Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.08.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 320D
Мечтае да кара: E92 M3, E60 M5
Детайли за колата: 2007 M47TU2 163к.с. Manual DPF Stock

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от tengambg » 26 Окт 2017, 9:07

donybg написа:
E30driver написа:
tengambg написа:Здравейте колеги,

Взех 4 нови зимни BRIDGESTONE DRIVEGUARD WINTER 94V XL RFT 205/55 R16 и искам да ги монтирам на джантите. При всеки гумаджия ли мога да отида и да ми ги монтира или трябва да избера специализирано място (София)? Благодаря!


Радиал на Симеоновско шосе и Диана Околовръстното (Драгалевци) си разбират от Рън флет гуми, поне там съм ги пробвал. Със сигурност има и други добри сервизи. Мисля, че е рисковано да се ходи при някой който няма опит с такъв тип гуми.


Като цяло бих препоръчал избягване на кварталните гумаджии. Цените са доста сходни с тези на големите центрове, а обслужването е под всякаква критика и рискуваш да направят беля - къде поради незнание, къде поради немърливост. Иначе Диана и Маргел ти препоръчвам. Вторите имат центрове на доста места и ги предпочитам от години.


Благодаря много! За Маргел бях изключил съвсем, центъра им на опълченска ми е страхотно удобен и утре там ще мина да ги сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 24 Авг 2019, 11:37

Колеги някой може ли да сподели опит

каква е разликата в поведението на колата при гуми Мишелин PS4 Runflat и Мишелин PS4 XL
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Zubcho » 25 Авг 2019, 10:26

Ivo III написа:Колеги някой може ли да сподели опит

каква е разликата в поведението на колата при гуми Мишелин PS4 Runflat и Мишелин PS4 XL
XL са с подсилен борд, но не са runflat. Аз бих заложил на XL, най-малкото са по-леки и меки и ще е малко по-комфортно.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 25 Авг 2019, 12:35

Zubcho написа:
Ivo III написа:Колеги някой може ли да сподели опит

каква е разликата в поведението на колата при гуми Мишелин PS4 Runflat и Мишелин PS4 XL
XL са с подсилен борд, но не са runflat. Аз бих заложил на XL, най-малкото са по-леки и меки и ще е малко по-комфортно.


винаги в живота се налага да правим компромис .. дали с комфорта, дали със сигурността :) (а понякога и с двете)

питането е как се усещат двата модела в завой, дали е директно управлението и при двата модела, при удар в дупка, дали са еднакво здрави

някъде четох, че М моделите излизали от завода с обикновени гуми, и ми странно защо
като се очаква от RF да имат по-директно управление, по голяма сигурност при гръмване с голяма скорост

сега съм с RF Dunlop 01A (17ки) и ми е много лигава и мека и клати в завой и неравности, задницата подскача (четох и за тази странност на Е91, да подскача/мести задницата)

може би защото Е36 промени изискванията ми - гуми 40/45тици разпънати на 9,5 инча джанти и пистово окачване
.. карам със 170км/ч и пързалям смело между лентите на магистралата .. или да минеш Шипка с пълна газ също е страхотно преживяване
но е91 са доста по тежки .. като влезне в дупка и все едно пропадаш в недрата на земята ... та ще се търси компромис и тук

затова се интересувам каква е разликата между двата вида гуми на Мишелин
сега края на сезона - единствено от тях има някаква прилична наличност (с ДОТ 2018 :oops: )
Последна промяна Ivo III на 25 Авг 2019, 13:05, променена общо 4 пъти
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от DigitalExile » 25 Авг 2019, 12:55

Със сигурност на рънфлата излиза по лесно балон ако това питаш, а ако няма въздух в него е почти сигурно, че си го направил в първата дупка. Лошото е, че ако нямаш датчици няма и да разбереш, че вътре няма въздух.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 25 Авг 2019, 13:03

DigitalExile написа:Със сигурност на рънфлата излиза по лесно балон ако това питаш, а ако няма въздух в него е почти сигурно, че си го направил в първата дупка. Лошото е, че ако нямаш датчици няма и да разбереш, че вътре няма въздух.


този урок го научих .. по трудния начин :mhihi:

РФ = голяма склонност към балони

въпроса е - каква е разликата в поведението при шофиране - при еднакви гуми на една и съща марка - но едната XL другата РФ
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от zaharia » 25 Авг 2019, 13:51

Най-голямата разлика при шофиране с рънфлат поне за мен, е че неравностите по пътя лесно променят посоката на движение, поради което трябва здраво да се държи волана. Подобен проблем с обикновени гуми не съм забелязал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 25 Авг 2019, 14:09

zaharia написа:Най-голямата разлика при шофиране с рънфлат поне за мен, е че неравностите по пътя лесно променят посоката на движение, поради което трябва здраво да се държи волана. Подобен проблем с обикновени гуми не съм забелязал.


от стотиците мнения - това е може би най-смисленото написано за РФ и ХЛ

Благодаря колега!


RF недостатъци
- склонност към балони
- не подлежи на ремонт на страниците
- подскачане при неравности

останалото е въпрос на избор и компромис

ПП: меко твърдо возене .. е съвсем друго, като мерцедес и бмв :mhihi:
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 26 Авг 2019, 18:10

zaharia написа:Най-голямата разлика при шофиране с рънфлат поне за мен, е че неравностите по пътя лесно променят посоката на движение, поради което трябва здраво да се държи волана. Подобен проблем с обикновени гуми не съм забелязал.



колега точно така е
вече в края на сезона .. намерих само 4 еднакви Мишелин Пилот Спорт 4 RunFlat (ДОТ 4618)

и първото впечатление - е негативно :oops:


да точно така тръскат в неравностите, шумни са, клатят странично .. но за сметка на това са и скъпи :mhihi:
само не разбрах защо им слагат това спорт .. като не виждам спортно усещане в тях

е да, добре спират и тръгват ... но направо 8)

понеже предните бяха Dunlop Sport 01A, също RunFlat почти нови на много малко км (изхвърлям ги заради балон на едната)
впечатлението ми е много прясно .. и ясно

Dunlopa са много по тихи и по добре държат колата ... в завой :driving:

това е положението :driving: :driving:
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.06.2009

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от joro_tt » 29 Авг 2019, 20:15

Някой пробвал ли е да събере патерица отпред в двигателния отсег? 2.0d 163к.с., между радиатора и двигателя има 1 педя разстояние...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Zubcho » 30 Авг 2019, 9:38

joro_tt написа:Някой пробвал ли е да събере патерица отпред в двигателния отсег? 2.0d 163к.с., между радиатора и двигателя има 1 педя разстояние...
Пробвай. Само си приготви читав и голям пожарогасител. После да изгасиш гумата.

Как успявате да ги родите тези мисли се чудя. Ако можеше, производителят щеше да я сложи там. Ако толкова ти пречи патерицата, махни я и си вземи спрей + компресор.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от drago9205 » 30 Авг 2019, 10:05

Аз си я търкалям в багажника, с нея в багажника успяхме 4 души с багажите да отидем на 2500км пътуване към Словения и обратно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от stocky » 30 Авг 2019, 10:16

Е ти това си го направил с Е91 - там е лесно :lol: . Аз с патерицата в багажника на Е92 събирам багаж на 4 ма възрастни за десет дена. И то неведнъж.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от donybg » 30 Авг 2019, 20:47

stocky написа:Е ти това си го направил с Е91 - там е лесно :lol: . Аз с патерицата в багажника на Е92 събирам багаж на 4 ма възрастни за десет дена. И то неведнъж.


Как събра багаж за 10 дни за 4 възрастни не ми е ясно. С жената(без деца) едвам събрахме багаж за 8 дни за двама в е91.

А относно гумите, нямам нито патерица, нито спрей. Имам карта от СБА и ако стане нещо ще ги викам да ме карат до първия гумаджия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Ivo III » 31 Авг 2019, 9:18

къде го видяхте това място
Е91 е възможно най скапаното комби

една вектра б е с 10см по тясна и мястото е много по функционално
и по добре може да се оползотвори

но който иска място да си вземе баничарка или Г класа
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook