Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dynalias » 20 Фев 2023, 2:05

iNfoster` написа:
dynalias написа:Прискърцването при палене на N47 моторите идва от кофти (евтин) ремък или от това, че майстора го е обърнал. Ремъка от едната страна е оплетен точно заради това да не приплъзва при натоварване. Обърнете си ремъка ако въобще е оплетен или си купете такъв с оплетка от едната страна и ще спре да скърца. Масово в сервизите го слагат на обратно и след известни километри от преплъзването става лъскав и за в кофата...

Оплетената част трябва да е отвътре при ролката на генератора по това се ориентирайте дали правилно ви е сложен.
belt-tensioner.jpeg

Как може да го обърнеш на обратно след като оплетката му е от същата страна където са и пистите?


Колега, загледай се във снимката, при N47 пистите са и от двете страни на ремъка.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 21 Фев 2023, 14:53

dynalias написа:
iNfoster` написа:
dynalias написа:Прискърцването при палене на N47 моторите идва от кофти (евтин) ремък или от това, че майстора го е обърнал. Ремъка от едната страна е оплетен точно заради това да не приплъзва при натоварване. Обърнете си ремъка ако въобще е оплетен или си купете такъв с оплетка от едната страна и ще спре да скърца. Масово в сервизите го слагат на обратно и след известни километри от преплъзването става лъскав и за в кофата...

Оплетената част трябва да е отвътре при ролката на генератора по това се ориентирайте дали правилно ви е сложен.
belt-tensioner.jpeg

Как може да го обърнеш на обратно след като оплетката му е от същата страна където са и пистите?


Колега, загледай се във снимката, при N47 пистите са и от двете страни на ремъка.
И на N47 и М47 понеже и на двете имам наблюдения звука е един и същ. И при двата ремъците са поставени коректно и правилно.
Ако при N47 това ще да е от обърнат ремък, вярно двустранен е, което при положение че го произвеждат двустранен пък да има страна на слагане...да кажем ок, то какъв е отговора за М47 .
И ако следващото е от ролка-всички са сменени, единствено при мен водната помпа е оригинална която ще сменя превантивно като се позатопли.

Интересно ми беше дали знаем от какво е, или колата така си излиза от завода, с прискърцване


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 25 Мар 2023, 12:05

Здравейте,

Времето стана подходящо за работа по колата и превантивните ремонти при мен стартират.

Искам да подменя водната помпа, всичко останало е сменено до момента та искам и нея, за спокойствие.
Препоръчате ми марка.
Автомобила е e90 320d 163, ръчка.

Чудя се между SFK, HEPU, Dayco, Geba, Dolz....

Клоня като чели повече към SFK.


За гарнитурата, предполагам тази която идва е ок, знам че оригиналната е метална.





Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от STEVAL » 02 Апр 2023, 18:39

Здравейте,
Колата е Е90 N47
Търсеното количество въздух от дебитомера стои на максимална стойност. При влизане в регенерация започва да отчита нормални стойности на търсеното количество. Няма грешки в дебитомера.
Дали е някакъв бъг на бимертулса или софтуера на колата е баран?

Screenshot_20230402_180857_bimmer-tool.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 03 Апр 2023, 11:47

Най-лесно е да се флашне на фабричен, но аз бих опитал с друг софтуер и евентуално с друг дебитомер първо как ще се държи.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 11 Апр 2023, 8:22

Здравейте,

За дръжката и панела за бутоните на шофьора, кой от двата варианта е по-подходащ.

Изтъркване на стария слой, грунд за пластмаса х2, боя матова х2, може да се наложи и матов лак..

Или от тези които продават в olx.
Панела ми е черен. Втория вариант е значително по лесен, единствено се притеснявам за сериозна разлика в нюанса.

Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.02.2021

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от e90 rider » 11 Апр 2023, 12:22

Здравейте на всички! Търся някой сервиз във Варна който сменя гумички на клапани без да отваря главата или някой който си ги е сменил сам и ако е склонен да съдейства мога да си платя. Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dynalias » 11 Апр 2023, 12:37

mario001 написа:Здравейте,

За дръжката и панела за бутоните на шофьора, кой от двата варианта е по-подходащ.

Изтъркване на стария слой, грунд за пластмаса х2, боя матова х2, може да се наложи и матов лак..

Или от тези които продават в olx.
Панела ми е черен. Втория вариант е значително по лесен, единствено се притеснявам за сериозна разлика в нюанса.

Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Сменял съм лепкавите дръжки с такива от алиекспрес и седят точно като оригиналните. Целите са пластмасови без лепкави покрития и тъпотий. Точно това и търсех. Според мен не се занимавай с глупости. Каквото и да напръскаш след време ще се износи/олюпи. Все пак за тази дръжка се ловиш нон стоп.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 11 Апр 2023, 12:44

dynalias написа:
mario001 написа:Здравейте,

За дръжката и панела за бутоните на шофьора, кой от двата варианта е по-подходащ.

Изтъркване на стария слой, грунд за пластмаса х2, боя матова х2, може да се наложи и матов лак..

Или от тези които продават в olx.
Панела ми е черен. Втория вариант е значително по лесен, единствено се притеснявам за сериозна разлика в нюанса.

Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Сменял съм лепкавите дръжки с такива от алиекспрес и седят точно като оригиналните. Целите са пластмасови без лепкави покрития и тъпотий. Точно това и търсех. Според мен не се занимавай с глупости. Каквото и да напръскаш след време ще се износи/олюпи. Все пак за тази дръжка се ловиш нон стоп.
Туко що ги закупих, ще направя същото и с дръжката.
Благодаря! Изображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 11 Апр 2023, 22:24

Здравейте, последно време, като изгася колата се чува бълбукане. Кое може да е възможната причина?

Изпратено от моят moto g200 5G с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Guberkov » 12 Апр 2023, 9:21

Как ги чупите тея дръжки, не мога да разбера като гледам от колко дебела пластмаса са направени.
Задната конзола на климатика ясно, там не е направена още от фабриката както трябва и всички са счупени, ама за дръжките все ги търсят не мога да си обясня .....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 12 Апр 2023, 10:28

Guberkov написа:Как ги чупите тея дръжки, не мога да разбера като гледам от колко дебела пластмаса са направени.
Задната конзола на климатика ясно, там не е направена още от фабриката както трябва и всички са счупени, ама за дръжките все ги търсят не мога да си обясня .....
Не се чупят, пластмасата която се използва в E и F серията е мека на допир...когато е нова, но в следствие на времето и температурите омеква, което я прави лесна за надраскване и лепкава.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 12 Апр 2023, 13:06

Не Е серията съм съглсен, но на Ф серията се скапват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dhtj » 12 Апр 2023, 14:39

Един проблем с гаснене в движение ми се появи...
330д м57
При ниска скорост (20-30км/ч) като се движа по инерция без да съм дал газ просто падат оборотите и ми се втвърдява волана -> мотора изгасва. Случи ми се 2-3 пъти преди 3-4 месеца и снощи ми се случи 2 пъти за 10 минути.

Грешка не записва (чета с бимертул), дюзите са ми идеални, ремапа ми е на 3 години, а проблема се появи скоро. Проблеми с паленето нямам, нито топла, нито студена, пали веднага.

Някакви идеи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mario001 » 12 Апр 2023, 21:17

dhtj написа:Един проблем с гаснене в движение ми се появи...
330д м57
При ниска скорост (20-30км/ч) като се движа по инерция без да съм дал газ просто падат оборотите и ми се втвърдява волана -> мотора изгасва. Случи ми се 2-3 пъти преди 3-4 месеца и снощи ми се случи 2 пъти за 10 минути.

Грешка не записва (чета с бимертул), дюзите са ми идеални, ремапа ми е на 3 години, а проблема се появи скоро. Проблеми с паленето нямам, нито топла, нито студена, пали веднага.

Някакви идеи?
Но мен ми звучи като стъпково моторче.
Но, не съм сигурен, че така се нарича в този двигател.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook