DIY: Дезинфекция на климатика

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от vixx » 28 Юни 2018, 14:16

При последното обслужане и на мен ми я направиха тази процедура, но в допълнение се наложи и механично да се отстранят някакви натрупани мръсотии в тея тръби от които изтича конденза. Освен , че вече на мухъл не мирише изобщо, все още не мога да повярвам колко силен климатик реално има тая кола. В дна друга тема се бях оплаквал , че след известно време по магистралата климатика спира да духа и, че като цяло не ми се струва адекватен на това купе. В тея тръби е бил проблема явно, защото сега е ебати фризера само 5 минути след като е пуснат, без значение колко е напечена колата.

Съветвам всички да си проверят дали и при тях няма такива запушвания, когато си правите профилактиките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от dpopov » 02 Юли 2018, 8:34

Пробвах го и аз този метод за дезинфекция. Извърших всяка процедура спрямо клима на немски , но след като пуснах парното да духа не усетих никакъв мирис на спирт или цитрус. Използвах препарата на лики-ноли, пръсках в точната дупка, но не усетих никакъв мирис. Въпреки че нямах лоши миризми от климатика я направих тази интервенция, ей така, за всеки случай. Най-вероятно нищо не съм направил :D :D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от b00st » 02 Юли 2018, 9:10

Не знам този техния дали е ароматизиран, аз ползвах някакъв китайски за домашни и авто климатици. Той миришеше на лимон после сигурно 3 седмици след чистенето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от andy » 12 Юни 2019, 9:17

b00st написа:Не пускаш снежинката след процедурата. Няма защо да се пуска, то ти трябва топъл въздух. Не трябва да се пръска с белина, защото после ще смърди на препарати в купето, освен ако не завреш после някакъв маркуч, да измиеш всичко хубаво с вода, което през тоя отвор е трудна работа. Пяната след като мине действието си се превръща във водниста течност и изтича от дренажа, не остава нищо по радиатора и е безвредна за вдишване.


Климатика задължително се пуска след тази процедура. В никакъв случай топъл въздух. В противен случай няма да се измие изпарителя добре.
а той се включва за да ускори овлажняването на питата и да се измие с отделения конденз.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от b00st » 13 Юни 2019, 19:51

andy написа:
b00st написа:Не пускаш снежинката след процедурата. Няма защо да се пуска, то ти трябва топъл въздух. Не трябва да се пръска с белина, защото после ще смърди на препарати в купето, освен ако не завреш после някакъв маркуч, да измиеш всичко хубаво с вода, което през тоя отвор е трудна работа. Пяната след като мине действието си се превръща във водниста течност и изтича от дренажа, не остава нищо по радиатора и е безвредна за вдишване.


Климатика задължително се пуска след тази процедура. В никакъв случай топъл въздух. В противен случай няма да се измие изпарителя добре.
а той се включва за да ускори овлажняването на питата и да се измие с отделения конденз.


Макар и да е някаква химия препарата се изпарява и разбира се не е вреден за вдишване, поне 1 месец след процедурата мирише приятно от духалките на лимон. В инструкцията никъде не пише да се пусне климатика веднага след това, важното е да завърти въздуха да се разнесе навсякъде и да подейства + това така ефекта е по-добър, от колкото ако го отмиеш веднага след това. А като караш следващия ден и вбъдеще на климатик ще си текне кодненза така или иначе. Аз предпочитам и го оставих 1 вечер като прибрах колата без да пускам климата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от datchko » 24 Юни 2019, 11:55

Полезна тема.
Имам страничен от е9х раздел въпрос - при фейслифт е6х откъде може да се достигне изпарителя? Пак ли под жабката или има друг достъп?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от bokouser » 24 Юни 2019, 19:47

Аз също се интересувам. Колега datchko, ако ти изпадне информация напиши тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от brabusbg » 25 Юли 2019, 13:26

Някой да го е правил с Е60 и да знае дали е там датчика и разглобяването пак ли е толкова малко??
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от drago9205 » 25 Юли 2019, 13:30

Може да погледнеш дали датчика е на същото място.

Аз да спомена, че откъм особено доволен от тези, които има в Кауфланд, а струват само 10 лева. Този на Валео за 25, който взех миналата година не свърши толкова добра работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от Драгослав » 26 Юли 2019, 10:48

Здравейте ,
Аз ползвах yacco спрей за дезинфекция климатик. Не съм го купувал. Подариха ми го с поредната покупка на масло. Активира се като се изпръсква вътре в купето. Пуска се климатика на макс, въздуха трябва да върти в купето, за около 10мин. Спрея се поставя до въздуховода при краката. Това реално за мен е най-неефективния начин. Но направих процедурата по оказанията на етикета. И за сега вече над месец нямам неприятната миризма след спиране на климатика. Да изкара сезона така, пак ще е добре. :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от bmw20009 » 29 Юли 2019, 5:46

А този спрей от къде можем да го закупим :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от Драгослав » 29 Юли 2019, 8:13

Колега не знам от къде. Веднъж годишно си поръчвам масло и филтри от yacoo и винаги ми дават нещо бонус, спрей, течност за чистачки и други подобни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от Infinity_bg » 14 Авг 2019, 8:20

А къде се намира дренажния отвор и как се почиства? За Е90 говоря...
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е70 3.0si

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от Racing_1 » 03 Окт 2019, 17:24

Здравейте. За Е70 може ли дадете насока какъв е достъпа до изпарителя. Не намирам нищо в нета...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.04.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E 91 320 D

Re: DIY: Дезинфекция на климатика

Мнение от Ivailo Iliev » 07 Юни 2020, 10:15

Аз не го открих този датчик,колата ми е е91 320 д

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook