Съвети при покупка на BMW E91 325xi

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от zaharia » 21 Юли 2020, 20:36

Колега, може да погледнеш и тази тема - M54b30 vs N52b30 vs N53b30: viewtopic.php?f=116&t=426455&hilit=n52+n53

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.05.2012

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от bateray » 21 Юли 2020, 20:48

pampo написа:Да вметна само, че около теб хората “нямат проблеми” често значи, че карат независимо от проблемите и иправят само ако спре да върви. Не казвам, че е така, но има значение колко е придирчив човек към колата. С 9к тотал бих гледал е46 330и. За е90 мн молитви трябва да има ако след 9000 си нулирал сметката...


Както споменах човека не пести пари за колата и всичко се сменя преди да се счупи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от ildivvy » 22 Юли 2020, 11:05

Как е направена колата да работи на 90'С ? Много важен въпрос...!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.04.2019

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от bmwfan4444 » 22 Юли 2020, 18:09

Много благодаря на всички за включванията и изчерпателните съвети! Исках да споделя само, че наистина бюджета ми е 9000 тотал и може би това си е проблем. Студент съм и макар последна година, може би няма да мога да отделя голяма сума за по-нататъшни обслужвания като изключим първоначалното. В момента карам японски хеч и макар всичко по него да е перфектно обслужено, разхода ми към него ми е ОК.
Казвам, че разхода не ме притеснява, защото си е така - имам възможност да отделям пари за гориво и го правя като си разчитам добре разходите, но това е друга тема. Уча такава специалност, че винаги ще има работа за мен най-вече покрай много болести, обкръжаващи ни. Но това са други теми и дано не ми попречат на публикуването на коментара. :D
Е46 не ми се иска да взимам, защото макар и 330, 6.6 от 0-100 :shock: (което е голяма разлика за това което карам в момента), си е все пак в годината на моята кола, а и доста познати се оплакват от капсулираните носачи и т.н. макар и според техни думи да ги разкапсулират като ги пуснеш до еди къде си по еконт и т.н
Исках да покарам нещо от по-нова година, нещо като Е91, (че и Е61), нещо красиво като тях. :oops:
Доста съм повлиян и от БГ блогърите за коли в нета и техните клипове в които не знам дали всичко е вярно.
Като новак в марката, определено не съм се отказал, държа на бензин и бих жертвал 4х4, но не и бензин. Ще попрочета малко за по-малките бензинови двигатели на Е90/91 и определено за Е60/1. Форума е страхотен и пише всичко! Остана да се надъхам на задно, което ще е май малко по-нататък.
Все пак двата варианта - да взема по-стар модел (Е46) за 5-6 и да дам половината от остатъка за поддръжка, или Е90/1 за 9 и още 1/3; 2/3 от 9 за поддръжка за момента ми идват в повече. Не разполагам със солиден приход, а държа да се справям сам с разходите си. Може би, по-нататък, ще търся хубав екземпляр, ама от собственик, и то ентусиаст, поне да имам представа за състоянието на автомобила.
Относно хората около мен, може би просто карат други конфигурации все такива при които май ги няма по-едрите и скъпи ремонти характерни за бензините 4х4 през тази година.... включващи най-вече дизел...
Поздрави! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.05.2012

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от bateray » 22 Юли 2020, 21:46

Оригиналният термостат е пробит и веднага след него е сложен такъв от рено

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от vld » 23 Юли 2020, 7:56

bmwfan4444 написа:Много благодаря на всички за включванията и изчерпателните съвети! Исках да споделя само, че наистина бюджета ми е 9000 тотал и може би това си е проблем. Студент съм и макар последна година, може би няма да мога да отделя голяма сума за по-нататъшни обслужвания като изключим първоначалното. В момента карам японски хеч и макар всичко по него да е перфектно обслужено, разхода ми към него ми е ОК.
Казвам, че разхода не ме притеснява, защото си е така - имам възможност да отделям пари за гориво и го правя като си разчитам добре разходите, но това е друга тема. Уча такава специалност, че винаги ще има работа за мен най-вече покрай много болести, обкръжаващи ни. Но това са други теми и дано не ми попречат на публикуването на коментара. :D
Е46 не ми се иска да взимам, защото макар и 330, 6.6 от 0-100 :shock: (което е голяма разлика за това което карам в момента), си е все пак в годината на моята кола, а и доста познати се оплакват от капсулираните носачи и т.н. макар и според техни думи да ги разкапсулират като ги пуснеш до еди къде си по еконт и т.н
Исках да покарам нещо от по-нова година, нещо като Е91, (че и Е61), нещо красиво като тях. :oops:
Доста съм повлиян и от БГ блогърите за коли в нета и техните клипове в които не знам дали всичко е вярно.
Като новак в марката, определено не съм се отказал, държа на бензин и бих жертвал 4х4, но не и бензин. Ще попрочета малко за по-малките бензинови двигатели на Е90/91 и определено за Е60/1. Форума е страхотен и пише всичко! Остана да се надъхам на задно, което ще е май малко по-нататък.
Все пак двата варианта - да взема по-стар модел (Е46) за 5-6 и да дам половината от остатъка за поддръжка, или Е90/1 за 9 и още 1/3; 2/3 от 9 за поддръжка за момента ми идват в повече. Не разполагам със солиден приход, а държа да се справям сам с разходите си. Може би, по-нататък, ще търся хубав екземпляр, ама от собственик, и то ентусиаст, поне да имам представа за състоянието на автомобила.
Относно хората около мен, може би просто карат други конфигурации все такива при които май ги няма по-едрите и скъпи ремонти характерни за бензините 4х4 през тази година.... включващи най-вече дизел...
Поздрави! :bchug:

След този пост извода е един, на теб ти трябва е91 320д.
Това е икономична и здрава кола, преди фейса с М47 мотор 163кс. само на задно.
Всичко по тая кола е без пари, и на всичкото от горе е супер здрава.
Е61 е по скъпо за поддръжка, еле па с бензинов мотор...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от pampo » 23 Юли 2020, 14:39

bateray написа:
pampo написа:Да вметна само, че около теб хората “нямат проблеми” често значи, че карат независимо от проблемите и иправят само ако спре да върви. Не казвам, че е така, но има значение колко е придирчив човек към колата. С 9к тотал бих гледал е46 330и. За е90 мн молитви трябва да има ако след 9000 си нулирал сметката...


Както споменах човека не пести пари за колата и всичко се сменя преди да се счупи.


Аз визирах това изречение в първото мнение. Иначе тук играе и късметът, но винаги си има разходи за стотици левове. Я амортисьори, я някой носач, я някоя глупост от типа на таралеж или нещо с безкрайно разглабяне на табла, или хиляди други дреболийки. И при тея коли просто не са по 20 кинта тея неща... Та "няма дертове" може да значи, амортисьорът изпусна, но колата си върви, ще карам така докато не тръгна да я продавам. Разбира се изобщо не искам да кажа, че такъв е случаят, но като гледам хората около мен какви очаквания имат от 15 годишни коли, по-скоро бих се усъмнил в тоталната липса на дертове...
bmwfan4444 написа:Питам,защото съм чувал от колеги и познати - "Е харесал си кола за 9000 , ама трябва да имаш значи примерно 17000 , за да ти стигне всичко за обслужване и т.н." Е да ама пред мен - съседи,приятели,роднини масово карат е61,е90, за по 7000-8000 и нямат дертове, верно са със чисто задно и "малки" двигатели (1.8-129к.с.,2.0-170к.с.), ама все пак как така става, че нямат разходи има 9000 отделени взима колата за 7800 и вика всичко е готово няма нищо по нея??? :oops: :shock:

За 9к тотал без опция за изваждане на 1000-2000лв във всеки един момент, бих казал, че е много възможно да има неприятни моменти и изживявания...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от ildivvy » 26 Юли 2020, 18:39

bateray написа:Оригиналният термостат е пробит и веднага след него е сложен такъв от рено


Въпроса е, че водната помпа е електрическа и се управлява от компютъра! Ако той реши, че иска да вдигне температурата до желаните от него 105'С, примерно, започва да и намалява оборотите и от там дебита и! Тогава без значение от термостата на колко градуса е, двигателя пак започва да се стопля! Доколкото знам, когато е студен и се запали за първи път за деня, тя дори не върти, за да загрее бързо... Как може да се избегне това? Затова са въпросите ни по охлаждането на тези двигатели...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от surfboard » 03 Сеп 2020, 8:19

Брат ми имаше Е90 325и преди години. Разходът на масло беше брутален. Разходът на гориво /особено градско/ също не беше от най-ниските. Не ми харесваше и как върви. Имаше относително добър старт и дотам. При изпреварвания извънградско си искаше вкарване в обороти и връщане на предавки, както повечето атмосферки. За да върви добре и да получиш максимума, все трябваше да я напъваш във високите обороти, където и разходът на масло ставаше още по-голям. В ниски и средни беше мудна.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.04.2019

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от bmwfan4444 » 06 Окт 2020, 23:27

Колеги, привет! Макар и след няколко месеца, все още не съм се отказал от покупката на БМВ. Вече бюджета е 13-14к и продължавам търсенето. Оглеждам 325 или 330xi. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.06.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети при покупка на BMW E91 325xi

Мнение от didaka01 » 12 Фев 2022, 13:39

bmwfan4444 написа:Колеги, привет! Макар и след няколко месеца, все още не съм се отказал от покупката на БМВ. Вече бюджета е 13-14к и продължавам търсенето. Оглеждам 325 или 330xi. :bchug:

Здравейте, тъй като и аз гледам същия модел със същите характеристики, можете ли да споделите какво се случи, намерихте ли кола, доволен ли сте, или пък ако не защо се отказахте? Благодаря!

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook