Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от Krasimir19 » 24 Яну 2013, 19:07

Здравейте колеги, значи напоследък се замислям за покупка на Е9х? Та се чудех дали да бъде бензин или дизел, сега карам Е46 дизел и отново ще си купя дизел. Прегледах подраздела и не открих такава тема, та искам да питам вас които вече имате Е9Х? Знаете ли какви проблеми се получават най често при тези коли и има ли дефекти, малки и сериозни все е от значение. Аз визирам предимно 320 дизел 163 коньовия двигател, но няма да е зле да се обобщи темата да стане полезна и за други собственици и бъдещи собственици на любимата ни марка. :) И най важното кои модели дизелови двигатели имат пеперудки и също ли са толкова опасни колкото при Е46 или проблема е оправен? Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от Krasimir19 » 27 Яну 2013, 22:52

От 115 преглеждания и нито един отговор? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от stankata777 » 28 Яну 2013, 0:05

Krasimir19 написа:От 115 преглеждания и нито един отговор? :dunno:


Именно!Всички отговори на твоите въпроси ги има в същият този форум,а ти не само ги искаш наготово(явно те мързи да го прочетеш),а и ни караш да ги потретване,почетвъртваме... :no:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: Planet Roterende
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 136hp И BMW 530XiA 258hp

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от Krasimir19 » 28 Яну 2013, 0:54

stankata777 написа:
Krasimir19 написа:От 115 преглеждания и нито един отговор? :dunno:


Именно!Всички отговори на твоите въпроси ги има в същият този форум,а ти не само ги искаш наготово(явно те мързи да го прочетеш),а и ни караш да ги потретване,почетвъртваме... :no:


E хубаво колега, съгласен съм с теб че е досадно това повтаряне, повярвай ми търсих в търсачката и не открих нищо. И почнах да чета страниците всичко наред, дотук разбрах само че дефект има заключването поради някакъв бушон, проблем с стабилността при подскачания и че турбините много често им се разваляли. И само това, а има още доста страници и теми да прочета зада науча колкото може повече подробности. И не разбирам защо в този подфорум няма закачена важна тема която да описва чести проблеми и дефекти при Е90. В подфорума Е46 има такава тема и е супер полезно и удобно.... Нищо лично, просто би било много по лесно за нас които не сме следели този подфорум от началото и сега трябва да преровим всички страници, вместо да има закачена важна тема както при Е46.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от kokignatov » 28 Яну 2013, 12:15

I drive бутонът дефектира нерядко.Скърцане във волана. Малък и/или голям термостат не поддържат необходима температура. Скърцане в задните амортисьори главно зимата.Swirl flaps са елемент който заслужава да му се обърне внимание- има много информация.Но като цяло всичко е споменато във форума както каза колегата. Колата за мен е сполучлив модел а ти явно това търсиш да разбереш преди евентуална покупка.поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 5.12.2012
Кара: 318 D

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от xcm » 28 Яну 2013, 12:41

здравейте колеги. освен изброените досега проблеми , бих добавил още: пръскалките за фарове, скърцането от към задната дясна врата и заключващите механизми на вратите. според мен това са дребни неща и се отстраняват за "минути" и като цяло модела е сполучлив. поздрави.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от sapio » 28 Яну 2013, 13:56

Какво за пръскалките на фаровете, защото не се сещам да съм видал тема за този проблем или някъде писано? Може да съм пропуснал.
Също и за задна дясна врата конкретно. Виж за скърцане на уплътнения и кори съм чел. Скърцането на уплътненията се премахва с омекотител. За кората колегата май не каза дали я е оправил.
Скърцането от волана остава малко висящо, въпреки че има и успешно премахване при някои колеги.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от vvaskoo » 28 Яну 2013, 14:15

Нямам идея чест проблем ли е или не ама тоя уйкенд сменях медните шайби на дюзите щото хвърляше нафта на 320д 177 мотора и си беше живо приключение.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от 90e90e » 28 Яну 2013, 17:57

:OT:
Темата така както е направена си е чиста проба "обобщение на целия Е9Х раздел". Ако всеки започне да цвъка проблема си в тая тема ТУК, то в раздела ще е излишно публикуването на нови теми (освен някоя от самохвалковските). Целта на форума е да се преглеждат редовно темите и да се извлича полза от болките на колегите, както и да се споделя опит от по-опитните. Поправете ме ако греша!

Не съм чел, не мисля и да чета занапред теми, които не ме засягат или не мога да бъда полезен... не искам и не мога да коментирам поради гореспоменатата причина как е при Е46... Но тук /за сега/ благодарение на модераторите (живи и здрави да са), нещата се стопират и са доста добре... Излишни и дублиращи се теми се премахват и информацията наистина е чиста и полезна.

Колега красимир19, не се сърди, но ще трябва да минеш през темите и да видиш всичко (като проблеми)... Четеш подред, за да отсееш информация за себе си дали си заслужава и доколко ще ти пасне автомобила... Никой от нас няма да си преплюе стоката...Колата е като жената - колкото и да ни изневерява на моменти и да ни вади нервите - си я обичаме и пред другите се надуваме с нея!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от Shadowed » 28 Яну 2013, 19:06

Както казаха колегите, честите проблеми са доста обсъждани. Погледни и темата за "Съвети при покупка на Е90" малко по-нагоре. Всички теми, в които има изписано 3-4 страници са често срещани проблеми. А този за пръскачките на фаровете го чувам за първи път от 4 години насам.

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от TsvetanVR » 28 Яну 2013, 19:24

Като цяло Е90 е много здрав автомобил. Или поне фейслифтът. Моята я взех на 30 000км и след около 70 000км здраво каране, единственото което съм сменил и не е консуматив е един лагер. Нито ми скърца волана, нито нищо...нито един от изброените проблеми. По едно време единствено ми отказа управлението на шофьорската врата (ел. стъкла и огледала) за 1 седмица, но после се оправи и вече месеци наред си работи. Едната задна врата не искаше да се отключва освен отвътре, но и това се оправи от само себе си, докато му дойде реда да го оправя... :lol: Но и двата проблема може да са породени от разглабянето на корите при пребоядисването на колата (пълно е с доброжелатели :roll: ) .
Изображение

I wanna leave you far behind....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 5.12.2012
Кара: 318 D

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от xcm » 28 Яну 2013, 19:32

Нищо лично колеги , явно сте пропуснали темата поради некоректно написано заглавие. а аз го написах защото ми се случи и на моята Е-90. ето я и темата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=112&t=287975&p=3204655&hilit=%D0%9A%D0%90%D0%97%D0%90%D0%9D%D0%A7%D0%95#p3202383.
поздрави
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от Shadowed » 28 Яну 2013, 21:07

xcm написа:Нищо лично колеги , явно сте пропуснали темата поради некоректно написано заглавие. а аз го написах защото ми се случи и на моята Е-90. ето я и темата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=112&t=287975&p=3204655&hilit=%D0%9A%D0%90%D0%97%D0%90%D0%9D%D0%A7%D0%95#p3202383.
поздрави

:yes: Най-вероятно, да. Благодаря за линка! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от mopasan » 13 Фев 2013, 19:56

Нека споменем и един доста често срещан проблем: модула за заключването на волана. Този елемент дефектира доста често и остраняването му струва 950лв + препрограмиране. Цената е висока защото се сменя цялата кормилна колона. Тъпо но факт. Мразя го този червен волан с катинар когато светне! Два пъте ресет на СSA. Да видим до кога ще издържи, но според Мкар , рано или късно трябва да се смени- просто отлагам за сега! Това е от мен
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Re: Чести проблеми и дефекти при БМВ Е9Х?

Мнение от baga » 13 Фев 2013, 21:04

mopasan написа:Нека споменем и един доста често срещан проблем: модула за заключването на волана. Този елемент дефектира доста често и остраняването му струва 950лв + препрограмиране. Цената е висока защото се сменя цялата кормилна колона. Тъпо но факт. Мразя го този червен волан с катинар когато светне! Два пъте ресет на СSA. Да видим до кога ще издържи, но според Мкар , рано или късно трябва да се смени- просто отлагам за сега! Това е от мен

Дай повече инфо за ресета, че на мен няколко пъти ми светва жълт волан и катинар.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook