FRM3 Проблем,моля помогнете

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

FRM3 Проблем,моля помогнете

Мнение от dj_aivan » 03 Юли 2020, 22:14

Колата ми е е90 2005г с ориг. Динамик фарове. Реших да си купя фейс динамик фарове, пратиха ми ги с ФРМ3 Led AHL. Още при слагането десния ринг не работеше ( помислих че щото не е кодиран) Копирах ВО от КАС2 в NFRM Кодирах по подразбиране и всичко тръгна. Динамика работи и с AHL2, Cornering Lights Welcome Lights ,но десния ринг отново не работи и Мигачите на калниците също не работят. След много опити и кодиране десния ринг светна само веднъж и то за кратко. Помислих че модула е дефектен, поисках от продавача да ми прати друг, човека ми прати същия ФРМ3 Led AHL, сложих но е същото, кодирах го с ВО но когато съм на АУТО ринга не светва.

Като оставя клуча на 0 и дам контакт без да паля ринга светва но 2секунди след левия ринг, паля колата и работи,включвам на ауто, работи, Но ако запаля колата на ауто ринга не работи, мигачите на калниците също не работят.

Имам два различни модула ФРМ3 проблема е един и същт. Пробвах Фаровете с моя си ФРМ2 работят без никакви прекъсвания, мигачите също работят.

Моля помогнете, повече от седмица кодиране,ровене из нета не мога да оправя проблема. Не знам ФРМ3 дали има някакви персонални настройки (бях срещнал из нета че имал такива.

Ако е от значение: Кодирал съм двоен мигач, Когато клуча е в гълтача мигат двойно, като извадя клуча и започват да мигат стандартно.

Слагам видео с проблема за да се види.

https://www.youtube.com/watch?v=gqDsp5Dcr-0&feature=youtu.be

Поздрави

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: FRM3 Проблем,моля помогнете

Мнение от vld » 06 Юли 2020, 14:56

Има разлика в инсталацията, разместват се пинове и се пускат допълнителни кабели, не става само с кодиране ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: Е90
Мечтае да кара: Ф30
Детайли за колата: е90, 2005г. 320Д 163к.

Re: FRM3 Проблем,моля помогнете

Мнение от dj_aivan » 07 Юли 2020, 20:52

Мерси колега за отговора, може ли малко по конкретно, за 3-те диода знам че трябва инсталация, те са на пин 7, но за десния ринг денем когато колата не пали ксеноните той работи на ауто, ако му липсва инсталация мисля че изобщо няма да работи, проблема както на клипчето е вечер когато РЛС включва ксеноните. За страничните мигачи на калниците сигурно си прав, ще прегледам схемите. Искам просто да оправя ринга вечер когато паля колата да светва.

Поздрави

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: FRM3 Проблем,моля помогнете

Мнение от vld » 08 Юли 2020, 6:43

dj_aivan написа:Мерси колега за отговора, може ли малко по конкретно, за 3-те диода знам че трябва инсталация, те са на пин 7, но за десния ринг денем когато колата не пали ксеноните той работи на ауто, ако му липсва инсталация мисля че изобщо няма да работи, проблема както на клипчето е вечер когато РЛС включва ксеноните. За страничните мигачи на калниците сигурно си прав, ще прегледам схемите. Искам просто да оправя ринга вечер когато паля колата да светва.

Поздрави

Не мога да ти напиша точно, мой приятел го прави, след намесата на един уж мастер не му работеха разни работи, пратих му схемите и накрая се хвана и си го оправи сам.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook