Подмяна Челно Стъкло Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от zaharia » 14 Дек 2020, 12:10

Колега при мен авг.2018-дек.2019 за период от 14 месеца ми се наложи 4 пъти да сменям челно стъкло. Това с което беше колата бе оригинално и бе изкарало 13 години с една мъничка пукнатина успя да го строши голям камък хвърлен от камион при потегляне непосредствено пред мен. След това слагах 3 пъти Пилкингтън - 1 път от официален вносител в България и два пъти в Унгария, един път сменях с някакво европейско в Кобра Пловдив. Та каква е равносметката - 4 пъти стъклата се пукаха след удар с камък веднга или на следващия ден, първоначално малката пукнатина тръгва и се разпростира по цялто стъкло. В половината случаи даже в началото няма пукнатина, но след удара като се нагрее стъклото от слънцето или от парното, то се пуква и пукнатината започва неконтролируемо да расте. Така, че според мен просто качеството на изработка на стъклата е много лошо и се чупят и от най-лекия удар. Преди месец отново ме удари едно камъче на магистралата хвърлено от кола която беше поне на 40м пред мене, и след удара вече се бях нагласил за нова смяна, но слава Богу засега се оттървам само с лека пукнатина и шупла - стъклото е Пилкингтън сменяно в Унгария.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от Leon » 14 Дек 2020, 16:16

Колега, сигурен ли си, че стъклото ти не стои под напрежение, че да се пука така лесно? На 2 коли съм сменял с Пилкингтън, много бързо го начукват камъчетата, но никога не се е пукало, дори от много силни удари на магистралата. На Е36-та навремето съм слагал европейско в Кобра, карах с него поне 3 години и си беше в много добра кондиция като продадох колата. Като цяло производителите покриват доста изисквания, за да произвеждат и продават, та не могатд а си позвлят боклуци. Китайците ги изключвам, там всичко може.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от zaharia » 14 Дек 2020, 16:21

Leon написа:Колега, сигурен ли си, че стъклото ти не стои под напрежение, че да се пука така лесно?

Не знам колега, но тия 4 стъкла съм ги сменял в 3 различни сервиза. Едва ли и на трите места са ги слагали все под напрежение, но кой знае. Интересно, че последното издържа на удара и не се сцепи както предишните. Оригиналното за разлика от тях държеше на всякакви удари и се спуска едва като го удари много голям камък от съвсем близо.
Последна промяна zaharia на 14 Дек 2020, 16:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от Leon » 14 Дек 2020, 16:24

По-скоро имам предвид дали няма някакво много леко изкривяване на рамката - лек удар в колонките или странично в калниците, който да е мръднал нещо нагоре.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от zaharia » 14 Дек 2020, 16:27

Може и да има изкривяване, защото колата я купих с белези от удари в единия калник, като свалих бронята видях, че са заварявали отпред не знам как се казва частта греда или друго, явно е имало по-сериозен удар. Обаче при все това с оригинално стъкло карах цели 3 години, а тия новите издържаха по няколко месеца, което ще рече максимум 2-3 удара на камъче по стъклото.
Последна промяна zaharia на 15 Дек 2020, 21:13, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от NGneer4eto » 15 Дек 2020, 20:10

В интерес на истината аз карах две седмици с чукнатото от камъче, което имаше 3 малки лъча по 5-10мм, които за този период не се промениха изобщо. Стъкларят го прави нещо 10 минути и след това чукнатото се забелязваше с доста зор и лъчите бяха абсолютно изчезнали. В това отношение може би Pilkington не са чак такъв боклук, защото на старите ми коли от безобидни пукнатинки ми се е сцепвало стъклото за няколко дни.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от Optrop » 16 Дек 2020, 12:30

И на мен ми се наложи да сменя челното стъкло. Сложих Пилкингтън,но монтажа се оказа леш. Сега ще го свалям пак. Не са го залепили както трябва и на магистралата свири яко. И мисля,че тече вода от някъде. Доста влажно стана в колата след дъжд. Монтажа е доста важен колеги. И бронирано стъкло да вземе човек винаги ще се намери някой който да го прецака

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 17 Дек 2020, 16:30

Направо ме отказахте...май ще си карам с шуплата :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Подмяна Челно Стъкло Е90

Мнение от zzafirov » 17 Яну 2021, 17:54

Tristaiosemnaiseis написа:Направо ме отказахте...май ще си карам с шуплата :mhihi: :mhihi:


Не знам за смяна на стъкла, скоро не съм правил такова, но ми запълниха шупла на предната кола с някакъв материал за авто-стъкла и стана буквално невидима. Отделно спря и да се разширява пукнатината около нея, и също не се вижда. И по-добре, защото за спукано или шупла, от КАТ може да ти направят проблем.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook