Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Guberkov » 15 Юли 2020, 20:22

Предстои ми смяна на предно стъкло един път заради надрано от вандали и лумпени, още един път от камъчета в движение при скорости над 120 , както и драскотини по страничните стъкла от недорасли в съзнание люде.

Преди 90-ката имах E46 Купе и тонировката на всички стъкла беше черна фабрично поръчана от първият собственник от нова , и така много ми харесваше и допадаше , сега това зеленикаво въобще не ми харесва.

Челното ми стъкло е PILKINGTON зеленикаво без цветна лента отгоре за сенник, вече сменяно от първият собственник в Германия(няма логото на BMW и не зная поради каква причина е сменяно в Германия - ПТП или камък) , когато купих колата челното стъкло беше без забележка, но завистливи комшии,доброжелатели,олигофрени дето си въобразяват че са си купили мястото за паркиране пред блока и да не изреждам всички подобни в България не са рядко-срещано явление миналата година по-това време ми я украсиха, за съжаление сега предното ми стъкло има 5 дебели,дълги дъгообразни деруги от към пасажерската страна и множество други малки навсякъде и на практика е за смяна.

Искам отзиви от вас, освен в зелено тониране съществуват ли тонировки в други цветове и в какви дори и да не е PILKINGTON, може да са и на SAINT-GOBAIN ,NORDGLASS или някоя друга читава марка, без Турски и Китайски ефтини боклуци разбира се , както и препоръки за място където да монтират качественно, че нещо май доста лоши неща изчетох за уж-всички квалитетни места, включително и за където бях се ориентирал ТАВРИЯ-ЮРУКОВ , макар че са представители на PILKINGTON за България и там не липсват лоши отзиви и рекламации от гледна точка на монтаж - недозалепени стъкла,течове, завихряне на въздух в купето и шум при шофиране с над 120км/ч ,оцапани интериорни колонки и какво ли още не да не изреждам всичко-възможно....

Както и за отзиви ако някой е сменял челно стъкло без цветна сенник-лента отгоре , после със такава и има ли полза от нея, или по-скоро не си струва и е дразнещо.


* Като ориентир само да кажа за хората,които са привърженици на СТОК-нещата, в случея PILKINGTON - от всичко събрано като инфо и от нета и от хора в автостъкларският бранш - автър-маркет PILKINGTON-на изработван по-настоящем в Румъния без логото BMW, няма нищо-общо като устойчивост на начукване от камъчета,здравина и качество с Оригиналното стъкло поставено на колата от нова в BMW с щампа BMW :)

И за финал за да не пускам друга тема, страничните ми огледала стъклата са пуснали ръжда от към никела(често се случва, не е само при мен), искам да си сменя стъклата само - за или против синьо-тонираните , или най-добре си е да са класическо бяло огледало без синя или друга цветна тонировка от гледна точка на добра видимост назад, а не от към фаца - ориентирал съм се като съотношение цена/качество към VAN WEZEL асферично, подгреваемо( съответно синьо тонирано, или бяло) , в зависимост от вашите впечатления.

Поздрави на всички и хубава вечер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от SpeedyMan » 16 Юли 2020, 6:03

То и тонирано да е стъклото, пак напича. Слагаш си едни по-плътни сенници и това е.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Guberkov » 16 Юли 2020, 15:24

SpeedyMan написа:То и тонирано да е стъклото, пак напича. Слагаш си едни по-плътни сенници и това е.

Ами аз цял фирман с питанки съм изписал, и то различни от това дали напича или не, ама както и да е - по-изчерпателно и мързеливо мнение в един ред до сега не бях имал :lol: :lol: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от SpeedyMan » 16 Юли 2020, 19:20

По принцип не е достатъчно да е тонирано, а да има разни филтри. Не зная как се наричат, но премахват поляризираната светлина. Доста френски коли от евтините ги имат на челното стъкло, а при немските се намират като екстра и са серийни при S-klasse.... Но който е по-запознат, да каже.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Leon » 18 Юли 2020, 17:55

БМВ стъклата са зеленикави, няма синьо като при мерцедесите. Затъмнената лента на предното на мен ми е полезна, така че вземи с такава, ако имаш избор. Афтърмаркет май само Пилкингтън, но качеството не е като на оригиналните. Сим пет сим е фирмата вносител. Ако ще караш дълго колата, провери за оригинално, може да се окаже, че разликата си стува. Обаче не знам сега БМВ с кой коставчик работят. АКо искаш да си защитиш колата от топлина - няма по-добър вариант от качествено фолио. Предните стъкла със защита са доста скъпи. За страничните щом нямат затъмняване, вземи каквото ти харесва. Крала съм и със сини и с бели, разлика не намирам.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от ID A » 18 Юли 2020, 19:25

Не знам дали се предлага при Е90 климатично комфортно предно стъкло, но то е най-доброто. Погледнато отвън на слънце лилавее. То винаги е с зелена лента, аз лично не намирам някакво предимство в нея. Ако се свали леко предно пасажерско се вижда добре, че през предно и странично и директно навън има разлика в светлината.
При Х3 Е83 стъклата могат да са с зелена или черна тонировка, като задното винаги е с черна.
Относно Сим Пет Сим, виж какво предлагат и гледай да са ти записали какво ще ти слагат, като марка за да няма мяу после.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от nikola59 » 18 Юли 2020, 23:42

ID A написа:Не знам дали се предлага при Е90 климатично комфортно предно стъкло, но то е най-доброто. Погледнато отвън на слънце лилавее. То винаги е с зелена лента, аз лично не намирам някакво предимство в нея. Ако се свали леко предно пасажерско се вижда добре, че през предно и странично и директно навън има разлика в светлината.
При Х3 Е83 стъклата могат да са с зелена или черна тонировка, като задното винаги е с черна.
Относно Сим Пет Сим, виж какво предлагат и гледай да са ти записали какво ще ти слагат, като марка за да няма мяу после.

Има с лента има и без лента. Моето е атермично без лента. В жегите такова стъкло наистина е голям + да го имаш. В realoem е написано за всеки конкретен модел вариациите на стъкла поради различните особености за сензорите, ленти, атермичност и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от hus0 » 19 Юли 2020, 22:20

Пилкингтон не се ли прави и в България?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Bexim » 20 Юли 2020, 13:49

ID A написа:Не знам дали се предлага при Е90 климатично комфортно предно стъкло, но то е най-доброто. Погледнато отвън на слънце лилавее.


Има го, седи страхотно красиво! Но мисля е само предно..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Guberkov » 20 Юли 2020, 17:01

Bexim написа:
ID A написа:Не знам дали се предлага при Е90 климатично комфортно предно стъкло, но то е най-доброто. Погледнато отвън на слънце лилавее.


Има го, седи страхотно красиво! Но мисля е само предно..

Колега дай производител, парт-номер и евентуално от къде може да се купи, или само от BMW излизат така и после не се предлага като риплейсмънт?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Bexim » 20 Юли 2020, 17:54

Предлагали са ми в Кобра, стаклото му викат соларно или нещо такова, по спомен беше около 500 лв.
Със сигурност няма общо с ОЕМ качеството, но към днешна дата бих сложил такова вместо обикновено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от Guberkov » 20 Юли 2020, 19:46

Bexim написа:Предлагали са ми в Кобра, стаклото му викат соларно или нещо такова, по спомен беше около 500 лв.
Със сигурност няма общо с ОЕМ качеството, но към днешна дата бих сложил такова вместо обикновено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
500лв. , предполагам с монтажа?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Освен зелено тонирани стъкла при E90, друг цвят има ли?

Мнение от SpeedyMan » 20 Юли 2020, 21:27

Караал съм карал с тонирано и с лента от Кобра - мисля беше турско производство. Ами доволен бях!
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook