Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Evanko » 26 Авг 2020, 8:57

Здравейте, предстои ми смяна/премахване на пеперудите/вихрови клапи, мотора е М47. В Ebay, намерих тези рециклирани колектори, та питам за мнение? Идеята ми е мотора да си има вихрови клапи. https://www.ebay.de/itm/281110486056
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 02 Сеп 2020, 7:19

djakere4a написа:
vld написа:
djakere4a написа:Здравейте, установих, че хидравличното масло в рейката ми е доста черно и мисля да го сменя. В youtube на клиповете доливат със зелено CHF 11S и отгоре на капачката си пише CHF. На моята обаче пише ATF oil only и предполагам на младини е било червено. Какво масло слагате на тези рейки, ако на някой му се е налагало? И има ли пробка някъде отдолу на рейката, за да изтече всичкото масло или трябва с машина да се изпомпи и продуха?

Вида на маслото зависи от вида на рейката.
За да си сигурен си го виж по ВИН какво излиза за твоята кола иначе рискуваш да счупиш помпата.


Сложих това: CASTROL TRANSMAX DEX 3 MULTIVEHICLE. Източих 1700мл и долях 1700мл /оставих си 300мл за доливане/, но като покарах малко пак си е доста черно. Явно трябва да се смени и казанчето с филтъра. :dunno:


Сагата продължава, след като смених маслото, новото по-рядко, протече някъде между помпата и шайбата на пистовия ремък. Тези хидравлични помпи рециклират ли се? Защото работи, изпомпва масло, но пък тече от някъде, а нова помпа е над 500 лева.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Радиан » 02 Сеп 2020, 18:00

Здравейте колеги предстои ми смяна на предни дискове и накладки, не можах да намеря информация в търсачката и затова пиша.
Може ли мнение за марка и модел. Също задължително ли се сменя датчика за накладките при всяка смяна (на таблото не е светнало за износени накладки ,ако това има значение.)
Гледах тези модели на Ате, но прочетах различни мнения.
https://www.autodoc.bg/ate/958225
https://www.autodoc.bg/ate/956497

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 02 Сеп 2020, 19:58

Писали сме много - най-добре оригинални дискове (макар че точно с тях брах ядове), накладки както решиш, всеки ще си хвали с каквото кара. Датчиците се сменят. Колите поевтиняха, но поддръжката им си е сериозна.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Радиан » 04 Сеп 2020, 12:08

Leon написа:Писали сме много - най-добре оригинални дискове (макар че точно с тях брах ядове), накладки както решиш, всеки ще си хвали с каквото кара. Датчиците се сменят. Колите поевтиняха, но поддръжката им си е сериозна.
Благодаря за отговора.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.12.2008

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от jorkata3230 » 04 Сеп 2020, 23:40

Здравейте,някой ъпдейтвал ли е до най новият софт на е91 и има ли нещо положително в цялата работа?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от shopa_bs » 05 Сеп 2020, 19:29

Здравейте колеги,
ако колата е с ел. седалки с памет и подгрев, модула на шофьорската седалка е голям с 7-8 букси. Въпросът ми е модула на пасажерската седалка от малките ли е (само с 3 букси за подгрева) или е голям също като на шофьорската?

Малък модул: https://www.justparts.com/Auto_Parts/06 ... M/32329695
Голям модул: https://www.ebay.com/itm/2006-2008-BMW- ... 2726671805
ASC off -> FUN on

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Радиан » 06 Сеп 2020, 20:42

Здравейте колеги. Колата ми е Е90 преди фейса. На фарове ми пишете bmw dynamic xenon. Тези фарове трябва ли да завиват при завъртане на волана. При мен нищо не се случва, ако трябва как трябва да се активира?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 07 Сеп 2020, 12:59

Радиан написа:Здравейте колеги. Колата ми е Е90 преди фейса. На фарове ми пишете bmw dynamic xenon. Тези фарове трябва ли да завиват при завъртане на волана. При мен нищо не се случва, ако трябва как трябва да се активира?
Да трябва да завиват но сигурно ако при предишния собственик са се повредили са изключили тази опция за да не дава грешка.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 09 Сеп 2020, 21:13

Един бърз въпрос и от мен, смених съединителя на е91 318д оставих само маховика стария понеже няма никакви симптоми, феродовия диск си бе износен, като свалих всичко замириса на изгорял съединител и миризмата вече 3 ден си мирише, това е от маховика които е стария чудя се колко ли време ще мирише на изгорял съединител :?:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 10 Сеп 2020, 7:51

Радиан написа:Здравейте колеги. Колата ми е Е90 преди фейса. На фарове ми пишете bmw dynamic xenon. Тези фарове трябва ли да завиват при завъртане на волана. При мен нищо не се случва, ако трябва как трябва да се активира?
Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk


Не мисля, че фаровете завиват, до колкото четох свети халогенния фар от страната, в която посока завиваш. А динамик се казва системата, защото има сензори за нивото на предните и задните гуми, и коригира височината на фаровете автоматично (т.е. няма врътки в купето за височина на светлините).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 10 Сеп 2020, 7:55

zzafirov написа:Здравейте,

от известно време усещам някаква миризма в купето, която ми е трудно да определя какво е - нещо като изгоряло масло или нафта. Усеща се от време на време, но най-вече когато пусна вентилацията в купето, прозорците са затворени и спра на място (например на светофар). Когато работи климатик или съм в движение, като че ли не я усещам.
Някакви идеи какво да погледна?


Проблемът е решен - оказа се спукан маркуч за вентилация на резервоара. Бил е сцепен и доста време е изтичало по малко от там, заради което не съм забелязал, но онзи ден си текна яко и литър дизел отиде в атмосферата.
Та, съвет, ако някой има странни миризими - прегледайте уплътненията и маркучите за гориво по резервоара.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vld » 10 Сеп 2020, 15:48

zzafirov написа:
Радиан написа:Здравейте колеги. Колата ми е Е90 преди фейса. На фарове ми пишете bmw dynamic xenon. Тези фарове трябва ли да завиват при завъртане на волана. При мен нищо не се случва, ако трябва как трябва да се активира?
Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk


Не мисля, че фаровете завиват, до колкото четох свети халогенния фар от страната, в която посока завиваш. А динамик се казва системата, защото има сензори за нивото на предните и задните гуми, и коригира височината на фаровете автоматично (т.е. няма врътки в купето за височина на светлините).

Завиват разбира се, тига да им работят SMC модулите ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Радиан » 10 Сеп 2020, 16:24

vld написа:
zzafirov написа:
Радиан написа:Здравейте колеги. Колата ми е Е90 преди фейса. На фарове ми пишете bmw dynamic xenon. Тези фарове трябва ли да завиват при завъртане на волана. При мен нищо не се случва, ако трябва как трябва да се активира?
Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk


Не мисля, че фаровете завиват, до колкото четох свети халогенния фар от страната, в която посока завиваш. А динамик се казва системата, защото има сензори за нивото на предните и задните гуми, и коригира височината на фаровете автоматично (т.е. няма врътки в купето за височина на светлините).

Завиват разбира се, тига да им работят SMC модулите ;)
Дава ми грешка 009cb7 - проблем с вертикалното движение на левия фар.
Може ли от това да е проблема и как може да се оправи.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.06.2011
Кара: E92 335d, e30

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от darklight » 14 Сеп 2020, 15:30

Здравейте, решил съм да си сменям музиката в е92-ката, тъй като съм с базовото аудио, което е далеч от задоволително, поне за мен. Насочил съм се към ОЕМ ваирант - Logic 7, защото чета доста добри отзиви за звученето. Та да премина по същество - все пак звука е доста субективно понятие, ми се иска ако има някой колега с лоджик 7 в София склонен за бърза среща в удобен час и място, ще съм му благодарен, тъй като не са малко парите и занимавката, и искам да съм сигурен, че си заслужава и ще ми хареса. :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook