Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от n1k1to96 » 09 Яну 2021, 17:22

Здравейте, колеги! Някаква идея защо на CIC Professional не ми разчита флашката в жабката (нямам в подлакътника). Опитвам се да кача MP3 файлове на хард диска, пробвам import/export, но ми изписва, че нямам включена флашка в порта. Пробвах форматите FAT32 и FAT, без разлика. Пробвах 3 флашки вече, без промяна. Гледам че има качени вече песни на хард диска, но когато ги пусна не вървят. Има още 9GB свободно място (не е запълнен хард диска), ако това е от значение... Порта мисля че работи, защото LED лампичката на флашката се включва.

П.С. Колата е произведена 30.10.2008г. може ли firmware да е прекалено стар и да създава проблеми?
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 23.04.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zvezdata » 10 Яну 2021, 12:39

Здравейте, колеги и честита 2021г! Тази нощ някой е решил да си “напзарува” от мен. От къде бих могъл да намеря нови, защото и двете са откраднати и дали си заслужава да се занимавам по каско да ги оправят?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от n1k1to96 » 12 Яну 2021, 22:55

n1k1to96 написа:Здравейте, колеги! Някаква идея защо на CIC Professional не ми разчита флашката в жабката (нямам в подлакътника). Опитвам се да кача MP3 файлове на хард диска, пробвам import/export, но ми изписва, че нямам включена флашка в порта. Пробвах форматите FAT32 и FAT, без разлика. Пробвах 3 флашки вече, без промяна. Гледам че има качени вече песни на хард диска, но когато ги пусна не вървят. Има още 9GB свободно място (не е запълнен хард диска), ако това е от значение... Порта мисля че работи, защото LED лампичката на флашката се включва.

П.С. Колата е произведена 30.10.2008г. може ли firmware да е прекалено стар и да създава проблеми?


Днес пробвах и друго нещо. Флашка която работи на друга е90-тка не тръгна на моята. Също така пробвах да изтрия песен от записаните на хард диска и ми излиза съобщение - "Function currently not available". След което песента става в сиво. Като дам назад и отново се върна в папката с песните, песента която съм пробвал да изтрия отново се е върнала в черно, но продължава да не може да се изпълнява. :banghead: :banghead:
The Ultimate Driving Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от djakere4a » 13 Яну 2021, 6:58

До колкото знам флашката в жабката е за диагностика и ъпдейти. От нея не може да пуснеш музика. Има доста писано някъде из форума.

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 13 Яну 2021, 10:03

n1k1to96 написа:
n1k1to96 написа:Здравейте, колеги! Някаква идея защо на CIC Professional не ми разчита флашката в жабката (нямам в подлакътника). Опитвам се да кача MP3 файлове на хард диска, пробвам import/export, но ми изписва, че нямам включена флашка в порта. Пробвах форматите FAT32 и FAT, без разлика. Пробвах 3 флашки вече, без промяна. Гледам че има качени вече песни на хард диска, но когато ги пусна не вървят. Има още 9GB свободно място (не е запълнен хард диска), ако това е от значение... Порта мисля че работи, защото LED лампичката на флашката се включва.

П.С. Колата е произведена 30.10.2008г. може ли firmware да е прекалено стар и да създава проблеми?


Днес пробвах и друго нещо. Флашка която работи на друга е90-тка не тръгна на моята. Също така пробвах да изтрия песен от записаните на хард диска и ми излиза съобщение - "Function currently not available". След което песента става в сиво. Като дам назад и отново се върна в папката с песните, песента която съм пробвал да изтрия отново се е върнала в черно, но продължава да не може да се изпълнява. :banghead: :banghead:


Пробва ли да форматираш в NTFS? Колко песни имаш на нея в един фолдър?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 11.06.2011
Кара: БМВ 320д
Детайли за колата: E91 320D 163 кс

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от gemba » 13 Яну 2021, 11:49

Скоро бях питал във форума и колеги предположиха проблем с дюзите.
Днес успях да пусна диагностика и наистина се оказа така.
Прикачвам снимка със стойностите.
Какво ще ме посъветвате да направя?
Screenshot_20210113_113859_pl.pw.btool.expert.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 13 Яну 2021, 14:48

gemba написа:Скоро бях питал във форума и колеги предположиха проблем с дюзите.
Днес успях да пусна диагностика и наистина се оказа така.
Прикачвам снимка със стойностите.
Какво ще ме посъветвате да направя?
Screenshot_20210113_113859_pl.pw.btool.expert.jpg


Нулираш корекциите, за да е сигурно коя е дюзата. Ако все пак имаш съмнения - разменяш, за да си 100 процента сигурен. След отиваш да си купиш нова/и и си в играта! :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от n1k1to96 » 13 Яну 2021, 16:39

Tristaiosemnaiseis написа:
n1k1to96 написа:
n1k1to96 написа:Здравейте, колеги! Някаква идея защо на CIC Professional не ми разчита флашката в жабката (нямам в подлакътника). Опитвам се да кача MP3 файлове на хард диска, пробвам import/export, но ми изписва, че нямам включена флашка в порта. Пробвах форматите FAT32 и FAT, без разлика. Пробвах 3 флашки вече, без промяна. Гледам че има качени вече песни на хард диска, но когато ги пусна не вървят. Има още 9GB свободно място (не е запълнен хард диска), ако това е от значение... Порта мисля че работи, защото LED лампичката на флашката се включва.

П.С. Колата е произведена 30.10.2008г. може ли firmware да е прекалено стар и да създава проблеми?


Днес пробвах и друго нещо. Флашка която работи на друга е90-тка не тръгна на моята. Също така пробвах да изтрия песен от записаните на хард диска и ми излиза съобщение - "Function currently not available". След което песента става в сиво. Като дам назад и отново се върна в папката с песните, песента която съм пробвал да изтрия отново се е върнала в черно, но продължава да не може да се изпълнява. :banghead: :banghead:


Пробва ли да форматираш в NTFS? Колко песни имаш на нея в един фолдър?


Слагам 5-6 песни, колкото да пробвам да import-на. Не съм пробвал в NTFS, но каква е логиката, след като по книжка си пише FAT32? Ще опитам де, то нищо не пречи. :dunno:

djakere4a написа:До колкото знам флашката в жабката е за диагностика и ъпдейти. От нея не може да пуснеш музика. Има доста писано някъде из форума.

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk


Не искам да слушам от флашката, а да кача песните на Хард диска... Доста теми във форума изчетох и ръководството съм чел... Друг ми е проблема :)
The Ultimate Driving Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 17 Яну 2021, 16:41

newdriver написа:Колеги , колата ми е Е90 2.0 бензин с газова уредба OMVL (така я купих) , но не мога да намеря никъде във Велико Търново сервиз , в който да я настроят да работи както трябва... (Никой няма софтуер за тази газова) ; Някой има ли представа за сервиз , който може да се справи с тази газова ?


Преди време имах такава, компютъра е АЕБ някакъв масов модел, не помня вече и ставаше със стандартен кабел, а софта го имаше свободно достъпен на страницата им т.е. всеки средно грамотен газаджия трябва да може да ти свърши работа. За Велико Търново не знам, за София мога да те насоча - там, където я слагах моята навремето.

ПП Сега не успях да открия софтуера на сайта им, но пък попаднах на обяви за дискове с OMVL Dream по разните му сайтове за обяви, та явно го има в мрежата.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Melir » 19 Яну 2021, 21:09

Здравейте бъдещи колеги, имам едно питане за двигаетля на BMW 320 LCI, за смяната на веригите вече съм наясно и съм решил още след като купя кола да извърша процедурата, но днес говорих с един познат монтьор, който ми каза, че при 320-ката проблемът с веригите не било най-страшното, а това че самият блок на двигателя бил алуминиев и някакви лагери отдолу се разбивали след което единственото решение било смяна на двигател. Доста ме наплаши и ми каза директно да гледам 225 или 330, но тези двигатели лично за моите потребности са прекалено мощни, та исках да чуя и вашите мнения дали има такова нещо или спокойно да си продължа с търсенето на 320-ка 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikola59 » 20 Яну 2021, 14:25

Melir написа:Здравейте бъдещи колеги, имам едно питане за двигаетля на BMW 320 LCI, за смяната на веригите вече съм наясно и съм решил още след като купя кола да извърша процедурата, но днес говорих с един познат монтьор, който ми каза, че при 320-ката проблемът с веригите не било най-страшното, а това че самият блок на двигателя бил алуминиев и някакви лагери отдолу се разбивали след което единственото решение било смяна на двигател. Доста ме наплаши и ми каза директно да гледам 225 или 330, но тези двигатели лично за моите потребности са прекалено мощни, та исках да чуя и вашите мнения дали има такова нещо или спокойно да си продължа с търсенето на 320-ка 8)

:mhihi: Само не я карай да сменяваш вериги при този който ти говори тези неща. По тази логика не трябва да купуваш нищо. Търси си кола с проверена история и не се занимавай с глупости.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 20 Яну 2021, 14:28

Melir написа:Здравейте бъдещи колеги, имам едно питане за двигаетля на BMW 320 LCI, за смяната на веригите вече съм наясно и съм решил още след като купя кола да извърша процедурата, но днес говорих с един познат монтьор, който ми каза, че при 320-ката проблемът с веригите не било най-страшното, а това че самият блок на двигателя бил алуминиев и някакви лагери отдолу се разбивали след което единственото решение било смяна на двигател. Доста ме наплаши и ми каза директно да гледам 225 или 330, но тези двигатели лично за моите потребности са прекалено мощни, та исках да чуя и вашите мнения дали има такова нещо или спокойно да си продължа с търсенето на 320-ка 8)


Аз такова нещо за 316 318 320 дизел не съм чувал, при 335 знам за случаи на проблеми със биелни лагери, при другите освен веригата и помпата за високо налягане на горивото друго не знам да е голям проблем.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от datchko » 20 Яну 2021, 18:13

-
Последна промяна datchko на 21 Яну 2021, 22:47, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zzafirov » 21 Яну 2021, 11:55

Здравейте,
преди време открих, че на колата ми са премахнати вихровите клапи от предишния собственик и се чудя дали е модифицирал ЕГР-а - има ли как да се провери дали е изключен софтуерно?
Питането ми е свързано с това, че започна да сълзи охладителя на ЕГР-а и се чудя да го махам ли напълно (ако вече е изключен) или да сменя само охладителя. Самият ЕГР клапан свалях преди около месец-два, за да сменям дросел и беше чистичък отвътре.


andy написа:1. Някой тунер да го прочете и ще ти каже.
2. С диагностика на празен ход се гледа зададени и действителни стойности.
3. Махаш вакуума и го затапваш и караш. Ако не светне чека е спрян.


vld написа:С диагностика се вижда дали работи, ако седи постоянно на 5% значи е изключен софтуерно.


Благодаря за помощта! :bchug:
Последна промяна zzafirov на 21 Яну 2021, 14:56, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 21 Яну 2021, 13:20

1. Някой тунер да го прочете и ще ти каже.
2. С диагностика на празен ход се гледа зададени и действителни стойности.
3. Махаш вакуума и го затапваш и караш. Ако не светне чека е спрян.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook