Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.10.2021
Пол: Мъж

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от PavelPetrov » 14 Окт 2021, 16:12

Здравейте. Може ли да помогнете. Закупих си BMW 318d F31 Facelift 2017г. Автомобила е на 99 500 км. Искам да знам в тоя случай Верига трябва ли да се сменя и каква би била цената с цялостно завършен ремонт. Благодаря Ви.!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от vld » 21 Окт 2021, 12:42

PavelPetrov написа:Здравейте. Може ли да помогнете. Закупих си BMW 318d F31 Facelift 2017г. Автомобила е на 99 500 км. Искам да знам в тоя случай Верига трябва ли да се сменя и каква би била цената с цялостно завършен ремонт. Благодаря Ви.!

Тази кола е с B47 на тези километри не е необходимо да се предприема смяна на ангренажа.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.12.2017
Пол: Мъж

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от abvC » 10 Ное 2021, 23:10

turbonetic написа:
abvC написа:Здравейте колеги ,къде в Пловдив освен при Ацалов , мога да сменя вериги на BMW e91 N47 и да не е на стойността на половината автомобил , защото офертата в Найс Кар е 2980 лв.
Ако някой е сменял вериги в сервиз в Пловдив на сносна цена и разбира се кадърно направено , ще съм благодарен да споделите.


Защо,не ги смениш при колегата Ацалов при положение,че си разбират от работата и след смяната на веригите няма да имаш проблем !


Колегата Ацалов ме информира , че не работи с коли които не се обслужват и ремонтират при него.
Затова се насочих към други варианти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от barty » 11 Ное 2021, 19:54

И на мен така ми каза когато питах за смяна на веригата
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от ceco_kd » 11 Ное 2021, 22:15

Вземете се закълнете, че и след смяната на веригите ще се върнете за евентуални бъдещи обслужвания или ремонти! Лично за мен такова изказване е несериозно! Развалихте ми мнението за този член на форума, но ако всичко е както го описвате значи, че на съответния човек не му дреме дали е паднал в моите очи или пък във вашите. Все пак със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от barty » 12 Ное 2021, 8:10

Целта не е да определим колегата като такъв или онакъв! Ацалов има репутацията на човек разбиращ от БМВ и много колеги са доволни! Така работи, сигурно има защо!?
Предлагам последните мнения да се изтрият, за да не се оформи негативно мнение за колегата!
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от TNT » 12 Ное 2021, 16:18

Аз предлагам пък да не се трият мнения. Преди години бях писал, че няколко приятели са се опарили от "форумен сервиз", наплюха ме и ми изтриха мненията. 1-2 години по-късно този велик майстор стана известен мошеник и дори си затвори сервиза. В този ред на мисли трябва да има всички мнения - добри и лоши. Няма нужда от чак такава цензура. Че така е решил да работи - негова си работа. Може да няма капацитет за повече, може да не иска клиенти да чакат по 2 седмици и т.н. Негова си работа. Но да се трият мнения - не е ок.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от ildivvy » 23 Ное 2021, 8:51

Добре де, нали все има първи път, когато дадена кола отива при него? Кога става това, за да се отговори на условието?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 525d Xdrive

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от verbatin » 30 Ное 2021, 21:32

А някой да е сменял вериги в Стара Загора и колко му е излезнало горе долу?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 1.11.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW F11 525d Xdrive

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от verbatin » 06 Дек 2021, 18:09

Колеги какво мислите за тази оферта от Пловдив?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от dhtj » 10 Дек 2021, 1:44

Не знам как да го кажа най-културно, но да обслужиш двулитров скопеняк за 4700лв граничи с лудост...

Толкова струва вече едно цяло е91 320д. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2021, 6:01

dhtj написа:Не знам как да го кажа най-културно, но да обслужиш двулитров скопеняк за 4700лв граничи с лудост...

Толкова струва вече едно цяло е91 320д. :lol:


Разбирам те напълно, но за това последното с е91-цата , може ако е в някоя ливада заровена преди няколко години :mhihi: или е пред разпад....та аз за 5к преди година продадох е46-цата .....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от drago9205 » 10 Дек 2021, 11:21

Офертата и на мен ми се струва висока - по-скоро нещо от порядъка 2-3хил. е по-разумно.

:OT:
Гледаните 320-ки още си държат цена и пазарът е такъв, че вървят 8+

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от Spaidy » 11 Дек 2021, 14:53

Все пак N47 по сегашно цени ориентировачно може ли да обобщим колко пари са частите без отстъпка, защото всички имаме и за ориентир около 1000 лева искат всички майстори.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Смяна на вериги на N47/N57 ето как се прави :)

Мнение от Atsalov » 12 Дек 2021, 9:47

ceco_kd написа:Вземете се закълнете, че и след смяната на веригите ще се върнете за евентуални бъдещи обслужвания или ремонти! Лично за мен такова изказване е несериозно! Развалихте ми мнението за този член на форума, но ако всичко е както го описвате значи, че на съответния човек не му дреме дали е паднал в моите очи или пък във вашите. Все пак със здраве!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk




Благодаря ти за мнението, всяко едно е важно за мен, но това не значи, че ще отговарям на всеки и така също, не мисля да влизам в обяснителен режим. Много добре знам какво казвам на всеки клиент, но какво той разбира спрямо призмата си на живота е друго нещо ;) А щом си разваляш мнението от хорски приказки а не личен пример какво има да говорим повече …

1. За нашият сервиз е много важно да дадем гаранция, сигурност и надеждност за всеки конкретен ремонт, а това е повече от комерсиалното смяна на вериги за което голяма част от хората спекулират, хубаво е да добавим, че един агрегат не се състои само от вериги а и още много така също проблемни компоненти ;), които с времето и обслужванията се забелязват и отстраняват.
2. Поради голямото количество работа, което ни се предлага сме предценили, че предпочитаме да угаждаме на клиентите, които ни са се доверили с годините и идват за регулярни прегледи и обслужвания и пак се връщам на точка едно, че не желая да обръщам в комерсиализъм това с което много хора плашат.
3. Към всеки автомобил е строго индивидуално обслужването, защото в 90% от случаите не е само вериги а и други критични компоненти, като турбо например, когато човек направи част от нещата, това играе върху името на сервиза и неговата репутация. Ако трябва да избираме по малкото зло, ние предпочитаме да ни се разсърди конкретен клиент че нямаме време да му обслужим автомобила от колкото да си плуем на името градено с години, защото в толкова изчетени теми като модератор не съм прочел един да напише “не ми стигнаха парите” и се случи това… за определен ремонт, спестих и се случи … никой не е признал вината си, всеки е прав за себе си и собственото си его!
И ако някой от Вас се е почувствал засегнат от това, че съм му отказал, може да попита лично Мартин Христов(с който сме в управителния съвет на дружеството и се чуваме по 3 пъти седмично) дали и на него съм отказал ;)

Телефона ми е публичен, вдигам и отговарям на всеки, който има конкретни въпроси, помощ не съм отказал на никой в нужда ;)
Който разбрал-разбрал, който не, му пожелавам весели празници и моето любимо УСМИХВАЙТЕ СЕ :winky:

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook