Помощ с вибрация

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 11 Мар 2019, 23:00

Решение на проблема все още не е намерено. Колата беше в бмв сервиз в Варна и освен да ми кажат че се съмняват от кардана или блокирали карета на кардана друго не ми казаха. Скоро ще свалям кардана и ще го пращам за баланс и смяна на висящия лагер. Моля колегите които упорито казват че проблема е от гумите да се спрат тъй като по горе съм писал при подаване на газ вибрация има при отнемане на газта няма вибрация.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Vernibgs » 12 Мар 2019, 17:53

Аз да добавя,след раздвижването на каре преден кардан колата се оправи ,значително по-добре стана направо беше заспала,след известно време пак се появи вибрация първо след 80км/ч ,след това почна при по дълго шофиране да друса вибрира и на мн ниска скорост,закарах е в сервиза и след преглед се оказа,че предна дясна полуоска е била пипана и е монтирана без грес в трипода,смениха ми трипода за 90лв (цената на трипода) сложиха грес и сега проблем нямам с вибрации...това се случи при мен колега....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 12 Мар 2019, 19:09

При тебе обаче става въпрос за х драйв нали колега.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Vernibgs » 13 Мар 2019, 17:37

Да за IX става въпрос

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 14 Мар 2019, 20:56

След баланс на кардана здрави карета и здрав лагер все същия проблем си остана. Какво друго по окачването може да прави вибрации из цялата кола при висока скорост. Моля помагайте колеги в голяма безизходица съм.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Zubcho » 14 Мар 2019, 21:05

hus0 написа:След баланс на кардана здрави карета и здрав лагер все същия проблем си остана. Какво друго по окачването може да прави вибрации из цялата кола при висока скорост. Моля помагайте колеги в голяма безизходица съм.
Хидротрансформатор на скоростите също може да прави вибрации. Особено ако е само под товар. Колеги се оплакваха и след рециклация се оправяло. Също и бучене се е чувало. Ако има симптоми на заминаващ си торк това е.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 14 Мар 2019, 21:13

С ръчни скорости съм колега
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.12.2014
Пол: Мъж
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: BMW M850i

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Deurond » 20 Мар 2019, 10:41

Здравейте колеги,
И при мен има вибрация. На автопилот на магистралата със 140 вибрацията е "пулсираща" (появява се за 1-2 секунди, после 1-2 секунди я няма и пак така). Интересното е, че се усеща повече на новите гладки участъци на магистралата. При 120 вибрацията е по-слаба, а под 100 сякаш я няма.
Колата е 330 д, автомат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Infinity_bg » 12 Апр 2019, 13:30

Ако колата е с автоматична скоростна кутия, причината за подобни проблеми като пулсации и прочие неща вероятно се пораждат от нея. Там е много важно, навременната смяна на цялото масло, плюс филтри и всякакви допълнителни неща. Това което някои разправят, че маслото във скоростите не се сменя на автоматичните скоростни кутии, може собственоръчно да се застреля! :bang:
BMW 325i M3 look.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Помощ с вибрация

Мнение от NGneer4eto » 13 Апр 2019, 12:45

Колеги, на Е46-цата с XD ги имам точно описаните пулсации. Автомобилът е с ръчни скорости. Преди 2 години бяха доста по-осезаеми. В М-кар ми бяха казали, че проблемът е в раздатката. По нея нищо не съм пипал. Единствено голямо подобрение усетих след смяна на едната полуоска с оригинална-рециклирана. Но другата си остана китайска. Въпреки всичко пиковото подобрение дойде след смяна на гумаджийницата. Като си взимах нови гуми от Медина Мед, там ми направиха баланса и после в продължение на месец всички вибрации във волана и купето изчезнаха. Гореспоменатото "пулсиращо" вибриране почти не се усещаше, (да не кажа хич). Оттогава смених "балансорите" на гуми и сега от време на време усещам това пулсиране, но е в много редки случай и почти не прави впечатление. Тези при които ходя на баланс съм сигурен, че пак им дават леко отклонение машините, защото съм чувал, че при 17" + трябва да е в отлично състояние баланс-машината за да го направи точно.
Та дълго време живях с мисълта, че момчетата правят всичко перфектно, но уви зависи от поддръжката на оборудването. Та направете си експеримент. Да ви балансират гумите до грам там, където ходите и проверят джантите за кривини. После отидете веднага в някой чисто нов сервиз с нови машини и платете да ви ги завъртят. Гаранция - разлика поне 15-20гр.
Като цяло ме съмнява полуоската като причина, заради това, че съм виждал проблема при автомобили с чисто задно.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.12.2014
Пол: Мъж
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: BMW M850i

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Deurond » 15 Апр 2019, 7:22

Deurond написа:Здравейте колеги,
И при мен има вибрация. На автопилот на магистралата със 140 вибрацията е "пулсираща" (появява се за 1-2 секунди, после 1-2 секунди я няма и пак така). Интересното е, че се усеща повече на новите гладки участъци на магистралата. При 120 вибрацията е по-слаба, а под 100 сякаш я няма.
Колата е 330 д, автомат.


След като отидох да сменя зимните гуми с летните, се оказа, че имам 4 криви джанти.
Равносметката след изправени джанти и нови гуми, е че вибрацията сякаш изчезна или поне намаля до такава степен, че спрямо това, което беше преди, е неузезаема.
Само времето ще покаже дали проблема е бил там. Съветват останалите колеги също да отидат да си завъртят гумите, тези нашите пътища...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Infinity_bg » 18 Апр 2019, 9:39

Що не им направиш ултразвуково почистване на тези дюзи?
BMW 325i M3 look.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 28 Окт 2019, 0:36

И така лек ъпдейт колеги с щаслив край. Писна ми и закарах колата в официален сервиз да я огледат.
След огледа на колата ми дадоха болничния лист който включваше:
Лагер задна дясна главина
Задни шарнири
Тампони на горни носачи
Лява и дясна кормилна щанга
И след смяната на тези части реглаж на заден и преден мост направени в пак в БМВ Варна. Предлижиха ми и да сменя гумите с чисто нови гуми. След като всичко от списъка бе изпълнено накрая идва радоста от шофирането без вибрации. След 3 години ходене по майсторите в официалния БМВ сервиз ми вкараха колата в правия път.
Поздрави колеги и надявам се да съм бил полезен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ с вибрация

Мнение от vixx » 05 Юли 2021, 0:12

Забравих и аз да споделя щастливата развързка.
Пластмасовата кора под скоростите е била проблема. Изкъртих я без да искам и вече няма никакви вибрации. Чудя се да купувам ли нова или да не се занимавам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 03 Сеп 2021, 19:07

vixx написа:Забравих и аз да споделя щастливата развързка.
Пластмасовата кора под скоростите е била проблема. Изкъртих я без да искам и вече няма никакви вибрации. Чудя се да купувам ли нова или да не се занимавам?


И аз съм я махал тази кора но нямаше подобрение.
Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook