Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.12.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5;М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от dillian » 15 Апр 2016, 0:55

IvajloHristov написа:Изгорял ти е ринга/габарита/,ако си пуснал дневните светлини не си личи,защото светят заедно с късите най-вероятно

Колега, при пуснати дневни светлини ринговете във десния фар светят, гледах ги и вечерно време за да видя дали има разлика със левия фар. :dunno:
Освен да чакам да видя кога ще изгори съвсем някоя крушка и да си проличи коя е :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от rAd000 » 17 Апр 2016, 22:49

За колегата по-горе.При дневни светлини не трябва да свети нищо друго освен ангелските очи(2-та ринга) освен ако не си правил модификации.

П.С. Колега до колкото помня на мен ми излизат:
Side lights(side marker при US модели) - демек този на калника
Marker led - 3-те диода в самият фар над мигача
Turn lights - са мигачите
Cornering lights - "завиващи светлини" са крушките до ксенона в фара(демек не кръга на ксенона а другият) - повечето модели имат декоративна черна лупа пред тях.
Fog lights - фарове за мъгла
Reverse lights - задни светлини
Tail lights - задни габарити
Stop lights - Спирачките
Interior lights - са тези в купето(към тях се включват под кормилото пасажера под вратите жабката багажника и тавана)
На немски Kennzeichenbeleuchtung - крушките на номерата(забравих как бяха на английски :( )
Angel Eyes - всички ги знаем ринговете или хало булбс.
Indicator light - давам идея но не съм сигурен - ако имаш крушки на бравите(аз имам на 4-рите врати) може и там да ти е проблема да ги прегледаш или изкючиш.


Това излиза на моята кола като цяло може и да имам пропуск.Аз съм изключил мониторинг на всички останали освен ксенон(къси,дълги),стопове(+3тия стоп),задни и предни габарити и за мъгла.(корнеринг са изключени напълно и на тяхно място са пуснати за мъгла).Като цяло аз бих спрял всички крушки отдясно и да ги активирвам една по една и ще намеря каде е проблема.Ако ги спреш всичките и излиза все още обаче тогава иди на сервиз най-добре.Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.12.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5;М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от dillian » 22 Апр 2016, 1:50

Колега, благодаря за изчерпателния отговор! Оценявам го!
За протокола: успях да намеря изгорялата крушка-оказа се че е вътрешната в десния фар, която светва само при завиване (cornering light). Понеже съм с би-ксенон, то вътрешната крушка свети само за да улесни осветяването при завиване и за това не се вижда при нормално пуснати фарове!!! Обаче, при пуснати фарове и завъртане на волана надясно и наляво се вижда как в левия фар крушката свети а в десния не. Смених я и сега всичко е наред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Dextuar » 13 Юли 2016, 8:21

Здравейте колеги,

да съживя темата и аз. От една седмица ми светва rear left light failure и след няколко минути изчезва, като в ай-драйва не остава грешка, а реално крушките си светят. Четох с ИСТА, пише, че е крушка. Разменихме всички крушки от десния стоп с левия и вече 2 дни нямаше никакви проблеми. Днес сутринта запалих колата и пак същата грешка за левия стоп с другите крушки. Не знам на какво може да се дължи. Имам лед светлини на дългите, но там съм спрял чека. Може ли те да бъркат нещо? Фасунгите май са ОК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от nero_ » 13 Юли 2016, 11:36

dextuar написа:Здравейте колеги,

да съживя темата и аз. От една седмица ми светва rear left light failure и след няколко минути изчезва, като в ай-драйва не остава грешка, а реално крушките си светят. Четох с ИСТА, пише, че е крушка. Разменихме всички крушки от десния стоп с левия и вече 2 дни нямаше никакви проблеми. Днес сутринта запалих колата и пак същата грешка за левия стоп с другите крушки. Не знам на какво може да се дължи. Имам лед светлини на дългите, но там съм спрял чека. Може ли те да бъркат нещо? Фасунгите май са ОК.


Свали ги и почисти хубаво и гнездата и самите крушки. Аз залагам на корозия и лош контакт. На мен ми го прави от време на време по същия начин и след почистване се оправя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Dextuar » 16 Юли 2016, 21:25

nero_ написа:
dextuar написа:Здравейте колеги,

да съживя темата и аз. От една седмица ми светва rear left light failure и след няколко минути изчезва, като в ай-драйва не остава грешка, а реално крушките си светят. Четох с ИСТА, пише, че е крушка. Разменихме всички крушки от десния стоп с левия и вече 2 дни нямаше никакви проблеми. Днес сутринта запалих колата и пак същата грешка за левия стоп с другите крушки. Не знам на какво може да се дължи. Имам лед светлини на дългите, но там съм спрял чека. Може ли те да бъркат нещо? Фасунгите май са ОК.


Свали ги и почисти хубаво и гнездата и самите крушки. Аз залагам на корозия и лош контакт. На мен ми го прави от време на време по същия начин и след почистване се оправя.

Оказа се левият страничен мигач, не знам защо на диагностиката не го показа него, откакто спря да свети, нямам грешка. Влизала е вода и има доста корозия по връзките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 Facelift touring 2004
Детайли за колата: E46 Facelift touring

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от csx » 19 Юли 2016, 19:27

Виж в някоя от крушките може да е нагоряла ! Направи хубав оглед на крушките като ги свалиш и ако има около нажежаема жица значи е тая.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
- Разбра ли за Веско Маринов?
- Не,какво?
- Ми нападнал човек в парка и му изпял "химна" на МВР!
Ама човека е горе-долу в добро състояние , май ще живее!
-Слава богу.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 29.10.2007
Кара: BMW E90 320d
Мечтае да кара: АТВ в саваната
Детайли за колата: Е90 130kW

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Gladiator_BG » 21 Дек 2020, 13:53

При мен проблема се появи с предна дясна крушка на късите светлини. Компа индикира за нередност - гледам крушката не свети. Веднага минавам през най - близката бензиностанция и купувам същата халогенна крушка Osram H7 - сменям я, но компа продължава да реве за нередност. Свалям я отново ... притягам с клещите кабелните обувки /буксата се е пръснала и стои само на оголените клеми/ нанизвам ги, но проблема остана - компа пак реве за проблем с дясната крушка. Проверявам каква е грешката и изписва CC-ID 89
Къде в Пловдив да я закарам да се прочете или програмира там каквото трябва за да спре да пищи таблото при всяко палене?

EDIT: Успях да оправя проблема.
замерих волтажа до крушката - мултицета показва колебливо между 8V и 10V. След силно натискане с пипалата на уреда показа 12V и крушката присветна. Проблема се оказа във силно окислените клеми, които се нанизват в крушката. След смяната им с нова фасунга всичко си дойде на мястото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от zzafirov » 17 Яну 2021, 17:25

Gladiator_BG написа:При мен проблема се появи с предна дясна крушка на късите светлини. Компа индикира за нередност - гледам крушката не свети. Веднага минавам през най - близката бензиностанция и купувам същата халогенна крушка Osram H7 - сменям я, но компа продължава да реве за нередност. Свалям я отново ... притягам с клещите кабелните обувки /буксата се е пръснала и стои само на оголените клеми/ нанизвам ги, но проблема остана - компа пак реве за проблем с дясната крушка. Проверявам каква е грешката и изписва CC-ID 89
Къде в Пловдив да я закарам да се прочете или програмира там каквото трябва за да спре да пищи таблото при всяко палене?

EDIT: Успях да оправя проблема.
замерих волтажа до крушката - мултицета показва колебливо между 8V и 10V. След силно натискане с пипалата на уреда показа 12V и крушката присветна. Проблема се оказа във силно окислените клеми, които се нанизват в крушката. След смяната им с нова фасунга всичко си дойде на мястото.


При мен имаше сходен проблем - крушките светят, но пищи таблото за изгоряла задна светлина. Разглобих задните светлини, тръкнах леко всяко едно пинче на буксите за крушките, както и на самата платка, на която са хванати крушките, свързах ги и всичко се оправи. Е, счупиха ми се едни крачета, които държат пластмасите на задните светлини, ама не е болка за умиране - под кората на задния капак са и не се вижда, а функционално си е наред.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook