Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 26.11.2010
Пол: Мъж
Кара: e90 330i

Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от Denis Petrov » 30 Яну 2019, 10:34

Здравейте колеги,
както при повечето от вас с N52, така и при мен DISA клапите в смукателния колектор са счупени. Вариантите ми са два - или нови, или с repair kit, както видях, че Gqbriel е направил : bmwpower-bg.net.
Конкретно въпроса ми е някои друг има ли опит, за да сподели как се е справил и пазарувал ли е от друго място въпросния ремонтен комплект, тъй като конкретно този, който колега е купил е неналичен и в отговор ми казаха, че евентуално средата на март месец ще имат, но не могат да гарантират дори i6automotive.co.uk ?
Налично го намирам в :
- eBay USA
- Русия
, но предполагам не са произведени от i6automotive (ако правилно съм разбрал, че те си ги произвеждат) ?
При мен е счупена само голямата клапа, като докато намеря решение ще карам колата (монтирах я без клапата и оста, за да няма какво да изпадне в колектора с опасност да се насочи към клапаните). Малката DISA е ОК (здрава е и уплътнява добре), но въпреки това да я модифицирам ли и нея с такъва (с алуминиево зъбно колело, алуминиева клапа, алуминиева ос и нов о-пръстен) ?
Благодаря Ви предварително : ]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от Infinity_bg » 30 Яну 2019, 16:29

На мен ми се беше счупила, голямата диса... при това оста изобщо не я намерих :confused: :confused: :confused: Самата клапа се беше сцепила точно по средата, там където минава оста И частите слава богу бяха заседнали в един от смукателни отвори на колектора, парчетата бяха големи и не можеха да минат. Но оста, знам ли ако е била пластмасова, явно е минала и после била издухана през ауспуха... Та след като останах без диса, реших да проуча нещата и също попаднах на това че има ремонтен комплект и то алуминиев и същия се предлага от Руснаците. Даже се свързах с тях по контакта който намерих от сайта им. НО не помня, какво не ме изкефи мисля че нещо свързано с доставката, трябваше ми спешно, а експресната им беше с като за бавна. От Ебей може да се намери, но нямаха налични за голямата, само за малката се намираха. Така и един съвет, сменяй и двете ДИСИ, че разглабянето на колектора е тегаво, и ако се преебе малката и да трябва да го махаш пак, не си е работа!
BMW 325i M3 look.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от horhef » 30 Яну 2019, 17:35

А проблемни ли са тези клапи и при N43b20?

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от b00st » 30 Яну 2019, 22:06

Отвори клапите първо, ако са пълни с масло (много вероятно) клапите са за кофата. Влезнало ли през уплътненията вътре това е горе долу края на моторчето и почват да не отварят и затварят напълно. Repair китовете от сайтовете могат да ти помогнат само да оправиш счупена ос или перка и това е общо взето, ако е пълна с масло моторчето и електрониката е за смяна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от pimpo » 27 Яну 2022, 15:04

Да изтупаме малко темата.
Моята беше пълна с масло и едвам се движеше, но я почистих успешно и вече 2г нямам проблем (с ремонтен комплект с метална ос).
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.01.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 325i 2006
Мечтае да кара: BMW M4 / M6

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от antani9 » 18 Фев 2022, 11:05

pimpo написа:Да изтупаме малко темата.
Моята беше пълна с масло и едвам се движеше, но я почистих успешно и вече 2г нямам проблем (с ремонтен комплект с метална ос).


Откъде взе ремонтните комплекти и колко горе долу излезе , тъй като аз имам проблем с тази малката от вътрешната страна постоянно издава някакви кихащи звуци все едно е с ковид и ми дава грешка 2AA9 (variable intake system, servomotor 2: activation) .. А голямата нали я смених с VAICO и мисля и нея евентуално да я ремонтирам с комплекта .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Repair kit за DISA клапи на N52 258 к.с.

Мнение от pimpo » 22 Фев 2022, 15:42

Тогава имаше комплекти в олх и базар. Сега обаче няма. Не знам откъде могат да се намерят.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook