Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivan1212 » 02 Апр 2021, 8:33

Leon написа:
ivan1212 написа:Колеги, знаете ли откъде мога да си взема оригинални бмв джанти 16ки. Според моя гумаджия, който е много сериозен човек, имам луфт в централния отвор и това няма как да се ремонтира качествено. Нямам много претенции за стил, искам да са нови и оригинални, за да нямам ядове. Откривам само официалния сайт на Бмв и някакъв сайт бмвджанти, който не знам колко е сигурен. И горе долу колко трябва да струват едни такива джанти?
Проблемът не е много спешен, но рано или късно ще трябва да го решавам.

Предполагам, че се шегуваш. Пълно е с обяви за хубави, оригинални 16-ки по 300лв. В БМВджанти.бг има хубави, но са доста надценени, понякога при дилърите има по-изгодни комплекти на намаление.


Не се шегувам, в интернет ми излизат само бмвджнати, официалните представители на бмв и разните там като маргел, които продават само други марки като WSP (да не би тези от WSP да правят ОЕМ джантите на БМВ). Отделно ми излизат оферти във фейсбук групите, но само втора ръка джанти, а със стари не ми се рискува.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 02 Апр 2021, 13:21

Освен да ти продам, моите железни на 16ки. :)

Изпратено от моят moto g(9) plus с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 02 Апр 2021, 14:16

ivan1212 написа:
Leon написа:
ivan1212 написа:Колеги, знаете ли откъде мога да си взема оригинални бмв джанти 16ки. Според моя гумаджия, който е много сериозен човек, имам луфт в централния отвор и това няма как да се ремонтира качествено. Нямам много претенции за стил, искам да са нови и оригинални, за да нямам ядове. Откривам само официалния сайт на Бмв и някакъв сайт бмвджанти, който не знам колко е сигурен. И горе долу колко трябва да струват едни такива джанти?
Проблемът не е много спешен, но рано или късно ще трябва да го решавам.

Предполагам, че се шегуваш. Пълно е с обяви за хубави, оригинални 16-ки по 300лв. В БМВджанти.бг има хубави, но са доста надценени, понякога при дилърите има по-изгодни комплекти на намаление.


Не се шегувам, в интернет ми излизат само бмвджнати, официалните представители на бмв и разните там като маргел, които продават само други марки като WSP (да не би тези от WSP да правят ОЕМ джантите на БМВ). Отделно ми излизат оферти във фейсбук групите, но само втора ръка джанти, а със стари не ми се рискува.
Мога да ти предложа чисто нови ОЕМ 18 или 17 на добра цена, ама 16ки нямам.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivan1212 » 02 Апр 2021, 15:00

Мисля да изкарам още 2 сезона с тези и после ще мисля за по-големи летни гуми или ф11.

Друго се сетих да питам - нещо ми се струва, че повече се чува вятъра като карам по магистралата и се съмнявам, че може да идва от уплътненията на предните врати - дали ако ги намажа със силикон ще има подобрение?

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivan1212 » 07 Апр 2021, 13:04

Колеги, имам въпрос. Изкарах преди малко колата за 15-20 минути до центъра в мокрото време. Като я прибирах в гаража усетих една миризма като на феродо или бакелит - трудно ми е да я опиша. Преди съм имал проблеми с накладки - прегледах джантите, да не е стегнала някоя спирачка - всички изглеждаха ок и не са топли. Вкарах я в гаража - пак ме удари леко на бакелит.

Преди около месец за 10 минути беше светната лампата за антифриза в жълто, което беше странно, защото преди 1 година съм си оправял казанчето или маркуч за антифриза, но тогава си излизаше съобщение постоянно. След като покарах 10тина минути (това пак преди месец) - жълтата лампа за антифриза изчезна и грешки спряха да ми излизат. Възможно ли е да стане гаф с антифриза и да се е прецакал някой датчик и затова сега да има такава миризма? Като отварях казанчето преди месец, течността беше към дъното, но грешки не излизат. Възможно ли е да прегрява нещо и да не ми излиза съобщение.

Едит: като отворих предния капак да разгледам дали мирише от някъде не открих следа от миризма, но отдолу кората беше доста мокра - възможно ли е да влиза мокро отвън (защото си вали сняг) или имам сериозен теч. Въпреки че това, ако е теч, то си е като пръскано с маркуч малко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 07 Апр 2021, 20:26

По-вероятно е да имаш 2 различни проблема. Корите не се мокрят съвсем лесно и ако питаш мен започни по-често да отваряш капака на мотора и наглеждай кората. А и вероятно ще ти губи и антифриз.
Колкото до миризмата, може да идва от 200 неща и през клавиатурата едва ли някой ще помогне. Вероятно по някое време нещо ще ти откаже и ще се разбере
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 11.08.2007
Пол: Мъж
Кара: Nissan
Мечтае да кара: Twin Supercharged E92 M3

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от racing_fan » 07 Апр 2021, 22:54

май ти сълзи радиатора и се изпарява антифриза от топлината на питата

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivan1212 » 08 Апр 2021, 7:37

Тази сутрин на студен двигател си отворих разширителния съд за антифриза и ми се струва, че има. Нямам поплавък, но се вижда как синее около едни бели пластмасови елементи на дъното на съда (те са около средата де, не точно на дъното му). Ще покарам повече и ще следя спирачките и кората под двигателя, но за кората трябва да изчакам сухо време. Тази сутрин не ми миришеше между другото, чудя се дали вчера не е било от намокрени накладки нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.08.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zekeriya » 17 Апр 2021, 0:53

Здравейте колеги. Имам неяснота относно нещата, които трябва да се направят за да имам Bluetooth и USB в колата си.

Колата е е92 2008 година оборудвана с професионална навигация CCC, CD changer и само AUX изход в подлакътника.

Искам да слушам музика през USB, Bluetooth. Ако е възможно и да мога да ползвам Bluetooth а за разговори.

Потърсих информация из форма и нещата не са ми ясни. Ако някой има информация за това какво ми е нужно и кой може да го направи още сега му благодаря от сърце.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 17 Апр 2021, 8:10

zekeriya написа:Здравейте колеги. Имам неяснота относно нещата, които трябва да се направят за да имам Bluetooth и USB в колата си.
Колата е е92 2008 година оборудвана с професионална навигация CCC, CD changer и само AUX изход в подлакътника.
Искам да слушам музика през USB, Bluetooth. Ако е възможно и да мога да ползвам Bluetooth а за разговори.
Потърсих информация из форма и нещата не са ми ясни. Ако някой има информация за това какво ми е нужно и кой може да го направи още сега му благодаря от сърце.


За евтино решение аз използвам едно такова, свързано към зарядно и aux-а в подлакътника: https://www.tp-link.com/us/home-network ... ver/ha100/

За слушане на музика от телефона върши идеална работа, вади стерео звук и Apple Music звучи супер, като едновременно с това показвам на екрана Waze и при някаква звукова инструкция музиката се намалява автоматично, а след това се връща на нивото си. Не съм обърнал внимание как се държи при разговори конкретно, ако се сетя ще тествам.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.08.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zekeriya » 17 Апр 2021, 8:14

Много хитро решение, но аз искам да имам контрол върху това което слушам от iDrive' а. И се налага да се купуват и да се обучават нов модули до колкото знам, но нямам достатъчно информация и за това ако някой е запознат моля да сподели.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 17 Апр 2021, 8:25

zekeriya написа:Здравейте колеги. Имам неяснота относно нещата, които трябва да се направят за да имам Bluetooth и USB в колата си.

Колата е е92 2008 година оборудвана с професионална навигация CCC, CD changer и само AUX изход в подлакътника.

Искам да слушам музика през USB, Bluetooth. Ако е възможно и да мога да ползвам Bluetooth а за разговори.

Потърсих информация из форма и нещата не са ми ясни. Ако някой има информация за това какво ми е нужно и кой може да го направи още сега му благодаря от сърце.

За да слушаш музика през блутут трябва да смениш цялата навигация заедно с блутут модула иначе няма да стане.
Ако само ЮСБ ще ти е достатъчно можеш да си смениш само блутут модула с mulf 2 high.
Има тонове информация в раздела за различните видове навигации блутут модули и тн.
Накратко единия вариант ще ти струва около 150-200лв.
Другия около 1500лв.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 26.03.2021
Пол: Мъж
Кара: E92 330d xDrive N57

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от facethepro » 17 Апр 2021, 8:32

Здравейте, колеги. Някой наскоро да е сменял вериги на N57 245hp да сподели къде/за колко горе-долу и сменял ли е и лагери/маслена помпа?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 23.08.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zekeriya » 17 Апр 2021, 8:55

vld написа:
zekeriya написа:Здравейте колеги. Имам неяснота относно нещата, които трябва да се направят за да имам Bluetooth и USB в колата си.

Колата е е92 2008 година оборудвана с професионална навигация CCC, CD changer и само AUX изход в подлакътника.

Искам да слушам музика през USB, Bluetooth. Ако е възможно и да мога да ползвам Bluetooth а за разговори.

Потърсих информация из форма и нещата не са ми ясни. Ако някой има информация за това какво ми е нужно и кой може да го направи още сега му благодаря от сърце.

За да слушаш музика през блутут трябва да смениш цялата навигация заедно с блутут модула иначе няма да стане.
Ако само ЮСБ ще ти е достатъчно можеш да си смениш само блутут модула с mulf 2 high.
Има тонове информация в раздела за различните видове навигации блутут модули и тн.
Накратко единия вариант ще ти струва около 150-200лв.
Другия около 1500лв.
Благодаря за информацията. До колкото разбирам от това, което си споделил на CCC не може да се слуша през Bluetooth.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ПпПе90 » 17 Апр 2021, 10:32

Здравейте, имам следния проблем на е91 2007 смених крушките на ангелските очи с лед всичко стана чудесно, до момента в който не изчаках около 3-4 минути и започнаха да гаснат, светкат - в общи линий си правят каквото искат! Нямам грешка на таблото! Дайте мнения и ако трябва да се дослагват от тези модули за изчистване на грешки ме интересува (Н) колко са тези (прилагам снимка) крушки, за да търся модул по това!?
https://images.app.goo.gl/texRy8JYX5V3BKLz5

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook