Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mad_presley » 08 Окт 2015, 17:18

Gqbriel написа:Уляхте се с тая диагностика бе :mhihi: ....

Да ти кажа, това е най-сигурния вариант да разбереш, дали имаш проблем с FRM или с крушка. При диагностика ако ти изпише short circuit, оди си проверявай и сменяй крушки, кабели и фансонги до де омалееш :mhihi:

Пресен пример при мен, постоянна грешка за светлини за задна. Крушките здрави, фасонгите като нови, ток там обаче няма. След като се зачетох по-подробно разбрах, че при 50 отчинаия за изгоряла крушка, FRM модула изключва захранването по тази мрежа с цел предотвраряване на пожар.

За FRM2 и FRM3 чух, че през диагностика могат да се зануляват каунтърите. При FRM1 обаче, мога да ги зануля само аз май за сега :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от DaveBG » 08 Окт 2015, 18:40

Така, значи като задържах копчето на BC ми извади следната грешка:

CC-ID 132

За коя крушка се отнася тая грешка някой знае ли? В списъка който колегата по горе даде я няма:
https://www.dropbox.com/s/wfuigj6yippxd ... l.pdf?dl=0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mad_presley » 08 Окт 2015, 19:24

Коя година ти е прозиведена колата, с ксенон или без? Тази грешка е за Front Right Side Light Failure, което ще рече габарит. Да не си слагал някакви диодни ангели?

Както казах, закачи я на диагностика и ще се разбере най-лесно и няма да има смисъл да гадаем. Ако ти дава грешка в FRM Short Circuit си за зануляване на каунтър за изгоряла крушка (или ако няма кой да го направи около теб за нов FRM).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Gqbriel » 08 Окт 2015, 20:18

mad_presley написа:Коя година ти е прозиведена колата, с ксенон или без? Тази грешка е за Front Right Side Light Failure, което ще рече габарит. Да не си слагал някакви диодни ангели?

Както казах, закачи я на диагностика и ще се разбере най-лесно и няма да има смисъл да гадаем. Ако ти дава грешка в FRM Short Circuit си за зануляване на каунтър за изгоряла крушка (или ако няма кой да го направи около теб за нов FRM).

Шшшт ща оплуят с диагностиката да знаиш :)

Колгата,каза че лед няма ..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mitaka7 » 09 Окт 2015, 9:43

Да са живи и здрави диагностиците. :mhihi: Преди смяна на крушка си записвам час за диагностика. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Gqbriel » 09 Окт 2015, 9:56

mitaka7 написа:Да са живи и здрави диагностиците. :mhihi: Преди смяна на крушка си записвам час за диагностика. :mhihi:


:bchug:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mitaka7 » 09 Окт 2015, 10:03

50 отчинаия за изгоряла крушка, FRM модула изключва захранването по тази мрежа с цел предотвраряване на пожар.


Пак са го направили да имаш време да си смениш старите крушки и да не се бавиш. Иначе следва диагностика и пари. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mad_presley » 09 Окт 2015, 12:19

mitaka7 написа:
Пак са го направили да имаш време да си смениш старите крушки и да не се бавиш. Иначе следва диагностика и пари. :mhihi:

Немърливото отношение към бавареца винаги излиза скъпо :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от DaveBG » 09 Окт 2015, 12:31

Колата е 2005г.
Да предния десен е бил защото вече не светят кръгчетата. Тъкмо сега ще си взема бели по силни че тези жълтите едвам жмяха.

Някой знае ли кои са добри и къде може да ми ги сменят защото трудно се свалят тия подсветки трябва да се сваля подкалника...........

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Gqbriel » 09 Окт 2015, 12:50

DaveBG написа:Колата е 2005г.
Да предния десен е бил защото вече не светят кръгчетата. Тъкмо сега ще си взема бели по силни че тези жълтите едвам жмяха.

Някой знае ли кои са добри и къде може да ми ги сменят защото трудно се свалят тия подсветки трябва да се сваля подкалника...........


За демонтаж и монтаж - ти трябва само да свалиш гумата и подкалника - после едно капаче и си ти...а ЛЕД има избор според зависи ,какво искаш - има 6,15,30,60 ватови..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от DaveBG » 09 Окт 2015, 13:16

Знам как се сменят въпроса е че ме мързи и освен това всеки пък като се наема да правя нещо по колата чупя щипки, късам резби на болчета и надирам боя и вече не се наемам.

Иначе гледах че трябва да търся без баласт и поне 20-30 ватови да светят силно да минават за дневни. Аз и досега си карам само на рингове през деня и само веднъж ме спря полиция за 3г. и аз казах "ето свети" и те се чудиха чудиха пък ме пуснаха...

Чудя се дали в Дару Кар няма да могат да ми сложат такива или работят само с оригиналните части?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Gqbriel » 09 Окт 2015, 13:47

DaveBG написа:Знам как се сменят въпроса е че ме мързи и освен това всеки пък като се наема да правя нещо по колата чупя щипки, късам резби на болчета и надирам боя и вече не се наемам.

Иначе гледах че трябва да търся без баласт и поне 20-30 ватови да светят силно да минават за дневни. Аз и досега си карам само на рингове през деня и само веднъж ме спря полиция за 3г. и аз казах "ето свети" и те се чудиха чудиха пък ме пуснаха...

Чудя се дали в Дару Кар няма да могат да ми сложат такива или работят само с оригиналните части?


чак пък толкова мързел :mhihi: ,значи щипки няма - има 10-а винтчета и малко опъване на подкалника ,имаш 1 час работа.
Е ти не искаш гаранция за крушките,но чак в Дару за това... :dunno: сервизи ли няма.Всеки с подемник ,ще направи процедурата за 10-а минути
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 11.09.2012
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: М3

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от DaveBG » 09 Окт 2015, 14:15

Така де но въпроса е какво правим ако е изключило веригата както намекват колегите по горе?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от Atsalov » 09 Окт 2015, 17:59

Завърти гумата на дясно и след това свали ревизионното капаче, с малко повече ''спортна злоба'' и чупене на китки може и да стане. Ако не, сваляш подкалника и пееш, но моя съвет е да си сложиш оригинална и да не експериментираш с китайски и темподобни ''реплики''.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: Постоянна индикация за изгоряла крушка - такава няма?

Мнение от mad_presley » 09 Окт 2015, 19:43

DaveBG написа:Така де но въпроса е какво правим ако е изключило веригата както намекват колегите по горе?

Идваш до Варна, вземаш ми едно кафе, оставяш ме 2ч с колата и ти го оправям :mrgreen:
Ти си с FRM1, който не се занулява лесно.

Вземи си крушки Philips H10w, защото BOSCH-а бързо изгарят. Не се занимавай с диодни щуротии, защото те изгарят още по-бързо, а смяната както ще разбереш не е за 10мин работа ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook