Дроселова клапа Е90 320d

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2019
Пол: Мъж

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от коколоко » 11 Дек 2019, 20:08

vld написа:Взимай нова клапа пиербург, сменяш и триеш грешката, нищо не се програмира или обучава.
Сменяй я по бързо защото с повредена клапа няма регенерации, колата е в авариен режим и не върви, а и разхода става по висок.



здравей, :wave: благодаря за помоща ти към колегата, имам подомни симптоми и исках да се консултирам с теб след като направихме основен ремонт и малко каране на бмвто ми 535д 2005 272кс ми излезнаха 4 постоянни грешки който са ''4030, 49Е7, 4501, 43D1''. Та тогава смъкнах релето на свещите и дросела и когато погледнах в смукателният колектор и наи вече през дупките на отовирте на главата там където ляга смукателният колектор видях ужасни нагари по стеничките като се има напредвид че главата ми е рециклирана всичко е сменено, смукателният колектор е затапен с комплект тапи, и чистен всичко това преди 100км, маслото ми беше също с спад от може би 0.8 до 1л. без никакви пушеци..

п.с : имам си ДПФа не е премахнат, само радиаторчето на егр ми е затапен че ми се беше спукало но това е не мисля че са ми проблемите..

тези дни ще сменя реле и дросел че след ремонтите не се получи нищо.

благодаря предварително на всички.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от vld » 02 Яну 2020, 9:31

коколоко написа:
vld написа:Взимай нова клапа пиербург, сменяш и триеш грешката, нищо не се програмира или обучава.
Сменяй я по бързо защото с повредена клапа няма регенерации, колата е в авариен режим и не върви, а и разхода става по висок.



здравей, :wave: благодаря за помоща ти към колегата, имам подомни симптоми и исках да се консултирам с теб след като направихме основен ремонт и малко каране на бмвто ми 535д 2005 272кс ми излезнаха 4 постоянни грешки който са ''4030, 49Е7, 4501, 43D1''. Та тогава смъкнах релето на свещите и дросела и когато погледнах в смукателният колектор и наи вече през дупките на отовирте на главата там където ляга смукателният колектор видях ужасни нагари по стеничките като се има напредвид че главата ми е рециклирана всичко е сменено, смукателният колектор е затапен с комплект тапи, и чистен всичко това преди 100км, маслото ми беше също с спад от може би 0.8 до 1л. без никакви пушеци..

п.с : имам си ДПФа не е премахнат, само радиаторчето на егр ми е затапен че ми се беше спукало но това е не мисля че са ми проблемите..

тези дни ще сменя реле и дросел че след ремонтите не се получи нищо.

благодаря предварително на всички.

Колега нагара ти е от ЕГР-а, ама да направи нагар за 100км и да ти дръпне 1л масло пак за толкова, това нещо не ми се струва възможно дори....
Или не си го измерил правилно или мотора има ненормално големи луфтове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 20.03.2007
Кара: само BMW-та
Мечтае да кара: M850i

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от xenon318is » 17 Яну 2020, 21:47

След 1 година вече със сменена дроселова клапа втора употреба --оригинална, извода е, че понякога пак притриса. Клапата работи в повечето случаи, но се убедих по-добре нова за около 300 лв. и край с проблема...
Веднъж BMW, винаги BMW!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 20.03.2007
Кара: само BMW-та
Мечтае да кара: M850i

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от xenon318is » 20 Яну 2021, 11:13

Ето днес пак 1 година след горното ми мнение Клапата все още затваря, но понякога грубо. Днес колата вървеше като луда както го прави 2 или 3 пъти в месеца.Загасих и угасна много добре. Но това се случва не всеки път. Реших да погледна дросела. Имаше масло и си викам ясно ето защо гасне така добре. Махнах маркуча и със спициален спрей я напръсках без да я свалям. На диагностика НЕ дава грешки. Клапата я купих оригинална но втора употреба. Чудя се да пробвам ли с друга втора ръка и чак тогава да купя нова. С това мнение смятам, че в самото управление може би има проблем или може би защото вкарва масло от конденза и то я смазва! Не мога точно да си обясня кога от кулера влиза повече масло при повече конденз или при други обстоятелства...
Веднъж BMW, винаги BMW!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от Bogat-Beden » 08 Апр 2021, 18:13

Колко струва ОЕМ?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от zzafirov » 09 Апр 2021, 15:09

xenon318is написа:Ето днес пак 1 година след горното ми мнение Клапата все още затваря, но понякога грубо. Днес колата вървеше като луда както го прави 2 или 3 пъти в месеца.Загасих и угасна много добре. Но това се случва не всеки път. Реших да погледна дросела. Имаше масло и си викам ясно ето защо гасне така добре. Махнах маркуча и със спициален спрей я напръсках без да я свалям. На диагностика НЕ дава грешки. Клапата я купих оригинална но втора употреба. Чудя се да пробвам ли с друга втора ръка и чак тогава да купя нова. С това мнение смятам, че в самото управление може би има проблем или може би защото вкарва масло от конденза и то я смазва! Не мога точно да си обясня кога от кулера влиза повече масло при повече конденз или при други обстоятелства...


При мен открих, че липсва филтъра на картерните газове и най-вероятно от там ми се омасляват нещата по всмукателния тракт - сложих нов и за сега изглежда наред. Да видим до кога...

А относно променливата работа на клапата - тресенето може да не е от нея, а може и оста ѝ да е дефектна и да работи различно при всяко палене. Мисля като следваща стъпка да възстановя електрониката на моята клапа, която свалих при смяната и да видим как ще е след това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от Ангел ангелов » 18 Май 2021, 10:57

Аз съм С N57 245 коня, купих нова pileburg изкара 2год и сега пак прави мизерия и номера, при влизане в колата не си прави тест вече клапата и при гасене на мотора по някога го гаси добре по някога не на диагностика набива грешка! И аз ли си внушавам малко мудно реагира колата при подаване на газ не е толкова адекватна! Нова с отстъпка беше към 480лв сега пак съм на път но мисл да пробвам с друга марка

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.04.2019
Пол: Мъж

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от Daniel B. » 24 Май 2021, 17:18

Здравейте, пускам коментар относно дроселовите клапи на е 91 2.0 163 от 2007 година. Преди около седмица колата заби муцуна и спря да върви, при диагностика излезна грешка 43Е2. След ходене при няколко майстора реших сам да пробвам да намеря проблема. Оказа се, че Е91 Ни имат малко слабост в клапите. Та с две думи който иска може като мен сам да се опита да я отремонтира. Като инструменти Ви трябват отвертка, поялник, мултицетклещи, и лупа. След като отворите капака ще видите пистата на втория пин от дясно на ляво, че има мост със съседната писта, това е слабото място на тези клапи. Презапоява се въпросния мост и дросела заработва. Не мога да кача снимки, ако някой има нужда ще му ги пратя.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Дроселова клапа Е90 320d

Мнение от ///MEHTOP » 28 Май 2021, 17:43

Браво! Силно първо мнение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook