Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d, E91, 2006

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от redbul » 27 Сеп 2022, 0:08

При по висока скорост забелязвам, че дясното огледало има някакви вибрации (самото стъкло) и предполагам може да се пре-залепи някъде. Ако може да препоръчате майстор в София?
София

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ronian » 27 Сеп 2022, 12:44

Здравейте

Да попитам какво ще ми препоръчате, тъй като на инпа едната дюза ми излиза с доста голямо отклонение. Дали да рециклирам мойте или да взема 2-ръка и да ги сменя всички, като ще минат проверка преди да ги кача.
Някой с опит от рециклиране или подмяна да каже.
Колата е е92 330д 2008.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.10.2022
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от svstoilov » 28 Окт 2022, 10:53

:kuku: :kuku: Здравейте колеги
Налага се да сменя десен стоп с ледове Е90 2011 г. Колата по вин е американска. Когато поръчвах стоп ме стреснаха че може да има разлики по отношение на разпознаването и грешките при проверка. Имате ли опит дали са напълно съвместими или има различни. Ще съм благодарен за мнения че да мога пак на мигам изодзаде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hotride » 30 Ное 2022, 7:26

Здравейте, след 8 години с е46 320д 2004г., минах на е90 320i 2009г. Колата е на 250хил. реални км, всичко й е точно движи си добре, но искам да й направя пълно обслужване. Моля за съвет какво точно да й сменя като първоначално обслужване. Има ли нужда според вас да се сменя веригата или е достатъчно ремъци, ролки масла и филтри. Също така горе долу каква е цената за обслужването, че като отида в някой сервиз да съм подготвен, а не да злоупотребят с незнанието ми и да ме натоварвт. Ако имате някой доверен сервиз също ще ми е от полза, може и инфо на ЛС. Благодаря предварително! :bchug:
Последна промяна hotride на 02 Мар 2023, 18:46, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от The Heartlistener » 30 Ное 2022, 16:58

hotride написа:Здравейте, след 8 години с е46 320д 2004г., минах на е91 320i 2011г. Колата е на 250хил. реални км, всичко й е точно движи си добре, но искам да й направя пълно обслужване. Моля за съвет какво точно да й сменя като първоначално обслужване. Има ли нужда според вас да се сменя веригата или е достатъчно ремъци, ролки масла и филтри. Също така горе долу каква е цената за обслужването, че като отида в някой сервиз да съм подготвен, а не да злоупотребят с незнанието ми и да ме натоварвт. Ако имате някой доверен сервиз също ще ми е от полза, може и инфо на ЛС. Благодаря предварително! :bchug:

N46N или N43?
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hotride » 01 Дек 2022, 11:15

The Heartlistener написа:
hotride написа:Здравейте, след 8 години с е46 320д 2004г., минах на е90 320i 2009г. Колата е на 250хил. реални км, всичко й е точно движи си добре, но искам да й направя пълно обслужване. Моля за съвет какво точно да й сменя като първоначално обслужване. Има ли нужда според вас да се сменя веригата или е достатъчно ремъци, ролки масла и филтри. Също така горе долу каква е цената за обслужването, че като отида в някой сервиз да съм подготвен, а не да злоупотребят с незнанието ми и да ме натоварвт. Ако имате някой доверен сервиз също ще ми е от полза, може и инфо на ЛС. Благодаря предварително! :bchug:

N46N или N43?

N43.
едит: някой нещо да сподели?
Последна промяна hotride на 02 Мар 2023, 18:47, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iNfoster` » 26 Дек 2022, 9:47

Здравейте има ли вариант ангелските очи да се направят да светят по-силно? Пробвах през Carly-то няма никаква промяна. Дали през NCS-Expert ще го има като опция?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iNfoster` » 26 Дек 2022, 10:06

Къде се намира антената за радио на E90 със CCC навигация.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mrowcpbg » 29 Дек 2022, 20:16

Колеги, по книжка пише, че може да имам втора запалка под пепелника, под задната духалка и евентуално в багажника, но на нито едно от тези места няма. Само в подлакътника, но там е прекалено близо до стената и немога да вклюза зарядното което имам. Въпроса ми, аз ли пропускам нещо или всички други запалки са опционални и по подразбиране има само една?

И още един въпрос - говорителя отзад на кората е издънен и бръжди кофти. Иска ми се да сложа някакви двулентови. Може ли да ми препоръчате нещо? Гледах тези Авто говорители Match UP X4BMW-FRT.1, но дали си заслужава или може да се вземе и нещо по-бюджетно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Moni_BMW » 31 Дек 2022, 9:02

mrowcpbg написа:Колеги, по книжка пише, че може да имам втора запалка под пепелника, под задната духалка и евентуално в багажника, но на нито едно от тези места няма. Само в подлакътника, но там е прекалено близо до стената и немога да вклюза зарядното което имам. Въпроса ми, аз ли пропускам нещо или всички други запалки са опционални и по подразбиране има само една?

И още един въпрос - говорителя отзад на кората е издънен и бръжди кофти. Иска ми се да сложа някакви двулентови. Може ли да ми препоръчате нещо? Гледах тези Авто говорители Match UP X4BMW-FRT.1, но дали си заслужава или може да се вземе и нещо по-бюджетно?


И аз имам само на предния пепелник и в подлакътника. Отговора на въпроса е ,че допълнителните power outlet-и в багажника и при задния пепелник са опционални и на времето се е доплащало за тях и затова не всички коли са оборудвани с това ,а книжките са всички коли са печатани еднакви. По въпроса за говорителя нямам представа.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mrowcpbg » 31 Дек 2022, 16:30

Moni_BMW написа:
mrowcpbg написа:Колеги, по книжка пише, че може да имам втора запалка под пепелника, под задната духалка и евентуално в багажника, но на нито едно от тези места няма. Само в подлакътника, но там е прекалено близо до стената и немога да вклюза зарядното което имам. Въпроса ми, аз ли пропускам нещо или всички други запалки са опционални и по подразбиране има само една?

И още един въпрос - говорителя отзад на кората е издънен и бръжди кофти. Иска ми се да сложа някакви двулентови. Може ли да ми препоръчате нещо? Гледах тези Авто говорители Match UP X4BMW-FRT.1, но дали си заслужава или може да се вземе и нещо по-бюджетно?


И аз имам само на предния пепелник и в подлакътника. Отговора на въпроса е ,че допълнителните power outlet-и в багажника и при задния пепелник са опционални и на времето се е доплащало за тях и затова не всички коли са оборудвани с това ,а книжките са всички коли са печатани еднакви. По въпроса за говорителя нямам представа.


Мерси колега. Явно при мен е само в подлакътника, защото в пепелника няма, а и не се вади.
За говорителите в един английски форум препоръчваха VIBE Slick 4”, но ми се виждат малки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dhtj » 03 Яну 2023, 1:20

Моето е90 е с ЦЦЦ навигация и стандартна музика и говорителите на кората отзад са по-малки от предните. Мисля че са 11см. Но кората позволява изрязване и монтаж на по-големи говорители под заводските решетки и няма да личи.
Мач-овете са скъпи (сложил съм такива отпред) за отзад няма смисъл. Бих сложил pioneer за 50-80лв, и без това не стига бас до тях, има филтър в ццц-то.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mrowcpbg » 04 Яну 2023, 21:06

dhtj написа:Моето е90 е с ЦЦЦ навигация и стандартна музика и говорителите на кората отзад са по-малки от предните. Мисля че са 11см. Но кората позволява изрязване и монтаж на по-големи говорители под заводските решетки и няма да личи.
Мач-овете са скъпи (сложил съм такива отпред) за отзад няма смисъл. Бих сложил pioneer за 50-80лв, и без това не стига бас до тях, има филтър в ццц-то.


Мерси. Да отворих отзад и са точно 4" , но може да се сложат по-големи. Това което ме притесняваше е, че ако са големи може да са тихи заради липсата на мощност, та взех тези английските. Ще пиша като дойдат и ги сложа.

И последно да питам за байпас на кантара за пасажерска седалка, ако има значение. Малкият го натисна с коляно и му видя сметката. Чистихме грешката, но пак се появява. Къде в Пловдив може да ми го чийтнат или да си купя едно такова и да се пробвам сам.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.12.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от agkosev17 » 14 Яну 2023, 18:27

Здравейте, колеги! Прикачвам линк към едно кратко видео, на което се чува странен шум при всяко първо палене за деня ... не разбирам особено та някой може ли да предположи от какво е? Дали е верига или ремък или нещо съвсем друго?
Двигателят е 2д 163к.с. 2006г.
https://wetransfer.com/downloads/0fcc4b ... TRN_TDL_05

Благодаря, предварително на отзовалите се!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Moni_BMW » 15 Яну 2023, 21:48

agkosev17 написа:Здравейте, колеги! Прикачвам линк към едно кратко видео, на което се чува странен шум при всяко първо палене за деня ... не разбирам особено та някой може ли да предположи от какво е? Дали е верига или ремък или нещо съвсем друго?
Двигателят е 2д 163к.с. 2006г.
https://wetransfer.com/downloads/0fcc4b ... TRN_TDL_05

Благодаря, предварително на отзовалите се!


Ако странния шум е скрибуцането това е някоя ролка. Има го и при мен същия звук и установих че е от ролката на хидравликата,но още нищо не съм сменявал. Ако се сетя ще ти снимам клип да си сравниш шумовете.
///M power

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook