Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от drago9205 » 06 Яну 2023, 0:39

Не става дума за части от клиента, историята познава много случаи как започва едно увъртане, ако нещо се оплеска.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.05.2021
Пол: Мъж

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от eos*r » 06 Яну 2023, 17:34

......Става въпрос за части поръчани от дилър на БМВ в Германия, опаковани и запечатани - придружени с официална фактура!? Всички знаем защо "някой Майстори" искат те да купуват частите! За трите сервиза споменати в по предишния пост не казвам нищо лошо, просто не стигнах до тях!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от ivanski_2 » 10 Яну 2023, 16:57

eos*r написа:......Става въпрос за части поръчани от дилър на БМВ в Германия, опаковани и запечатани - придружени с официална фактура!? Всички знаем защо "някой Майстори" искат те да купуват частите! За трите сервиза споменати в по предишния пост не казвам нищо лошо, просто не стигнах до тях!


Абсолютно, цялата работа е че искат да изкарат още $$$ , а ако донесеш частите това няма как да стане, пък нека ти обясняват разни неща как иначе щяло да има гаранция, то и при Шонди имаше гаранция и в БМВ, но виждате и на 2-те места(пресни примери) какво става и то говорим ремонта е с техни части :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от Kroki » 11 Яну 2023, 14:44

Е нали и сервиза трябва да се изхранва от нещо, да поддържа склад, заплати и т.н. :roll: :wave: :kuku:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от vld » 12 Яну 2023, 21:58

Пичове прекалено много внимание обръщате на това колко пари точно ще изкара сервиза от въпросния ремонт.
Те всички имат разходи които трябва да покриват (наеми заеми заплати ако имат персонал, ток ала бала, тия неща не са за подценяване), няма как някой да ви работи 3 дни по колата и да ви вземе 500лв., то има ама и качеството ще е като за 500лв.
По скоро обърнете внимание на детайлите и на професионализма с който работят.
Някои си струват парите други не, масово са мърльовци и работят през пръсти....
Само човек който се е хванал да го прави има представа колко много неща се разглобяват може да оцени вложения труд, проблема е че в повечето сервизи дори в официалните една шепа болтове биват забравени... :banghead:
Между другото вече има сервизи които дават под наем клетки с цена на ден, наемате вършите си работа и това е.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.12.2008

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави [emoji3]

Мнение от jorkata3230 » 13 Яну 2023, 11:51

Кажете кой кит е добър ,коя марка ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави [emoji3]

Мнение от dynalias » 28 Яну 2023, 15:04

jorkata3230 написа:Кажете кой кит е добър ,коя марка ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


За да ти е мирна главата и да си заслужава чантата с пари дадена за труд, само ОЕМ. Хората въобще не са наясно, че проблема с веригите при този мотор са на лице именно защото се продължава да се обслужва с некачествени части. ОЕМ веригите са с едни триъгълничета по звената отстрани, което значи че са последна ревизия и са направени от различна сплав за да оправят проблема с разтягането и скъсването. Последната ревизия на веригите и обтегача от 2019г. ги дават да карат 250 000км. Тия неща ги знам защото точно 2019г. сменях моите и ми бяха казани. Аз разбира се проверих това и изисках 5-6 автърмаркет марки вериги от Ауто+ и Интер карс (вече не помня но помня кои марки, но помня, че и на ивис изисках тогава) и като отворих кутийте нямаше въпросните триъгълници. Разни прочути майстори по БМВ средите по София даваха максимум 10 000км или 1 година гаранция. Имам информация за кола със сменени афтърмаркет вериги с н47 и след 30 000км е отново с разтегнати такива.

Цените тогава по сервизите в София бяха по-скъпи от М-кар София които ми дадоха и 2 години гаранция. Не разбирам хората които ги подхранват тия сервизи и си оставят колите да ги обслужат на по-скъпа или идентична цена без гаранция и с афтърмаркет части. Със сигурност в оторизирания сервиз работят по-добре и спазват 100% повече спецификации за да си запазят лиценза от колкото някой учил се 10 години на хората на колите и прави нещата на усет и око. Да не говорим с какво отношение подхождат към теб едните и другите и как в някакъв прочут сервиз в Орландовци дори не благоволи да погледне колата и ми каза " ми щом казваш, че е за смяна на вериги значи е за смяна" и вика остави я тука и като хване ред до месец ще е готова ... :lol: Изключителен непрофесионализъм и повярвали си хора защото "имали много работа".

Последна цена от миналата година която знам за смяна на вериги и маслена помпа на кола със задно н47 в мкар е около 5200лв. Без маслена помпа към 3900лв. Смяната включва абсолютно всички части като вериги,запчатки, маслена дюзичка, болтове и т.н. За сравнение аз през 2019г. ги смених за 2900лв. без маслена помпа. Цената излиза че е около 1000лв нагоре от 2019 до 2023г.

Кой, защо, какво и дали е достоверна информацията която ви давам, може сами да си прецените. Аз я давам за да помогна на някой който не е минал по този път и да го насоча. От тук нататък всеки сам си решава в какво да вярва и всеки сам си носи рисковете и последствията от взетите решения след това. Не мисля да споря с никой и дано съм бил полезен на някой.
Помагам с мнения, защото мисля, че колкото повече хора осъзнаят кое е правилно и редно толкова по-малко ще надуват цените тия гаражчета дето си мислят, че разбират и толкова по-качествено ще е в мобилето после. Да не казвам какво е приключение избора на такава кола в момента на пазара и колко коли са след 30-40000км от смяна на вериги и са вече с шумове от към веригите.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.12.2008

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави [emoji3]

Мнение от jorkata3230 » 29 Яну 2023, 14:42

Ясно,благодаря колега значи вериги само ОЕМ до колкото разбирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от n1k1to96 » 30 Яну 2023, 12:53

Колеги, преди няколко дни направих запитване за подмяна на ангренажното задвижване на e90 325d 197кс. (M57 мотора), колата в момента е на малко над 250 000км и има едно леко сълзене на масло от капака на ангренажа, така или иначе ще трябва да се сваля всичко за да се оправи, реших направо да подменя и ангренажното задвижване. В Бова Кар, МКар (София), МКар (Пловдив), всички ми казаха ориентировъчна цена около 6000лв. Как ви се струва тази цена, не е ли малко прекалено? Това е цена без маслена помпа, ако включат и нея ще е над 7000лв. :|
The Ultimate Driving Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от Leon » 30 Яну 2023, 13:29

Ами... трудът и частите не поевтиняват с остаряването на колите. За БМВ е нормално, за клиентите - не особено. Провери колко ще струва в смислен неофициален сервиз и прецени. Предполагам, че ще бъде с около 2000 по-евтино, което не е за пренебрегване.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от dhtj » 31 Яну 2023, 2:21

600+600 ми казаха на мен труд+части преди 2 години в един сервиз в Русе, който прави предимно БМВ-та и тунинг на същите.
Не правих вериги тогава, щото се оказа, че моите са сменени, но съм правил други неща при тези момчета и съм доволен.
Сега, че се вдигнаха ценита, вдигнаха се, но сигурно е 1000+1000, не вярвам да е повече.

Тея за 6000 или 7000 им пожелаваш само вечен глад и да стоят без работа десетина години и бягаш далече.

За тея пари ще оставя компютъра, ще отворя сервиз и ще почна и аз да сменям вериги на М57. Тук веригите са отпред, напомням само. И колата изглежда е на задно, което още повече опростява нещата. Повече от 2-2500 е обир. Маакс 3 с маслена помпа, гаранция, официални части и прочее.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от ceco_kd » 31 Яну 2023, 7:42

dhtj написа:600+600 ми казаха на мен труд+части преди 2 години в един сервиз в Русе, който прави предимно БМВ-та и тунинг на същите.
Не правих вериги тогава, щото се оказа, че моите са сменени, но съм правил други неща при тези момчета и съм доволен.
Сега, че се вдигнаха ценита, вдигнаха се, но сигурно е 1000+1000, не вярвам да е повече.

Тея за 6000 или 7000 им пожелаваш само вечен глад и да стоят без работа десетина години и бягаш далече.

За тея пари ще оставя компютъра, ще отворя сервиз и ще почна и аз да сменям вериги на М57. Тук веригите са отпред, напомням само. И колата изглежда е на задно, което още повече опростява нещата. Повече от 2-2500 е обир. Маакс 3 с маслена помпа, гаранция, официални части и прочее.
Направи реклама на сервиза де, ако може?!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от nikola59 » 31 Яну 2023, 10:40

n1k1to96 написа:Колеги, преди няколко дни направих запитване за подмяна на ангренажното задвижване на e90 325d 197кс. (M57 мотора), колата в момента е на малко над 250 000км и има едно леко сълзене на масло от капака на ангренажа, така или иначе ще трябва да се сваля всичко за да се оправи, реших направо да подменя и ангренажното задвижване. В Бова Кар, МКар (София), МКар (Пловдив), всички ми казаха ориентировъчна цена около 6000лв. Как ви се струва тази цена, не е ли малко прекалено? Това е цена без маслена помпа, ако включат и нея ще е над 7000лв. :|

Няма такова понятие казаха. Имаш ли реални писмени оферти от тези които споменаваш? Ако имаш такива представи ги да ги видим. Офертите съдържат цена на всяка отделна част и труда. Да видим една такава оферта и ще стане ясно за какво става на въпрос.
Всичко друго е "една жена казала".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от n1k1to96 » 31 Яну 2023, 11:07

nikola59 написа:
n1k1to96 написа:Колеги, преди няколко дни направих запитване за подмяна на ангренажното задвижване на e90 325d 197кс. (M57 мотора), колата в момента е на малко над 250 000км и има едно леко сълзене на масло от капака на ангренажа, така или иначе ще трябва да се сваля всичко за да се оправи, реших направо да подменя и ангренажното задвижване. В Бова Кар, МКар (София), МКар (Пловдив), всички ми казаха ориентировъчна цена около 6000лв. Как ви се струва тази цена, не е ли малко прекалено? Това е цена без маслена помпа, ако включат и нея ще е над 7000лв. :|

Няма такова понятие казаха. Имаш ли реални писмени оферти от тези които споменаваш? Ако имаш такива представи ги да ги видим. Офертите съдържат цена на всяка отделна част и труда. Да видим една такава оферта и ще стане ясно за какво става на въпрос.
Всичко друго е "една жена казала".


Нямам писмени оферти. Писах имейл на МКар Пловдив, тъй като е най-близо до моето местоположение. В имейла добавих всички необходими неща за да ми изготвят оферта, чаках ги 10 дни и след това реших да се обадя по телефона, за да проверя поне дали са ми получили имейла. Отговора който получих по телефона беше "Извиняваме се за имейла, можем да ви кажем ориентировъчна цена. Цените в момента на запитването са 6000лв. без маслена помпа и 7000лв с маслена помпа, освен ако не излязат и допълнителни неща за смяна". Не видях смисъл да пиша имейли и на останалите дилъри, да чакам по 10 дни и накрая суми като за N57, но все пак реших да направя една бърза справка по телефон. МКар София ми казаха същите суми като Пловдивския дилър, само малко по-адекватен отговор получих от Бова Кар, там ми поискаха номер на рамата и ми казаха, че са правили преди около година този ремонт и е излязал приблизително 5000лв. без маслена помпа.
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.12.2008

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави [emoji3]

Мнение от jorkata3230 » 31 Яну 2023, 11:13

Кажете от къде да си набавим ОЕМ части,процедурата е ясна вече ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook