Диагностика и кодиране при E9x

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от Dextuar » 30 Юни 2020, 20:41

lpStoyanov написа:
drago9205 написа:Аз съм доста доволен от това:
https://www.aliexpress.com/item/3280728 ... 4c4dsnK5bP

Много благодаря, колега! Днес си взех същото от olx, защото не ми се чакаше от алиекспрес. Дори направих вече тестове на колата.
Обаче дори като гледам всички сензори за температура виждам само Engine coolant temperature и Air intake temperature.

Пробвах различни приложения и на всички само тези температури има. 335d с автоматична скоростна кутия съм и исках да видя температура на кутията. Някой знае ли как мога да видя това или просто моята кола е бъгава и не дава такава информация. Също така дали мога по отделно да проверя температура на вода/антифриз и на масло?

На едно от приложенията като цъкна всички сензори и ми показва, че имам общо 26. От какво зависи колко са?
С адаптор оригинален на Карли и самото Карли, ще я видиш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от andy » 01 Юли 2020, 8:27

lpStoyanov написа:
drago9205 написа:Аз съм доста доволен от това:
https://www.aliexpress.com/item/3280728 ... 4c4dsnK5bP

Много благодаря, колега! Днес си взех същото от olx, защото не ми се чакаше от алиекспрес. Дори направих вече тестове на колата.
Обаче дори като гледам всички сензори за температура виждам само Engine coolant temperature и Air intake temperature.

Пробвах различни приложения и на всички само тези температури има. 335d с автоматична скоростна кутия съм и исках да видя температура на кутията. Някой знае ли как мога да видя това или просто моята кола е бъгава и не дава такава информация. Също така дали мога по отделно да проверя температура на вода/антифриз и на масло?

На едно от приложенията като цъкна всички сензори и ми показва, че имам общо 26. От какво зависи колко са?


С посочения или с elm327 и bimmer-tool ще си гледаш всички модули, ще правиш адаптации и ресети, включително и Т на кутията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2019
Кара: E92

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от lpStoyanov » 01 Юли 2020, 9:49

Мерси за препоръката.
Свалих си неплатената версия на bimmer tool, но от нея не мога да гледам температура на кутията, като се опитам да изкарам данни и за нея ми пише, че ми трябва платената версия, а тя е 31лв ...
Някой пробвал ли е да търси пълна версия безплатно (не от play store). : )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от drago9205 » 01 Юли 2020, 10:02

20-30 лева еднократно за нещо такова не мисля, че е драма. Реално плащаш и забравяш - после имаш за години напред инструмент за базова диагностика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2019
Кара: E92

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от lpStoyanov » 03 Юли 2020, 10:17

Пробвах с безплатната и платената версия на bimmer tool като използвах Vgate icar pro и по никакъв начин не можех да се свържа към ECU-то на колата. Нито през wifi, нито през bluetooth.
Иначе с други програми успявам да се свържа, но там не намирам това, което искам. Та в момента не знам какво друго да взимам за да мога да си гледам каквото ме интересува. Ако карам на проба грешка ще хвърлям пари на вятъра : )
Относно това карли: Купува се адаптер и се инсталира програмката и това е каквото ми трябва, така ли?

Гледам, че продават също K-DCAN кабели, те биха ми свършли работа ако използвам компютър? И там също бих видял всичко това, което ме интересува нали? Най-вече искам да проверя всички възможни температури - охладителна течност, масло, кутия, входящ въздух в двигателя. Но така и така ще си взема нещо, ще мога да го ползвам и за други работи вбъдеще.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 2010 e90 330d
Детайли за колата: Ръчка

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от alma359 » 03 Юли 2020, 10:28

lpStoyanov написа:Пробвах с безплатната и платената версия на bimmer tool като използвах Vgate icar pro и по никакъв начин не можех да се свържа към ECU-то на колата. Нито през wifi, нито през bluetooth.
Иначе с други програми успявам да се свържа, но там не намирам това, което искам. Та в момента не знам какво друго да взимам за да мога да си гледам каквото ме интересува. Ако карам на проба грешка ще хвърлям пари на вятъра : )
Относно това карли: Купува се адаптер и се инсталира програмката и това е каквото ми трябва, така ли?

Гледам, че продават също K-DCAN кабели, те биха ми свършли работа ако използвам компютър? И там също бих видял всичко това, което ме интересува нали? Най-вече искам да проверя всички възможни температури - охладителна течност, масло, кутия, входящ въздух в двигателя. Но така и така ще си взема нещо, ще мога да го ползвам и за други работи вбъдеще.


Вземи си K+DCAN кабел комплект с нужните програми и ще можеш да правиш всичко, което и в сервиз на бмв могат да прават.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от vld » 06 Юли 2020, 15:12

lpStoyanov написа:Пробвах с безплатната и платената версия на bimmer tool като използвах Vgate icar pro и по никакъв начин не можех да се свържа към ECU-то на колата. Нито през wifi, нито през bluetooth.
Иначе с други програми успявам да се свържа, но там не намирам това, което искам. Та в момента не знам какво друго да взимам за да мога да си гледам каквото ме интересува. Ако карам на проба грешка ще хвърлям пари на вятъра : )
Относно това карли: Купува се адаптер и се инсталира програмката и това е каквото ми трябва, така ли?

Гледам, че продават също K-DCAN кабели, те биха ми свършли работа ако използвам компютър? И там също бих видял всичко това, което ме интересува нали? Най-вече искам да проверя всички възможни температури - охладителна течност, масло, кутия, входящ въздух в двигателя. Но така и така ще си взема нещо, ще мога да го ползвам и за други работи вбъдеще.

бимер тул работи с в-гейт адаптер през блутут без проблеми и се вижда всичко :roll:
карли е с годишен абонамент и адаптера му струва 120лв.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2019
Кара: E92

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от lpStoyanov » 06 Юли 2020, 16:47

vld написа:бимер тул работи с в-гейт адаптер през блутут без проблеми и се вижда всичко

За мен би било идеален вариант ако работи понеже така и така си го купих. Обаче както споменах нито с безплатната (Lite) версия се свързвам , нито с платената. Пробвах и през блутут и през wifi. Пробвах дори само на контакт, както и при работещ двигател. Мисля си, че едва ли толкова аз бъркам нещо, тъй като с други програми не (bimmer tool) успявам да се свържа.
Възможно ли е на на всяка кола да става това? Дали бъркам нещо друго? Като се опитвам да се свържа чрез wifi дори махам мобилния интернет за всеки случай.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от vld » 07 Юли 2020, 8:36

lpStoyanov написа:
vld написа:бимер тул работи с в-гейт адаптер през блутут без проблеми и се вижда всичко

За мен би било идеален вариант ако работи понеже така и така си го купих. Обаче както споменах нито с безплатната (Lite) версия се свързвам , нито с платената. Пробвах и през блутут и през wifi. Пробвах дори само на контакт, както и при работещ двигател. Мисля си, че едва ли толкова аз бъркам нещо, тъй като с други програми не (bimmer tool) успявам да се свържа.
Възможно ли е на на всяка кола да става това? Дали бъркам нещо друго? Като се опитвам да се свържа чрез wifi дори махам мобилния интернет за всеки случай.

Или бъркаш настройките за автомобила или адаптера е скапан.
Закачал съм стотици коли с моя и няма проблем.
Имам и двата адаптера и първо поколение и второ.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2019
Кара: E92

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от lpStoyanov » 08 Юли 2020, 21:44

vld написа:Или бъркаш настройките за автомобила или адаптера е скапан.
Закачал съм стотици коли с моя и няма проблем.
Имам и двата адаптера и първо поколение и второ.


Извинявай за тъпия въпрос ама ще може ли да ми кажеш какво точно правиш? :D
Днес опитах отново. Настройките трябва да са правилни. 3' , Е90/Е91/Е92/Е93, година на колата (и по ВИН си я сверявах :| ), за двигател пробвам на auto detect, пробвах и с конкретен.

За връзка пробвах с Блутут и WIFI, като другите настройки са Adapter type: ELM 327, Diagnostic protocol - Auto detect, освен това пробвах и на D-Can.

Интересното беше, че първият път, както и може би още два пъти от многобройните ми опити ми изписа, че се е свързало към адаптера, обаче не можеше да се върже към ECU.

Не знам дали е скапан адаптера, защото с други програми се връзвам към колата, обаче те не ми вършат работа защото не са така подробни като bimmer-tool, визирам най-вече платената му версия.

Колата само на контакт ли трябва да е? Има ли значение дали е пуснат двигателя? Някоя тънкост дали е възможно да пропускам?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от Dextuar » 08 Юли 2020, 23:20

Има в разширените опции още настройки за коли до 2007-а, които са уж по DCAN само, ама не баш, заиграй се с тях и ще тръгне.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от hus0 » 11 Юли 2020, 15:41

Здравейте. При усилена музика и след включване на задна скорост и парктроника може ли да се кодира така че музиката автоматично да се намали? Ако може кои параметри се сменят за да се постигне резултата?

Благодаря ви предварително.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от Dextuar » 11 Юли 2020, 16:25

Може, но не помня точно как се казваше.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.09.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 318d, 116HP, 1951cm3, 11.02'
Мечтае да кара: Only BMW

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от sttekata » 13 Авг 2020, 10:17

Ако на някой му се иска да се занимава може да си купите добър софт и букса от Склад 66.
Но ако не се занимава професионално не си заслужава да два повече от 200лв-300лв за хубавите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Диагностика и кодиране при E9x

Мнение от ivanski_2 » 13 Авг 2020, 15:52

sttekata написа:Ако на някой му се иска да се занимава може да си купите добър софт и букса от Склад 66.
Но ако не се занимава професионално не си заслужава да два повече от 200лв-300лв за хубавите



Може ли да кажеш кой е този "хубав кабел" а 200-300лв, като в алито ги има по 20-30 $ кабелите за inpa/ista/carly и каквото се сетиш :mhihi:
Ти май само рекламираш, разни неща, сутринта беше сервиз някакъв си, сега склад 66.. някой от форумните модератори може да се намеси ако прецени
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook