Изгасна дисплея Е90 CCC модул

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от blagun » 11 Фев 2016, 8:54

Ясно е положението.
Отлагам агонията във времето..... :roll:
Пък може друг да мисли след това..... Аз мисля за F10 :D
Шест години без никакви проблеми, повече от възхитен от тази кола :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 27.09.2015
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Совалка

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от smyrfcheto » 12 Фев 2016, 12:59

Ако ще сменяш ЦЦЦ модула вземи профи от феиса 2008г. Били по читави от предходните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от ///Mitaka » 14 Фев 2016, 13:56

В този ред на мисли имам, да използвам темата 2 въпроса относно CCC. Първия ми е, някой има ли представа защо ми се намалява контраста на дисплея на Нави-то ? Понякога през деня. когато има слънце дори е дразнещо светло и всеки път като вляза в настройките на brightnes/contrast винаги го намирам в средно положение, при положение че съм го засилил до края. Не би ли следвало да си помни последните зададени от мен настройки ?

Другия ми въпрос е защо ми насичат песните от cd/dvd когато са записани в мп3 формат. При аудио запис нямам никакви проблеми, но при мп3 както си върви в един момент спира и когато си реши само пак продължава ???
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от Dextuar » 14 Фев 2016, 16:25

1. Зависи дали фаровете ти светят
2. Има си специално надстройки как се записват мп3 за тези коли, отделно марката и качеството и скоростта на запис оказват влияние


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от ///Mitaka » 14 Фев 2016, 17:11

dextuar написа:1. Зависи дали фаровете ти светят
2. Има си специално надстройки как се записват мп3 за тези коли, отделно марката и качеството и скоростта на запис оказват влияние


Sent from my iPhone using Tapatalk


Фаровете ми винаги са включени. В CCC е кодирана опцията дневни светлини и ключа ми винаги е на Ауто като при всяко палене си свети ксенона, без значение дали е ден или нощ

Гледах клипове в тубата как да си запишем мп3 диск и съм изпълнил всички стъпки както са описани, използвам дискове на Sony, които смятам че са качествени. Скоростта която избирам е възможно най-ниската 2x. Въпреки всичко Навито си чете диска без проблем AudioCD , също се възпроизвеждат без проблем, но МП3 прекъсва много дразнещо.

Сваляхме CCC модула разглобихме го на съставни части, почистихме оптиката на CD и на DVD с което сега разбирам, че е цяло чудо че е тръгнало отново, имайки предвид множеството проблемни CCC юнити. След почистването имаше известно подобрение за около един ден и после пак старата песен на нов глас.
Възможно ли е update на Entertaiment модула?

И един друг бърз въпрос. Знам , че Logic 7 е едно от най-високите нива на озвучение с 13 колони, а каква всъщност е разликата между Logic 7 и Hi-Fi озвучение ?
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от Dextuar » 14 Фев 2016, 17:15

Така за MP3 трябва файлът да е максимум 192 kbit като качество. Ако си на 320, може от това да забива. Щом чете другите неща без проблем, не е хардуерен проблемът


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 2.07.2015
Пол: Мъж
Кара: E90

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от Dany Boy » 26 Апр 2016, 2:47

Разликата между Logic 7 и Hi-Fi е голяма. Повече и по-мощни говорители, суббуферите под седалките са почти два пъти по-мощни. А и качеството на всички говорители е по-добро от на Hi-Fi с алуминиева мембрана са.
При мен всички песни са ми на 320 компресация и не забиват. Записвам много дискове (8х скорост) на мен и приятели и ги въртя в колата,докато си ги вземат притежателите... нямал съм проблем с нито един до сега. Носителите са от най-евтините и незнайни марки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от armagedon01 » 01 Юли 2019, 19:45

Колеги да посъбуди малко тази стара тема, дисплея на моята навигация /голямата преди фейса/изгасна, прочетох мн по темата, никъде не срещнах точно моя проблем, а именно - при палене акумулатора беше слаб и запали една идея по трудно, в резултат изгасна дисплея, всичко остало работи - говоря по тела, сменям радиа, усилвам,намалям, всичко работи и от волана и от копчетата по таблото. Според вас модула ли е проблема или дисплея?

Edit:
Развитието по моя въпрос се оказа просто един бушон :) разбира се преди това пробвах с друг дисплей :)
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re: Изгасна дисплея Е90 CCC модул

Мнение от plam+ » 04 Юли 2021, 20:37

Колеги както си карах колата дисплея изгасна и се загубиха и радиото само cd ;dvd си върти постоянно.Дайте съвет.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook