Смяна на кожата на седалките

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Смяна на кожата на седалките

Мнение от dd.borislav » 01 Авг 2020, 13:09

Здравейте,

Имам проблем с шофьорската седалка, която, тъжно за мен, е бежова кожа с подгрев, надуване, ел и памет. Имах износване, което впоследсвие боядисах, след което започна да се бели боята. Казах си - има тапицер - отидох, смениха ми кожата на седалката, но с моя късмет, новата кожа не е ушита като стоковата и седи различно дори като цвят (очаквано, но не ме притеснява толкова) колкото факта, че имам 2 различни седалки :) .

Стигнах до заключението, че с тапицери работата не става. Понеже няма много такива седалки за продан, реших, че е най-добре да намеря запазени седалки същия цвят без опции и да сменя само кожата на облегалката. Въпроса ми е - подгрева част от кожата ли е или е върху дунапрена (би ли било възможно просто да прехвърля кожата от цялата облегалка от седалка без подгрев върху моята и всичко да си работи)?

Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от Bexim » 03 Авг 2020, 14:15

Мисля, че е ОК, защото подгрев се ретрофитва, като одеало е и е на дунапрена.
Правилно си се насочил. Прехвърли си кожата и си свиркай.
Само гледай да е ДАКОТА, а не сенсатек. Тя се познава и на пипане де. :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от dd.borislav » 03 Авг 2020, 14:28

Bexim написа:Мисля, че е ОК, защото подгрев се ретрофитва, като одеало е и е на дунапрена.
Правилно си се насочил. Прехвърли си кожата и си свиркай.
Само гледай да е ДАКОТА, а не сенсатек. Тя се познава и на пипане де. :yes:


Благодаря за информацията. И аз четох, че се ретрофитва, но някой места бяха писали, че подгрева е залепен за кожата и се опулих - щом веднъж са сменили кожата, значи трябва да може и има логика да е върху дунапрена наистина.

Изглежда сега остава да намеря седалки бежова кожа дакота в добро състояние, което си е предизвикателство само по себе си :) :) :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от Leon » 03 Авг 2020, 15:27

Виж при тапицерите на Горубляне, имат всичко ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от dd.borislav » 03 Авг 2020, 16:05

Leon написа:Виж при тапицерите на Горубляне, имат всичко ;)


Принципно съм от Пловдив, но ако знам, че ще свършат работа мога да се разходя... Имаш предвид, че имат такава бежава кожа или седалки на части?

Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от Leon » 04 Авг 2020, 12:55

Имат всякакви материали, звънни и питай - едната фирма, за която се сещам е Вирадо, но са няколко там и вероятно ще ти измислят нещо.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от dd.borislav » 04 Авг 2020, 19:32

Leon написа:Имат всякакви материали, звънни и питай - едната фирма, за която се сещам е Вирадо, но са няколко там и вероятно ще ти измислят нещо.


Ще ги разгледам, благодаря. Реално предпочитам да набарам 2 седалки в добро състояние или най-добре от десен волан и да сложа заводската облегалка на моя салон, за да си пасне точно, но от няколко дни търсене и звънене на обяви все удрям на камък. В момента е така - прикачвам снимка. Единственото, което ме дразни, е средния шев, който е сгънат навътре, а не просто един тигел като другата седалка, иначе горе-долу е добре...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на кожата на седалките

Мнение от dd.borislav » 21 Авг 2020, 20:40

Да ъпдейтна прогреса - подгрева е зашит за кожата изглежда, тъй че упражнението е възможно само със седалки донор, които имат подгрев.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook