Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 21.04.2010
Пол: Мъж
Кара: F11 530d xDrive

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от M3-CSL » 12 Окт 2020, 10:02

Рядко излизат фейсови 325ци, особено комби

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от n1k1to96 » 12 Окт 2020, 10:24

vld написа:
n1k1to96 написа:Мнение за този автомобил : https://m.mobile.bg/details/11583500336588782
Доста екстрова изглежда. Попитах за VIN, но вече 2 дни ме мотае, не знам крие ли нещо или просто наистина е зает... (това е N57, нали така?)

Ориентирай се към автомат, на тоя мотор е с голямата кутия и е супер!
Колета освен М пакет и панорама няма нищо особенно като ектри.


Не е за мен автомата, просто ми е мнооого скучен. Това да не ръчкам скорости, от време на време да се правя на пилот с междинна газ и двоен амбреаж... Няма как :mhihi: Иначе ми допаднаха много като екстри - атермичното стъкло, салона, ЦВЕТА (най-вече, по-назад също имах мнение за цвета, аз съм си малко по-особен :mhihi: ). Ще отида да я видя тази седмица, ако всичко излезе нормално и по ВИН, ще се похваля в другата тема :)


Edit*
Снабдих се с VIN-a (WBAUX91060A981068). Колата за последно е влизала в BMW на 25 януари 2019 и е на 358 446км. 2011г. е произведена. Всичко изглежда както ми го описаха от Mcar, но малко ме притесняват километрите. В момента издирвам сайт/приложение в което да намеря по-подробна история със заплащане. Може ли да ми препоръчате някое? Аз намерих това, но не знам колко пълна ще е информацията: https://play.google.com/store/apps/deta ... vinapp.bmw
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.07.2019
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Kn0cK3r » 12 Окт 2020, 10:42

Колеги, карам Е60 530д от 2 години, но нещо ми доскуча, та в момента съм набелязал ето тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=hdmq04

Някой ходил ли е да я гледа? Изглежда доста добре и най-хубавото е, че е внос от Канада.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 12 Окт 2020, 12:31

n1k1to96 написа:
vld написа:
n1k1to96 написа:Мнение за този автомобил : https://m.mobile.bg/details/11583500336588782
Доста екстрова изглежда. Попитах за VIN, но вече 2 дни ме мотае, не знам крие ли нещо или просто наистина е зает... (това е N57, нали така?)

Ориентирай се към автомат, на тоя мотор е с голямата кутия и е супер!
Колета освен М пакет и панорама няма нищо особенно като ектри.


Не е за мен автомата, просто ми е мнооого скучен. Това да не ръчкам скорости, от време на време да се правя на пилот с междинна газ и двоен амбреаж... Няма как :mhihi: Иначе ми допаднаха много като екстри - атермичното стъкло, салона, ЦВЕТА (най-вече, по-назад също имах мнение за цвета, аз съм си малко по-особен :mhihi: ). Ще отида да я видя тази седмица, ако всичко излезе нормално и по ВИН, ще се похваля в другата тема :)


Edit*
Снабдих се с VIN-a (WBAUX91060A981068). Колата за последно е влизала в BMW на 25 януари 2019 и е на 358 446км. 2011г. е произведена. Всичко изглежда както ми го описаха от Mcar, но малко ме притесняват километрите. В момента издирвам сайт/приложение в което да намеря по-подробна история със заплащане. Може ли да ми препоръчате някое? Аз намерих това, но не знам колко пълна ще е информацията: https://play.google.com/store/apps/deta ... vinapp.bmw

N57 на тези километри според мен не е добра идея, но ти ще си прецениш сам за себе си...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от chris_barnes » 12 Окт 2020, 12:54

Едни 3-4 бондакис след покупка в бързината и е на коня, ако е късметлия. N моторите, за разлика от M искат и лагери да се сменят, освен вериги, турбо, дюзи и съединител. Ако е била на фен и е гледана може да имаш късмет. Ако не, приготви дебела пачка и скачай.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 12 Окт 2020, 14:09

n1k1to96 написа:
vld написа:
n1k1to96 написа:Мнение за този автомобил : https://m.mobile.bg/details/11583500336588782
Доста екстрова изглежда. Попитах за VIN, но вече 2 дни ме мотае, не знам крие ли нещо или просто наистина е зает... (това е N57, нали така?)

Ориентирай се към автомат, на тоя мотор е с голямата кутия и е супер!
Колета освен М пакет и панорама няма нищо особенно като ектри.


Не е за мен автомата, просто ми е мнооого скучен. Това да не ръчкам скорости, от време на време да се правя на пилот с междинна газ и двоен амбреаж... Няма как :mhihi: Иначе ми допаднаха много като екстри - атермичното стъкло, салона, ЦВЕТА (най-вече, по-назад също имах мнение за цвета, аз съм си малко по-особен :mhihi: ). Ще отида да я видя тази седмица, ако всичко излезе нормално и по ВИН, ще се похваля в другата тема :)


Edit*
Снабдих се с VIN-a (WBAUX91060A981068). Колата за последно е влизала в BMW на 25 януари 2019 и е на 358 446км. 2011г. е произведена. Всичко изглежда както ми го описаха от Mcar, но малко ме притесняват километрите. В момента издирвам сайт/приложение в което да намеря по-подробна история със заплащане. Може ли да ми препоръчате някое? Аз намерих това, но не знам колко пълна ще е информацията: https://play.google.com/store/apps/deta ... vinapp.bmw


От страната на човек който се е преебавал да купи такава кола с толкова много върнат километраж, че даже и повече, бих те посъветвал да потърсиш друго предложение, заеби цвета :mhihi:
А това за ръчкането на скоростите в комбинация с дизел на който оборотомера му свършва доста рязко и бързо особенно ако я напомпаш малко, някак си ми говори, че не си се качвал в такава кола...
Седни покарай на някой автомата и пак ще си говорим за ръчкане.
Тези кутии имат спортен и истински ръчен режим, с автоматично подаване на газ при вкарване на по ниска предавка, просто нито ще си по бърз нито ще ти е по кеф да я караш.
Ако те е страх от евентуален ремонт на автомата, ще ти кажа, че маховик със съединител и смяна на ръчната кутия в най добрия случай ако си сменяш нещата сам и имаш най големите отстъпки няма как да ти излезе под 1200-300лв., ако ходиш на сервиз спокойно отива на 2000лв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 12 Окт 2020, 14:37

+1 за всичко казано над мен.
Аз само заради това, че са излъгали с най-важното в обявата директно я подминавам, но ти си знаеш.
Ще се наиграеш много здраво заради тоя Le mans blau :)
Иначе е добра реклама за здравината на N57, ако на 400к е и с оригиналната верига. :)
Колата е Германска/Швейцарска, има някакъв шанс да има що-годе читава история.
Подробности за ремонтите и обслужванията може да ти даде, този който ти е казал това за последното влизане в БМВ. Приложение няма да намериш, виж ми поста от предната страница.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от n1k1to96 » 12 Окт 2020, 15:13

vld написа:
n1k1to96 написа:
vld написа:
n1k1to96 написа:Мнение за този автомобил : https://m.mobile.bg/details/11583500336588782
Доста екстрова изглежда. Попитах за VIN, но вече 2 дни ме мотае, не знам крие ли нещо или просто наистина е зает... (това е N57, нали така?)

Ориентирай се към автомат, на тоя мотор е с голямата кутия и е супер!
Колета освен М пакет и панорама няма нищо особенно като ектри.


Не е за мен автомата, просто ми е мнооого скучен. Това да не ръчкам скорости, от време на време да се правя на пилот с междинна газ и двоен амбреаж... Няма как :mhihi: Иначе ми допаднаха много като екстри - атермичното стъкло, салона, ЦВЕТА (най-вече, по-назад също имах мнение за цвета, аз съм си малко по-особен :mhihi: ). Ще отида да я видя тази седмица, ако всичко излезе нормално и по ВИН, ще се похваля в другата тема :)


Edit*
Снабдих се с VIN-a (WBAUX91060A981068). Колата за последно е влизала в BMW на 25 януари 2019 и е на 358 446км. 2011г. е произведена. Всичко изглежда както ми го описаха от Mcar, но малко ме притесняват километрите. В момента издирвам сайт/приложение в което да намеря по-подробна история със заплащане. Може ли да ми препоръчате някое? Аз намерих това, но не знам колко пълна ще е информацията: https://play.google.com/store/apps/deta ... vinapp.bmw


От страната на човек който се е преебавал да купи такава кола с толкова много върнат километраж, че даже и повече, бих те посъветвал да потърсиш друго предложение, заеби цвета :mhihi:
А това за ръчкането на скоростите в комбинация с дизел на който оборотомера му свършва доста рязко и бързо особенно ако я напомпаш малко, някак си ми говори, че не си се качвал в такава кола...
Седни покарай на някой автомата и пак ще си говорим за ръчкане.
Тези кутии имат спортен и истински ръчен режим, с автоматично подаване на газ при вкарване на по ниска предавка, просто нито ще си по бърз нито ще ти е по кеф да я караш.
Ако те е страх от евентуален ремонт на автомата, ще ти кажа, че маховик със съединител и смяна на ръчната кутия в най добрия случай ако си сменяш нещата сам и имаш най големите отстъпки няма как да ти излезе под 1200-300лв., ако ходиш на сервиз спокойно отива на 2000лв.


Тъкмо смених маховика и съединителя на 46-цата, претръпнал съм го тоя ремонт :D. Просто наистина не ми е интересен автомата. Да, сигурно ще е по-бърза колата с него, но не ходя по гонки, не ползвам драги :mhihi: , просто от време на време сам си се позабавлявам :). Карал съм 330d e46 ръчка с ремап и ме изкефи много, да, не е бензин, но не е лош експириънса. Иначе на по-мощна кола с автомат съм се качвал на e350 cdi на мерц W212 и не е за мен... Да, колата е бърза, но не ми хареса да въртя само волана. :mhihi:

Благодаря ви на всички за мненията, ще я погледна първо колата на живо, преди да дам 240лв на Мкар за историята. Но говорих и с моя майстор, каза ми поне 5к да приготвя за хубаво обслужване на този мотор с тези километри... А чак толкова не бих прежалил... (все пак хората за тези пари си купуват що годе нормален автомобил...)
The Ultimate Driving Machine

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от chris_barnes » 12 Окт 2020, 15:15

Ако все пак прежалиш цвета, моята все още стои


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от n1k1to96 » 12 Окт 2020, 15:36

chris_barnes написа:Ако все пак прежалиш цвета, моята все още стои


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не съм те забравил, ще си намеря само фирма за облепяне с фолио :mhihi:
Шегата настрана, респект отново за проекта, колата наистина е много добра! Малко да ми поотмине крастата за OEM черно/синьо и ще те чуя ако не си я продал :) Благодарско още веднъж за мненията!
The Ultimate Driving Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 12 Окт 2020, 18:17

Между другото, вътре си изглежда като на 400к. Аз по-обелени бутони за звука не бях виждал, но да кажем, че не е критерий. Кое струва 240 лв. в Мкар, само проверка на историята ли?
Предполагам говориш за пълен преглед, иначе е абсурдно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 12 Окт 2020, 19:48

Много километри... няма ли некарани коли или са скъпи? :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 15.07.2018
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 30d, X1 F48 25d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Alex_P » 12 Окт 2020, 20:19

То проблемът е, че въпросната кола е на 9 години и вече е на 360к км. Ако беше на 14-15 години би било ок. Но реално от тук нататък започват по-сериозните неща като дюзи, турбо, маслена помпа и т.н. Ако не са сменяни и веригите всеки ден й е подарък. Ако се планира да се кара продължително време може да има някакъв резон да се набият толкова пари, но след 4-5 години вече ще е на много сериозни километри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от dhtj » 13 Окт 2020, 2:29

dhtj написа:Здрасти, благодаря за отговора.

Тези дни ще отида да видя тази ловешката.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... LqtFU1YsgA

По телефона ми се стори сериозен човека, готов е за проверка във всякакъв сервиз, дава ВИН и т.н..
Каза, обаче, че цената е твърда. Не съм сигурен дали тея пари си заслужават за е90-ка... Вярно е индивидуал, здрав мотор, седан и прочее, но си е 15 годишна кола... Притеснява ме след 1-2 години като реша да я махам, дали няма да загубя едно 5-6 хил лв при продаването...?

Също, може ли да ми кажете, къде е най-добре да проверя историята по ВИН и на каква цена?


Гледах я тая кола... на първо четене ми харесва.
Докато чакам за проверка на историята, имам 2-3 въпроса към вас:

1. Възможно ли е да няма ДПФ заводски?
2. Чейнджър има ли, че забравих да го питам човека? Има блутут и аукс.
3. Как най-лесно да я прочета за грешки и да видя корекциите на дюзите примерно.
Имам ЕЛМ327 блутут, имам и ККЛ кабел (за ваг ком).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ivanski_2 » 13 Окт 2020, 8:47

dhtj написа:
dhtj написа:Здрасти, благодаря за отговора.

Тези дни ще отида да видя тази ловешката.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... LqtFU1YsgA

По телефона ми се стори сериозен човека, готов е за проверка във всякакъв сервиз, дава ВИН и т.н..
Каза, обаче, че цената е твърда. Не съм сигурен дали тея пари си заслужават за е90-ка... Вярно е индивидуал, здрав мотор, седан и прочее, но си е 15 годишна кола... Притеснява ме след 1-2 години като реша да я махам, дали няма да загубя едно 5-6 хил лв при продаването...?

Също, може ли да ми кажете, къде е най-добре да проверя историята по ВИН и на каква цена?


Гледах я тая кола... на първо четене ми харесва.
Докато чакам за проверка на историята, имам 2-3 въпроса към вас:

1. Възможно ли е да няма ДПФ заводски?
2. Чейнджър има ли, че забравих да го питам човека? Има блутут и аукс.
3. Как най-лесно да я прочета за грешки и да видя корекциите на дюзите примерно.
Имам ЕЛМ327 блутут, имам и ККЛ кабел (за ваг ком).


1. 99% съм сигурен че точно тази трябва да има, защото до колкото знам ако няма ауспуха сочи към земята.(Пак казвам не претендирам че е точно така).
2. Трябва да се види по ВИН дали е имала и да се погледне дали в момента има, защото може да е заминал.... така че това не можем да ти кажем.
3 Купи си 1 кабел от олх (примерно) и си сложи INPA има virtualbox направо, ако не ти се занимава с инсталация и работи кадърно.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook