Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Leon » 06 Май 2022, 14:32

Пирели са боклуци и кокали след 1-2 сезона, така че вероятно е от гумите, ако нямаш механични шумове. На Ф30-та съм с K-117 и цена-качество са супер. Не са много шумни, сцеплението е добро, но все пак им е втори сезон. Сега има нов модел, но не знам дали пуснаха рънфлет от него. Моят съвет е гуми с индекс Y да не купуваш, особено ако караш основно на къси разстояния. RE50 май не особено сполучлив модел, каквото съм чел за него.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от zaharia » 06 Май 2022, 19:09

Благодаря за отговора колега. Карам основно магистрала, обикновено от 45км нагоре в едната посока. И аз съм си харесал благодарение на положителните отзиви и по-добрите характеристики Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 255/40 R17 94 W, дилемата ми е дали да ги вземам веднага или да се помъча тоя сезон с Pirelli-тата. Всъщност той проблемът се появява само над 160км/ч иначе нямам оплаквания. Другата седмица съм на преглед и ако не ме върнат за нещо сериозно, мога и да ги взема за да си карам на спокойствие. Обаче гумата да става непоносима за 3 сезона ми се струва, че не е нормално и приемливо. Явно с марката Пирели бях до тук.
В момента в Австрия с тези размери са налични само 4 вида на по-умерени цени.
Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 255/40 R17 94 W ~ 149е
Kumho Ecsta PS71 XRP 255/40 ZR17 94W 4PR ~ 119е
Bridgestone Potenza RE 050 A I RFT 255/40 R17 94Y ~ 167е
Bridgestone RE71 255/40 R17 ZR RUN ON FLAT N0 ~ 182е

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от zaharia » 25 Май 2022, 9:52

Няколко думи след смяна на двете задни Pirelli P Zero с Hankook. В момента не мога да позная колата. Никога не е возила толкова меко и комфортно, дори и при по-високи скорости от 160+km/h. Гумите очевидно са много меки,в завоите колата леко кляка и първите няколко пътувания, тъй като не бях свикнал и запознат с подобно поведение дори бях започнал да се тревожа, че не мога да усетя къде им е предела. Другият ако мога така да го нарека недостатък е, че при силен вятър колата се клати доста по-осезаемо от преди. Обаче явно това са някои особености на меките гуми, които до преди 1 седмица бяха непознати за мен. Вярно, че преди това съм карал 4 сезона с обикновени зимни Goodyear, но те не бяха чак толкова меки и подобни ефекти не съм наблюдавал. Относно Pirelli P Zero - оказва се само за 3 сезона и 45к км са станали толкова твърди, че да се кара с тях е просто мъчение. Подобно нещо от премиум производител не съм очаквал. Като износване имаха грайфер за още един сезон. Интересен момент бе, че едната от гумите след като бе свалена, се оказа с доста дълбока цепнатина дълга 35-40см от вътрешната и страна по продължение на най-вдлъбната и част. Външно всичко изглежаше наред. Какво се е случило, за да се сцепи така гумата нямам представа. Евентуално може да съм минал през някоя по-голяма дупка, но подобни неща не знам дали са ми се случвали и 3-4 пъти за цялото време на ползване на гумите.
Hankook се оказват много меки гуми, дават голям комфорт. Който е свикнал с по-твърдата и стабилна в завоите возия, мисля трябва да се насочи към Bridgestone.
Последна промяна zaharia на 30 Май 2022, 0:23, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от LUBObe » 29 Май 2022, 13:53

С две ръце съм за Бриджстоуна.
Когато купих колата, беше с Бриджстоун Туранза на 5 години.
Тези гуми залепваха за пътя. Никакви проблеми с 200км/ч по магистралата.
Тази година купих същите, естествено рънфлат и мога да кажа, че съм повече от доволен.
Карам ги на Е87 със заводските спортни пружини или както там се водят.
Минусът е друсането, но нямам как.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook