E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.04.2012

E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от tricky » 09 Май 2017, 11:01

Здравейте,

Няколко пъти ми се е случвал следния проблем при отключване с дистанционното: алармата се включва и не може да бъде изключена от дистанционното; спира сама след 10-15 сек и колата остава без никакъв ток. Дистанционното не работи, отключвам шофьорската врата механично с ключа, колата е тотално блокирана - нищо не свети по таблото, при натискане на старт бутона - нищо, бутона за централното също не работи, няма грам ток. Извиках познат да ми даде ток - нищо. На другия ден бях организирала репатрак да я карам в сервиз - отивам и всичко е наред - колата се отключва с дистанционното и пали от раз. Някакви идеи?

Колата е Е92, 320д, 2007 г.

Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от E30driver » 09 Май 2017, 13:07

Провери главния кабел който идва от акумулатора в багажника и се включва в модула отпред под жабката.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2017
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от bulshi » 09 Май 2017, 14:16

Имаш ли друго дистанционно да пробваш с него?
Луд съм за люто! Капсаицина в лютите чушки лекува ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от BABHOMED » 09 Май 2017, 21:45

Провери клемите на акумулатора дали не са окислени и да губи връзка от тях.Случвало ми се е не веднъж въпреки че визуално изглеждат добре.Зачистват се с малко шкурка.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.04.2012

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от tricky » 10 Май 2017, 9:49

Нямам друго дистанционно...
Закарах я на майстор, гледали са я, проверили са кабели от акумулатора към купето, клеми, замервали са сигнали на предавател, ключ.. всичко е било ОК.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от awful » 10 Май 2017, 14:09

tricky написа:Нямам друго дистанционно...
Закарах я на майстор, гледали са я, проверили са кабели от акумулатора към купето, клеми, замервали са сигнали на предавател, ключ.. всичко е било ОК.


Трябва на момента да се мери като направи мизерията така ще го хванеш веднага иначе като всичко е наред ходи търси игла във копа сено
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от x7z » 14 Май 2017, 19:12

батерия на дистанционото или заглушаване ако е спрята до близка банка или банкомат ?
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от awful » 15 Май 2017, 13:36

x7z написа:батерия на дистанционото или заглушаване ако е спрята до близка банка или банкомат ?


Няма кака да е от дистанционното щом във колата няма ток, ако дистанционното е без батерия като е отключиш и мушнеш ключа ще запали без проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.12.2019
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от veselinfilipov78 » 17 Авг 2021, 9:36

Колега! Искам да попитам, реши ли проблема си, защото аз имам същия и нямам решение! Прави си го, когато си иска. Карах колата при няколко майстора, но не могат да хванат проблема от къде е. Та ако си намерил решение, да го споделиш. Мерси предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.12.2019
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от veselinfilipov78 » 21 Сеп 2021, 15:46

tricky написа:Здравейте,

Няколко пъти ми се е случвал следния проблем при отключване с дистанционното: алармата се включва и не може да бъде изключена от дистанционното; спира сама след 10-15 сек и колата остава без никакъв ток. Дистанционното не работи, отключвам шофьорската врата механично с ключа, колата е тотално блокирана - нищо не свети по таблото, при натискане на старт бутона - нищо, бутона за централното също не работи, няма грам ток. Извиках познат да ми даде ток - нищо. На другия ден бях организирала репатрак да я карам в сервиз - отивам и всичко е наред - колата се отключва с дистанционното и пали от раз. Някакви идеи?

Колата е Е92, 320д, 2007 г.

Благодаря предварително!

Привет колега.
Да те попитам намери ли проблема и решението му, защото аз в момента имам същия проблем на е92 2.5 бензин

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.07.2016
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от to6ito24 » 29 Дек 2022, 13:43

Здравейте,някой с някакви идеи и при мен колата губи тук както си стои ама грам ток няма нито Платон свети нито диода на кутията все едно акумулатора го няма .След няколко минути сама се оправя все едно нищо не е станало.Не мога да разбера каква е причината.Пробвах да извадя едната клема докато беше колата в кома нито преизкрява нищо и после сама се задейства както си стоя

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от imanov » 28 Яну 2023, 10:17

to6ito24 написа:Здравейте,някой с някакви идеи и при мен колата губи тук както си стои ама грам ток няма нито Платон свети нито диода на кутията все едно акумулатора го няма .След няколко минути сама се оправя все едно нищо не е станало.Не мога да разбера каква е причината.Пробвах да извадя едната клема докато беше колата в кома нито преизкрява нищо и после сама се задейства както си стоя


Обикновено проблема идва от един червен кабел който близа от акумулатора в кутичта с бушони под жабката. Като се размърда кабела който е един и червен под жабката къдеот са бушоните се оправя временно. Трчбва да се свали и затегне ако не е обгорчл или да се смени накрайника Б+ се води кабела има информация по други форуми за него.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.09.2023

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от deni_bora » 27 Сеп 2023, 11:12

veselinfilipov78 написа:Колега! Искам да попитам, реши ли проблема си, защото аз имам същия и нямам решение! Прави си го, когато си иска. Карах колата при няколко майстора, но не могат да хванат проблема от къде е. Та ако си намерил решение, да го споделиш. Мерси предварително.


Какъв беше проблема с губенето на тока.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 14.09.2023

Re: E92 няма никакъв ток, на другия ден всичко е наред..

Мнение от deni_bora » 02 Окт 2023, 7:25

deni_bora написа:
veselinfilipov78 написа:Колега! Искам да попитам, реши ли проблема си, защото аз имам същия и нямам решение! Прави си го, когато си иска. Карах колата при няколко майстора, но не могат да хванат проблема от къде е. Та ако си намерил решение, да го споделиш. Мерси предварително.


Какъв беше проблема с губенето на тока.

Стигнах до червения кабел който влиза в бушониерата,еко е поючернял но не е нищо особено. Ще почистя клемите и дано се оправи.Ти реши ли проблема?

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook