DPF въпрос

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: DPF въпрос

Мнение от vld » 16 Авг 2022, 21:36

beyker_boy написа:Здравейте и предварително се извинявам, ако не пиша на правилното място
И аз съм имам сага с ДПФ-а от доста време. Купих кабел и свалих приложението, както ВЛД препоръча. Следя редовно стойностите, но в последно време мисля, че не започва сама да регенерира. Вчера Соот беше стигнал на 94% и не започваше да регенерира, като бях минал около 540 км от последна регенерация. Направих принудително регенериране през приложението и след 19 км Соот беше на 52%. Не се сетих да проверя за грешка преди да пусна принудителната регенерация. Какво бихте ми преполъчали като начало? Благодаря.

Нещо му пречи да активира регенерация при теб, при около 50-60 соот трябва сама да тръгне.
Покарай малко и прочети паметта за грешки.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: DPF въпрос

Мнение от beyker_boy » 17 Авг 2022, 12:34

Днес я за качих и грешки за сега няма. Това са показанията на дпф-а
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: DPF въпрос

Мнение от beyker_boy » 09 Сеп 2022, 11:06

Явно при мен има проблем. Излезе ми тази грешка. Не регенерира сама колата. Скоро ще се насоча към ВЛД за качествена диагностика и ремонт
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.07.2022
Пол: Мъж

Re: DPF въпрос

Мнение от johnterry7 » 26 Дек 2022, 2:29

Изображение
Колата е e61 530d 235hp
Здравейте
със същия проблем съм и аз, изчетох темата и ще закарам колата на диагностика, но поради празнични дни и т.н. ще трябва да е след НГ. А на мен ми предстои път, може би около 500км.
Смолян-София-Хасково
Според вас, дали ще е огромен проблем да измина тези километри? Може ли да "прееба" колата още повече?

Знам със сигурност, че имам проблем със свещи, може би една от причините. А самият ДПФ има реглаж преди година и половина. Колата е на 288000км

Също така, ако можете да предложите добър сервиз в Хасково/Димитровград?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.09.2011
Пол: Мъж

Re: DPF въпрос

Мнение от beyker_boy » 22 Фев 2023, 0:41

Някой дали е пробвал, или познава човек, който е пробвал да смени питата на ДПФ с "нова"? Гледам има обяви из Интернет за подмяна на питата. Сменят старата с нова и връщат старата. Цените са около 380-400 лв. Дали ще има някакъв ефект?

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook