Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Shadowed » 23 Мар 2012, 14:04

Runflat!

И зимните и летните са ми такива. Бях писал същото и напред в темата за зимни гуми. Освен че спира да ти пука от това дали ще спукаш гума, дали ще вадиш целия багаж от багажника и ще караш хората с теб да стоят на дъжда до като сменяш и т.н., управлението на колата ми харесва доста повече. Супер директно управление, едно такова, както казват без колебание :lol: За шума е доста субективно, возията има малка разлика спрямо това с обикновени 17-ки. Сцеплението уж е малко по-зле, но е достатъчно добро. Аз съм с 3-ти сезон Dunlop Sport SP01, вероятно последен, и бих си взел пак такива.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от absix » 23 Мар 2012, 19:33

Обикновенни.

Фабричните РФ на 335-цата, коментар изобщо няма да правя, щях да си затрия покрива и на втория месец ги махнах. Имал съм и РФ на Е90ката, без спортно окачване, като друсне падат сенниците.

Случвало ми се е да пукам гума, като ми се е случвало и да разцепя такава. Във втория случай нищо не те спасява, както става най-често в БГ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от stankata777 » 23 Мар 2012, 20:44

След два дни шофиране с летни рънфлет с дот 3811 и размер 255/50/19 и сравнявайки ги с обикновени зимни гуми,мисля че избора се свежда до лични предпочитания:няма осезаема разлика при шума,при комфорта има известна разлика,по-изразена при преминаване на спящи полицаи и през дупки(но и зимните гуми са по меки по дифолт).С рънфлетите пък имам усещането за по-голяма устойчивост при преминаването на завои с по-голяма скорост.И двата вида гуми имат своите плюсове и минуси, и в крайна избора е въпрос на личен приоритет.Но разликата в комфорта намалява със всеки по-нов модел рънфлет и ще става все по-трудно осезаема,особено при нормалните размери(не ниско профилните/40/35/30) .
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.08.2009
Местоположение: разград
Пол: Мъж
Кара: е90 lci alpine white
Мечтае да кара: 3er withbig engine

run-flat за мен са 100%

Мнение от crazyboy359 » 01 Апр 2012, 11:38

Здравей, имам е90 от 3 години и какво ли не сьм про4ел оба4е ако влезнеш в тия трапове в които и аз сьм влизал сьс rsc-то смятай какво те 4ака сьснормална гума и джанти и гуми и нещо по ока4ванета ,не знам като сьвет сьс 2 рьце сьм за рьнфлата ,4естито и дано не минаваш от кьдето се налага аз да карам
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 11.04.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от pif79 » 05 Апр 2012, 17:16

Добре, благодаря за всички мнения.

И още един въпрос, във връзка с темата - продават една пяна с компресор.
Ако пукнеш гума надуваш с тази смес, и след това можело да караш така.

това решение ли е при обикновени гуми, ако нямаш резервна?
Разбира се ако се пспука, ако се сцепи спасение няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 28.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от banansko » 11 Апр 2012, 15:38

Според мен работи. Много хора са така и нямат проблем. Но това според мен е само за градът, където може да използваш жокер "Помощ от приятел". Тръгнеш ли на път задължително с гума в багажника. Иначе аз минах от 16 рънфлет на 18 нормална и трябва да кажа че сега вози една идея по-меко. Тъй ,че съм за обикновените.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 3.0SD

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Dimski » 13 Апр 2012, 18:18

Колега и аз съм така,с гума в багажника,само че вчера като минавах българската граница митничара ми вика,,ква е тази гума в багажника.Познай 15 мин.му обяснявам че този модел няма място за резервна гума и за това я карам така в багажника,изнесох му лекция и за RUN FLAT гумите.Усещам че с тая гума дет се мандахерца в багажното ще е зор по границите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от acorde » 13 Апр 2012, 18:34

Най много сръбските или хърватски маймуни да ти я изпуснат :lol: друго няма какво да стане :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 3.0SD

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Dimski » 13 Апр 2012, 18:42

Хммм така е Колега,ама нали се сещаш че докато му обяснявах за тази ,,екстра,, на E90 ме накара да сваля куфарите долу и да му
дигна мокета :)))
Реакцията ,,хммм за първи път чувам в колата да няма място за резервна гума,, ае смях общо взето :)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 24.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Mtroikata » 03 Май 2012, 13:15

Здравейте колеги, един въпрос малко в страни от темата към колегите каращи с рънфлет.Имали ли сте проблем с баланса на рънфлета ?Карам нови летни гуми Континентал спорт контакт 2 след 80км в колата се усеща вибрация, няколко пъти ги балансирам но без успех нямам криви джанти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Shadowed » 03 Май 2012, 18:08

Не, аз лично съм нямал проблеми. Или нещо гумата не е както трябва, или ..продължавай с балансирането :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Жоро 320и » 03 Май 2012, 20:24

Shadowed написа:Не, аз лично съм нямал проблеми. Или нещо гумата не е както трябва, или ..продължавай с балансирането :(

Някой ще даде ли линк да си видя екстрите по вин?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от stankata777 » 03 Май 2012, 20:38

ето,колега - viewtopic.php?f=1&t=264670
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от batzlati » 03 Май 2012, 21:48

Mtroikata написа:Здравейте колеги, един въпрос малко в страни от темата към колегите каращи с рънфлет.Имали ли сте проблем с баланса на рънфлета ?Карам нови летни гуми Континентал спорт контакт 2 след 80км в колата се усеща вибрация, няколко пъти ги балансирам но без успех нямам криви джанти.

Аз имах подобен проблем с нови зимни рънфлетки на Е60. Балансирани джанти , гуми , всичко ОК. Но от около 90км. се появяваше една лека вибрация в кормилото. Сложих пак летните нормални гуми - никакъв проблем. Реших да отида на стенд за предница. Там констатираха минимални хлабини на биалетките. Според техниците вибрацията се появява от твърдата рънфлет зимна гума и хлабината при биалетките. Та смених биалетки и всичко се оправи.
Като предложение - направи един оглед на предницата за луфтове.
Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 24.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Mtroikata » 03 Май 2012, 22:28

Моите зимни не са рънфлет с тях нямам никакви вибраций.Благодаря за мнението колега ще прегледам окачването.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook