Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI
Детайли за колата: N52B25

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от тео е90 » 04 Ное 2020, 21:33

Незнам как но с включване на круиз контрола активирах и дистроника :oops: Има ли опция да го изключа а круиза да си остане активен. Колата е от подписа. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от djakere4a » 18 Яну 2021, 9:26

aboykov написа:
cruise control retrofit2.pdf
Как да си инсталираме Cruise control/Автопилот ретрофит за е90

В повечето случаи си търсим кола с доста екстри, но аз попаднах на запазен автомобил, с много ниско ниво на оборудване. Затова си направих един списък с добавянето на екстри (ретрофит). Първото бе да инсталирам телефония, а след това поради основното ми придвижване по магистрала бе необходимостта от автопилот.

От ровенето във форума и интернет установих, че процедурата не е сложна. Първо трябваше да си намеря двете основни неща: Нов лентов кабел с лостчето за автопилота и задължително пластмасата под кормилния прът, защото текущата нямаше изрязано пространство за новия лост. След търсене в интернет успях да се сдобия на добра цена с двете неща и един хубав ден реших да го монтирам. Важна особеност при закупуването на нов лентов кабел и лост за автопилот е да бъдат съвместими с вашия двигател, ако е 4 цилиндъра, донорът също трябва е с 4. Ако е 6 цилиндъра, търсите от 6 цилиндъра. Няколко човека ми обясниха, че няма значение вида на горивото дали е от бензин или дизел. Ако греша, моля да ме коригира някой с опит в това!

Цялото монтиране ми отне около един час. Успях да направя снимки и сглобих една инструкция, която прилагам като pdf файл. Надявам се да бъде от полза на всеки, който има желание за подобен ретрофит :yes:



Здравей, имаш ли инструкция или клип как се кодира след като се сложи?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от vld » 30 Яну 2021, 15:49

djakere4a написа:
aboykov написа:
cruise control retrofit2.pdf
Как да си инсталираме Cruise control/Автопилот ретрофит за е90

В повечето случаи си търсим кола с доста екстри, но аз попаднах на запазен автомобил, с много ниско ниво на оборудване. Затова си направих един списък с добавянето на екстри (ретрофит). Първото бе да инсталирам телефония, а след това поради основното ми придвижване по магистрала бе необходимостта от автопилот.

От ровенето във форума и интернет установих, че процедурата не е сложна. Първо трябваше да си намеря двете основни неща: Нов лентов кабел с лостчето за автопилота и задължително пластмасата под кормилния прът, защото текущата нямаше изрязано пространство за новия лост. След търсене в интернет успях да се сдобия на добра цена с двете неща и един хубав ден реших да го монтирам. Важна особеност при закупуването на нов лентов кабел и лост за автопилот е да бъдат съвместими с вашия двигател, ако е 4 цилиндъра, донорът също трябва е с 4. Ако е 6 цилиндъра, търсите от 6 цилиндъра. Няколко човека ми обясниха, че няма значение вида на горивото дали е от бензин или дизел. Ако греша, моля да ме коригира някой с опит в това!

Цялото монтиране ми отне около един час. Успях да направя снимки и сглобих една инструкция, която прилагам като pdf файл. Надявам се да бъде от полза на всеки, който има желание за подобен ретрофит :yes:



Здравей, имаш ли инструкция или клип как се кодира след като се сложи?


Добавяш съответната опция във VO и FRM/NFRM, после кодираш DSC и KOMBI модулите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 15.03.2007
Местоположение: Джумаята
Пол: Мъж
Кара: E36 318TDS, e84 X1 28i
Мечтае да кара: Луноход
Детайли за колата: '97 318TDS Touring
12 х1 28i
ex '06 X3 3.0d
ex ‘06 e90 320i

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от aboykov » 21 Дек 2021, 1:36

Поставих ел. щора отзад на е90-ката, но не сработи. От четене по чуждите форуми разбрах, че ми е ниска версията на JBE модула. Намерих друг JBE модул, но като го поставих и управлявам с него щората, тогава не работи подгрева на седалките. Като се разрових излезна, че съм взел JBE модул след 2007 г., а колата е 2006 и не може да комуникира D-CAN/K-CAN. От много време търся модул преди 2007, който да поддържа такава опция, но удрям на камък. Въпросът ми е дали има възможност и кой да кодира модула, като активира опцията за отопление на седалките? Единствения вариант, за който се сещам е да се постави JBE в кола след 2007 и програмира и след това обратно на моята. Някакви идеи/предложения?! :dunno:
There is nothing more beautiful than BMW and Gisele Bündchen ridin' it :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от vld » 28 Дек 2021, 10:00

aboykov написа:Поставих ел. щора отзад на е90-ката, но не сработи. От четене по чуждите форуми разбрах, че ми е ниска версията на JBE модула. Намерих друг JBE модул, но като го поставих и управлявам с него щората, тогава не работи подгрева на седалките. Като се разрових излезна, че съм взел JBE модул след 2007 г., а колата е 2006 и не може да комуникира D-CAN/K-CAN. От много време търся модул преди 2007, който да поддържа такава опция, но удрям на камък. Въпросът ми е дали има възможност и кой да кодира модула, като активира опцията за отопление на седалките? Единствения вариант, за който се сещам е да се постави JBE в кола след 2007 и програмира и след това обратно на моята. Някакви идеи/предложения?! :dunno:

Пробва ли да го кодираш по ВО?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 15.03.2007
Местоположение: Джумаята
Пол: Мъж
Кара: E36 318TDS, e84 X1 28i
Мечтае да кара: Луноход
Детайли за колата: '97 318TDS Touring
12 х1 28i
ex '06 X3 3.0d
ex ‘06 e90 320i

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от aboykov » 29 Дек 2021, 21:30

vld написа:
aboykov написа:Поставих ел. щора отзад на е90-ката, но не сработи. От четене по чуждите форуми разбрах, че ми е ниска версията на JBE модула. Намерих друг JBE модул, но като го поставих и управлявам с него щората, тогава не работи подгрева на седалките. Като се разрових излезна, че съм взел JBE модул след 2007 г., а колата е 2006 и не може да комуникира D-CAN/K-CAN. От много време търся модул преди 2007, който да поддържа такава опция, но удрям на камък. Въпросът ми е дали има възможност и кой да кодира модула, като активира опцията за отопление на седалките? Единствения вариант, за който се сещам е да се постави JBE в кола след 2007 и програмира и след това обратно на моята. Някакви идеи/предложения?! :dunno:

Пробва ли да го кодираш по ВО?


Нямам възможност за кодиране и не се занимавам с това, ползвам услугите на един човек. Когато се пробва да се върже към JBE модула нямаше връзка. Това ВО какво представлява?
There is nothing more beautiful than BMW and Gisele Bündchen ridin' it :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от vld » 30 Дек 2021, 12:44

aboykov написа:
vld написа:
aboykov написа:Поставих ел. щора отзад на е90-ката, но не сработи. От четене по чуждите форуми разбрах, че ми е ниска версията на JBE модула. Намерих друг JBE модул, но като го поставих и управлявам с него щората, тогава не работи подгрева на седалките. Като се разрових излезна, че съм взел JBE модул след 2007 г., а колата е 2006 и не може да комуникира D-CAN/K-CAN. От много време търся модул преди 2007, който да поддържа такава опция, но удрям на камък. Въпросът ми е дали има възможност и кой да кодира модула, като активира опцията за отопление на седалките? Единствения вариант, за който се сещам е да се постави JBE в кола след 2007 и програмира и след това обратно на моята. Някакви идеи/предложения?! :dunno:

Пробва ли да го кодираш по ВО?


Нямам възможност за кодиране и не се занимавам с това, ползвам услугите на един човек. Когато се пробва да се върже към JBE модула нямаше връзка. Това ВО какво представлява?


Vehicle Order на кратко VO.
Отиди при някой който се занимава по активно с кодиране да ти го направи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от Dilyan1 » 15 Юли 2022, 11:01

Смяна на вихрови клапи М47

Колеги миналата година поради страх от отчупвеане премахнах вихровите клапи и ги затапих с алуминиеви тапи, както повечето хора правят. Но наистина след премахването започнаха проблемите с честа регенерация на ДПФ и загуба на мощност в ниските обороти. Първо поръчах от ебей рециклиран колектор, но не ми хареса (бяха само заварили клапите за оста и беше почистен даже и уплатненията си бяха старите) затова го върнах и след това намерих само клапи афтърмаркет, които могат да се сменят. И ето това е резултата.

PS: между другото имам един излишен комплект за продаване, ако някой го иска да пише
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Е90, E91, E92, E93 DIY или направи си сам....

Мнение от stas.dakov » 14 Окт 2023, 14:26

Поставка за телефона. С малко разцъкване, нерви и принтиране стана супер :smoke:
Изображение
Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook