амортисьори с лагерите на макферсона. Реглажа първо го правиха в Ловеч и Плевен, а последните два пъти в Германия от където имам и разпечатки. Когато правиха реглажа първо настроиха задния мост и след това предния.
Днес бях в сервиз във Варна и провериха всичко по окачването и намериха, че два тампона на задния мост имат луфт. След това едно момче покара колата и се оказа, че при ускорение с пълна газ колата спира да дърпа и си върви на право, но когато отпусне газта моментално почва да дърпа на дясно.
В понеделник ще сменят тампоните, дано се оправи.
Рейката е електрическа и днес ги накарах да я проверят, казаха че няма луфт. Също така като минавам през по дълбоки дупки чувам някакво тропане, не знам дали е от лагерите на макферсона. Приках снимки на реглажа. От ляво са стойностите от първия път, а от дясно втория след рекламацията и както е в момента. Изображение

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от ivoaudi » 14 Авг 2020, 10:30

Страхотно мнение! Всичко детайлно описано!
Буквално не виждам из страната смислено работещи майстори по стендовете за реглажи, голям проблем е това. Всички масово правят само сходимост и странични наклони и то само на преден мост и до там
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.05.2016

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от strikerforce122 » 17 Авг 2020, 19:30

Днес смениха двата (уж за смяна)тампона на задницата и направиха реглаж. Но след това колата пак дърпаше! Накрая размениха двете предни гуми и завъртяха нещо по задната дясна гума и спря да дърпа, но кормилото седи леко изкривено на дясно. Казах им да го изправят но твърдят, че не могат, защото едната предна гума била по износена от другата. Питах какво завъртяха по задната гума и ми отговориха че са го били върнали. Което не ми се вярва. Според тях дърпането е било от предните гуми но аз имам и друг комплект нови гуми с които преди си дърпаше. Също така сегашните гуми имат посока и сега е объркана. Освен ще пробвам да разменя отново предните гуми, защото нещо не мога да разбера цялата работа.
Кормилото дали може да се изправи без да се разваля реглажа?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от vld » 18 Авг 2020, 17:21

strikerforce122 написа:Днес смениха двата (уж за смяна)тампона на задницата и направиха реглаж. Но след това колата пак дърпаше! Накрая размениха двете предни гуми и завъртяха нещо по задната дясна гума и спря да дърпа, но кормилото седи леко изкривено на дясно. Казах им да го изправят но твърдят, че не могат, защото едната предна гума била по износена от другата. Питах какво завъртяха по задната гума и ми отговориха че са го били върнали. Което не ми се вярва. Според тях дърпането е било от предните гуми но аз имам и друг комплект нови гуми с които преди си дърпаше. Също така сегашните гуми имат посока и сега е объркана. Освен ще пробвам да разменя отново предните гуми, защото нещо не мога да разбера цялата работа.
Кормилото дали може да се изправи без да се разваля реглажа?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk


Може разбира се, от накрайниците на рейката!
Колега струвами се, че при някакви аматьори си правиш регулажа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 19.12.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: NISSAN GT-R

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от dido ra6kov » 18 Авг 2020, 20:25

".....Кормилото дали може да се изправи без да се разваля реглажа?..."

Ако размишляваш върху идеята да свалиш еърбега, да развиеш гайката на волана и да го врътнеш от шлиците. Забрави. Твърдо НЕ!
Само с настройка (въртене) от кормилните накрайници можеш да изправиш волана.
Щом след смяна на предните гуми (лява с дясна) дърпането е спряло. Но, гумите ти са с посока на въртене. Размени ги със задните, като запазиш правилната посока на въртене. И ако, не дърпа, а само волана е крив. Просто направи стенд да ти изправят волана. Явно, някоя от предните ти гуми има скъсани телове (вътре и няма как да го видите), но при завъртане с по високи обороти тя вече се криви от центробежните сили, които й влияят и започва да бута колата в някоя посока. Проблема се решава само със смяна на гумите с други (нови).

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.05.2016

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от strikerforce122 » 19 Авг 2020, 0:56

Добре, благодаря ви. Ще пробвам да разменя задните с предните гуми.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от Ангел ангелов » 25 Авг 2020, 4:04

И аз след смяна на предни носачи амортисиори и макферсони влезнах в някакъв филм,колата взе да дърпа на дясно но когато е в покой на равно няма проблем както и подам газ и започва да дърпа и да ходи на дясно ходих 3-4пъти на реглаж при различни майстори и се същия х*й!с течение на времето като чели или оз и необръшам внимание или понамаля дърпането или си е така биля и преди и всичко идва от лекия наклон на пътя ....!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от Ангел ангелов » 25 Авг 2020, 4:16

Другото интересно е че след като и дам газ и тръгне да отклонява и и пипна волана след това върви право докато е под напрежение с газ,след като отпусна газта тръгва в ляво а абсолютно всичко е прегледано неколкократно от мен +други майстори и М-кар пловдив....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от awful » 26 Сеп 2020, 11:31

99% са от гумите, проблема е че когато колата е остаряла износва гумите по един начин и след смяна на компоненти по ходовата част и стенд колата стъпва по друг начин на земята и от там започва да дърпа на някъде, дори след смяна на едните гуми със комплект зимни гуми те са износени като летните и от там няма разлика при смяната им, след като колата е със сменени компоненти и всичко е точно и нови гуми всичко е ток и жица. Задни гуми и предни гуми се износват по различен начин за това като се завъртят и се получава разлика като понякога не дърпа вече.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 6.12.2020

Re: Проблем с дърпане на дясно

Мнение от PT1982 » 30 Дек 2020, 19:56

Здравейте,

Имам подобен проблем с дърпане в дясно от известно време.Днес ходих на стенд и момчета ми казаха ,че едното колело , предно , както се изразиха било с 1см по-назад от другото...изтръпнах, защото карам всеки ден и всичко се следи ... някога колата е удряна ,но явно не много, но достатъчно Показаха ми мястото отдолу , наистина едвам се различава ,че не е както трябва...
Казаха ,че се оправя, някакво разпъване , но не знаеха къде в Пловдив може да се направи...Предни амортисьори , окачване ..всичко е ново ,но това ме смаза...Можело да се кара така, но искам да го оправя,за да съм си спокоен
Ще съм благодарен ако имате предложение за подобен род сервиз или човек,който може да прави подони интервенции...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook