Как да смъкнем работната температура на N46b20

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ivoaudi » 07 Мар 2021, 20:56

Ами по принцип много подробно чета де-що всичко като теми в тоя форум и ми е странно, че не знам коя е темата ти, а може би съм я чел и просто не съм обърнал внимание чий е автора. Ще я намеря, щото пък аз съвсем отговорно твърдя, че едва ли е възможно физически някой, някога в света да е имал повече неволи с е46 от мен :D И да, не говоря за форума и страната, планетата имам предвид :D Както и да е, не разбрах кое е последното нещо, което ще направиш по нея? Термостата? Аз отговорно ти заявявам, че той ще свърши огромна полезна работа за мотора, но в никакъв случай няма да ти свали разхода и със 100мл!

Почти всички газаджии масово преобогатяват смесите, като по тоя начин се застраховат за нескопосаната си работа, мързел, незнание и безхаберие. Тук във форума има момчета, които чуват петела, пусни едни живи данни в темата за н42 и съм уверен, че някой ще ти изкоментира богатата смес.
Моежеш и сам да си поиграеш с налягането в рейката да речем :idea: Аз така правя като съм в чужбина и нямам възможност да обогатя или обедня. Просто непременно си направи нишан да можеш да върнеш нещата назад при нужда
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.05.2012

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от bateray » 10 Мар 2021, 19:26

ivoaudi написа:Огън си и за температури и за разход! Идеално, чак да ти завиди човек. Къде я държиш?? :D

Колегата над теб споменава, че е сложил хладен на н52, ще е интересно да сподели резултати?


След почти 3000км с термостата и аз да споделя резултати на н52. Само ще кажа че е идеално. Малко съм предобрил, но не мисля че е проблем. В тенджърата уж отваряше на 85 градуса, но реално колата в града държи между 78 и 90, преди 3 седмици до банско ходих, не мръдна от 85 градуса. В понеделник пораздавах малко повече газ по планински завой и пак варираше между 80 и 85 градуса температурата. За разход не мога да кажа тъй като сменях и изпарител на газовата и в момента още борим настройките. Но борда ми показва 15, а крака ми не е от най-леките. Та подозирам разликата е минимална в разхода. Но само ще кажа че колата се усеща по-жива през цялото време. Преди като дигнеше температурата и в ниските ставаш мудна.

Един съвет може би около 90 градуса е по-добре да се направи да отваря. Но тъй като не е много лесен за сваляне термостата реших че не си струва да се занимавам да го оправям.
Сложих най-обикновен восък от свещ която имах в нас

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 10 Мар 2021, 21:01

Привет, колега
Моторът на старата ми кола е м43. Велик двигател, жалко , че е спрян от производство от има - няма 20 години. При мен , обаче, нещо и стана на бензин на моята и то преди още да сложа газта. И не мога да я оправя вече 3 години. Не е от газовата, нещо друго е, но вече не ми се занимава. Само ще модифицирам термостата и една промивка . Така и така ще точа антифриза, като тръгна да свалям газовата, що да не опитам :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ivoaudi » 11 Мар 2021, 2:56

Да, отново съм разбрал грешно и от там и съм те подвел. Аз разбрах, че на бензин ти е перфектна и имаш супер разход на бензин, а на газ преразход. Ако сега разбирам правилно, не е ставало въпрос за същия мотор, а за новата кола. Извинявам се.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от Guberkov » 11 Мар 2021, 11:43

ognian2002 написа:Привет, колега
Моторът на старата ми кола е м43. Велик двигател, жалко , че е спрян от производство от има - няма 20 години. При мен , обаче, нещо и стана на бензин на моята и то преди още да сложа газта. И не мога да я оправя вече 3 години. Не е от газовата, нещо друго е, но вече не ми се занимава. Само ще модифицирам термостата и една промивка . Така и така ще точа антифриза, като тръгна да свалям газовата, що да не опитам :lol:



Аз пък имах преди 3 години E46 Coupe 318i , газ бензин(газта си я правих аз) - работеше ми на 112-113 градуса и така си я карах от самото начало до като я разтиках , не съм имал никакви проблеми, но бензина си е друга работа, и повече никога не бих си сложил газ на бензинов мотор.
Мотора железен, ама куцобайка - гории 10/100, а не върви ( макар че бях и направил ТОП всичко от-до) - засилихих и я продадох със страшна сила и кеф - грам и въобще не съжалявам че се отървах от нея :)

Към днешна дата съжалявам че отново за втори пореден път не направих правилният избор за мотор(n46b20) и за сегашното ми E90 ( надявам се да правя тази грешка вече за последен път , просто трябваше да бъде поне 6-так , макар че и по него съм направил всичко от-до ТОП , най вероятно и неговата съдба ще е като на E46 :) , макар и да се осеща малко по-живо и динамично и тази гори, а не върви за разход от 10-12/100 и по моите критерии пак не е това, което трябва да бъде, защото такъв разход ходи на кола 200+ коня и двойно-повече вървяща...
Последна промяна Guberkov на 12 Мар 2021, 11:25, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 12 Мар 2021, 0:07

ivoaudi написа:Да, отново съм разбрал грешно и от там и съм те подвел. Аз разбрах, че на бензин ти е перф
ектна и имаш супер разход на бензин, а на газ преразход. Ако сега разбирам правилно, не е ставало въпрос за същия мотор, а за новата кола. Извинявам се.


О.к , колега. Радвам се, че си винаги на линия и винаги готов да помогнеш с мнение или съвет.
Привет и на колегата Губерков. Аз откакто я карам моята е91 с модифицирания термостат ,грешки нямам никакви, а разхода е 7.3- 7.5л , но карам почти само извънградско. Прави ми впечатление, че не върви подобаващо като за двойка мотор със 150 коня, другото ми БМВ , хем с м43 мотора беше по-динамично и на 5-та набираше идеално , преди да го хване Covid-a на невървенето, разбира се :lol: Тази новата я няма никаква на 6-та , на 5-та за изпреварване е малко мъка и като цяло очаквах доста повече. Така ли са по принцип е90-ките с n46 B20 или моята все пак нещо не е наред?
Огнян

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ivoaudi » 12 Мар 2021, 1:00

Малко е тегаво с вървежа така еднозначно да се отговори и много неща трябва да се вземат предвид:
Е90 по принцип си е тежичка, а твоята е дори е91, тоест още кила отгоре. Отделно от това, м43-ката ти е била с по-къси скорости заради малкия мотор, които пък донякъде се припокриват с по-късия диф на е91-ката ти. Според мен би трябвало да вървят сходно, но все пак с превес за е91 и то точно като динамика, за което силна роля ще играе двойния ванос.

Според мен все пак имаш проблем с е91-ката! Това ако приемем, че двете са ръчки?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 12 Мар 2021, 20:01

Горе-долу така си ги представях нещата и аз за вървенето на е46- цата с м43 и е91 с н46 мотора. По нищо не му личи да има някакъв проблем, пали от раз, работи равномерно, няма неестествени шумове, няма грешки, смених и 4-те бобини с оригинални за модела Бош + Денсо иридиум свещи , общо взето грижа се за колицата.. Но е мудна и няма тяга, ще взема да снимам едно видео с Инпата , за да се видят живите данни и да го пусна в някоя от темите за обсъждане. И ти и колегата Губерков сте врели и кипели с тези мотори и ще можете, предполагам, да кажете кое е в норма и кое не е. И други колеги ако се обадят с мнения е добре дошло. Само не знам в коя тема да го пусна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ivoaudi » 12 Мар 2021, 22:03

Адекватна тема за него е темата за н42 в е46. Аз бих постнал там
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 13 Мар 2021, 0:33

о.к колега. Непременно ще я свърша тази работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 17.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 2.0 benzin

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от newdriver » 14 Мар 2021, 15:55

ognian2002 написа:Горе-долу така си ги представях нещата и аз за вървенето на е46- цата с м43 и е91 с н46 мотора. По нищо не му личи да има някакъв проблем, пали от раз, работи равномерно, няма неестествени шумове, няма грешки, смених и 4-те бобини с оригинални за модела Бош + Денсо иридиум свещи , общо взето грижа се за колицата.. Но е мудна и няма тяга, ще взема да снимам едно видео с Инпата , за да се видят живите данни и да го пусна в някоя от темите за обсъждане. И ти и колегата Губерков сте врели и кипели с тези мотори и ще можете, предполагам, да кажете кое е в норма и кое не е. И други колеги ако се обадят с мнения е добре дошло. Само не знам в коя тема да го пусна.


Колега и аз съм с Е90 Н46 мотора с газ и моята също е мудна или аз си представям , че трябва да върви повече.
И при мен няма никакви грешки , уж всичко работи добре но си мисля , че все пак има нещо. Нека и други споделят мнение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от Guberkov » 17 Мар 2021, 14:54

newdriver написа:
ognian2002 написа:Горе-долу така си ги представях нещата и аз за вървенето на е46- цата с м43 и е91 с н46 мотора. По нищо не му личи да има някакъв проблем, пали от раз, работи равномерно, няма неестествени шумове, няма грешки, смених и 4-те бобини с оригинални за модела Бош + Денсо иридиум свещи , общо взето грижа се за колицата.. Но е мудна и няма тяга, ще взема да снимам едно видео с Инпата , за да се видят живите данни и да го пусна в някоя от темите за обсъждане. И ти и колегата Губерков сте врели и кипели с тези мотори и ще можете, предполагам, да кажете кое е в норма и кое не е. И други колеги ако се обадят с мнения е добре дошло. Само не знам в коя тема да го пусна.


Колега и аз съм с Е90 Н46 мотора с газ и моята също е мудна или аз си представям , че трябва да върви повече.
И при мен няма никакви грешки , уж всичко работи добре но си мисля , че все пак има нещо. Нека и други споделят мнение.


При теб и в твоят случай-специално, колата ти ще започне да върви по-добре и с по-добра динамика, когато смениш гумичките на клапаните да спре вкарва масло в горивните камери и да гори масло и пуши отзад - тогава ще ти се подобрят адаптациите на горивната смес и ще видиш тогава как мотора ще започне да се държи от към динамика и мощност по-адекватно.
А и с тая газ, съвсем не откъсва сигурно.
Но дори и всичко да е в норми-изправно и технически ок , недей очаква чудеса и космос - този мотор гори( всичко - масло,бензин,вода), а не върви с динамиката на бърз автомобил, за евридейка и нормално каране човек да си върши работата става.

Иначе избора ти трябваше да бъде 6-цилиндъра мотор от 325 нагоре даже направо 330i.
:)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.05.2021
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от Justdoit120i » 04 Май 2021, 11:01

Здравейте колеги майстор от модегно предградие казва се алекс ми каза че може софтуерно да ми премахне температурата 200лв струвало и било много по добре не сме говорили по сериозно по темата но до ден два ще го потърся!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 11 Май 2021, 19:39

На какъв мотор, колега? Коя температура, подгрева на термостата ли имаш предвид , да е постоянно включен? Или ако си с ел. помпа нещо да базикате по софтуера?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 11.04.2020
Пол: Мъж

Re: Как да смъкнем работната температура на N46b20

Мнение от ognian2002 » 29 Май 2021, 2:08

Привет, колеги
Лек ъпдейт по темата. Навъртях към 8000 км . с модифицирания термостат и всичко е наред :D . Сега времето се постопли тук в Англия до към 20° гр. през деня и двигателя си поддържа 92-93° гр. на дълъг път , на място 94-95° и ми включва перката на 1- ва степен. В сравнение със зимата ми е качил работната температура само с 1° гр. Да ви питам, обаче, нормално ли е толкова рано , на 95° гр. да включва перката?
Ще се радвам да драснете някой ред.
Поздрави

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook