Помощ за оригинални части на Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от RuM6n » 25 Ное 2011, 9:50

BMW trust написа:Колега, "случайно" човека, който одобрява цените го познавам много добре. :yes:

Абе колега ти що си такъв наивник бе? Не се обиждай, казвам го с добри чувства, знаем че си взел скоро колата и я обичаш много но реалността с частите и застрахователите е друга. А ако наистина ти сложат отигинални брони, ще кажеш кой е сервиза, да ходим и ние там, нали. Аз имам люспа на предното стъкло (удар от камъче) и Варна карс вече 2 пъти ме поканиха да заведа щета при застраховател за да ми сменят стъклото , но като знам че струва 2К + и като знам застрахователите как ще се опъват и как ще ме убеждават да ходя в техен сервиз за смяната и е почти сигурно,че няма да сложат оригинални стъкло а някакво от Кобра например, като си помисля и ме заболява главата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от MaXimal » 25 Ное 2011, 12:44

Доплати си към каското клауза за официален сервиз и това е...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от sa6opetkov » 25 Ное 2011, 14:52

Колега аз имах същия проблем с удар и се поинтересувах за частите дали ще бъдат оригинални. Изрично питах приемчик сервиза за частите, като той ми отговори, че всичко е ''оригинално'' от Гермния :D (не, че ми е смешно)! По време на ремонта 2 пъти посетих сервиза, за да вида с очите си какво ще ми сложат като части.. Та някой от частите бяха оригинални с щампи и прочие ''BMW group''.. - говоря за по-евтините части като дребните пластмаси.. Фаровете, коiто ми сложиха не са оригинални! но пък са нови и пак работят супер и поне не са матирани като старите.. също съм чувал, че има клауза за доплащане за оригинални части или поне ремонт в оторизиран сервиз като Камор..
успех :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от BMW trust » 25 Ное 2011, 17:51

Колеги днес си взех колата от сервиза и всичко е на 6. :yes:
Частите, които трябваше да се сменят ми бяха показани преди да се монтират!
Видях ги със собствените си очи, че са оригинални имаше си партномер на всичките и естествено логото на BMW.
Сменени части:
- задна броня;
- водач задна броня;
- заден стоп (ляв);
- датчик за PDC (1бр.);
Така че много зависи от сервиза в който си оставяте колата!!!
:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от galant » 25 Ное 2011, 19:54

Частите ти колега зависят от застрахователя и договора ти с него,щото той бецали на сервиза за части и ако той плати за "не оригинални" части,то кой плаща разликата(която повярвай не е никак малка)???Това ако ми обясниш логично,ще се съглася с теб.Не се дразня колега,просто ми е интересно,защото не знам кой покрива разликата.Даже и "случайно да е твой човек" този който ще ти разпише проформата,трябва да знаеш че вътре в компаниите си има ВВК и други които проверяват кой-какво разписва!

п.п.Все пак е супер че колата ти ще е ОК и ще и се радваш пак.Поздрави и безаварийно за напред :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от RuM6n » 26 Ное 2011, 0:46

Колега BMW trust ще кажеш ли кой е сервиза?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 19.01.2008
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от jeki_tdi » 26 Ное 2011, 10:32

аз лично не вярвам да са ти сложили оригинални части само за справка заданта ти броня от бмв струва -

VERKLEIDUNG STOSSF?NGER HINTEN GRUNDIERT
Ед.цена (с ДДС) : 1009.03 BGN

това е не боядисана - в цвета ти Ед.цена (с ДДС) : 2058.65 BGN отделно другите неща - а една китайска броня е 100 150 лв нова -за застрахователя е бомба той казава еми аз съм ти сложил нова част това е - ти надписи БМВ може да ти сложат на всякъде -

аз бих процедирал така много ядове съм брал с застрахователи и майстори - купувам си 2 ръка частите бойдисвам слагам всичко заспива нося фактура на застрахователя и работата е 6 деже си и на +
колкото до задня ти стоп
Ед.цена (с ДДС) : 266.02 BGN тази цена застрахователя няма да ти го купи никога след както има за 40 50 лв същият нов ама китайски много ми е чудно как за кола на 5-6 години за ти сложили оригинал следва да са се изръсили за части грубо 2000 лв и за сервиза който ти прави колата още 1000 да освен ако не си си доклатил за каското оригинални части и в оригинален сервиз да се прави ама надали да ти го предложили ;

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от BMW trust » 26 Ное 2011, 21:03

jeki_tdi написа:аз лично не вярвам да са ти сложили оригинални части само за справка заданта ти броня от бмв струва -

VERKLEIDUNG STOSSF?NGER HINTEN GRUNDIERT
Ед.цена (с ДДС) : 1009.03 BGN

това е не боядисана - в цвета ти Ед.цена (с ДДС) : 2058.65 BGN отделно другите неща - а една китайска броня е 100 150 лв нова -за застрахователя е бомба той казава еми аз съм ти сложил нова част това е - ти надписи БМВ може да ти сложат на всякъде -

аз бих процедирал така много ядове съм брал с застрахователи и майстори - купувам си 2 ръка частите бойдисвам слагам всичко заспива нося фактура на застрахователя и работата е 6 деже си и на +
колкото до задня ти стоп
Ед.цена (с ДДС) : 266.02 BGN тази цена застрахователя няма да ти го купи никога след както има за 40 50 лв същият нов ама китайски много ми е чудно как за кола на 5-6 години за ти сложили оригинал следва да са се изръсили за части грубо 2000 лв и за сервиза който ти прави колата още 1000 да освен ако не си си доклатил за каското оригинални части и в оригинален сервиз да се прави ама надали да ти го предложили ;

Колега не мога да разбера яд ли те е?
Стопа аз го извадих от транспортната опаковка на BMW, a останалите части ги видях както съм казал в предишния ми коментар със собствените си очи!!!
А за това със надписите, което си споменал нямам никакво желание да го коментирам.
Явно в България има и добри сервизи, които си вършат работата съвестно и по този начин си печелят клиенти!
Няма да казвам как се казва сервиза, защото не желая да има каквито и да е коментари по техен адрес, предполагам че голяма част от вас ще си кажат: "абе тоя са какво ни баламосва", но честно да ви кажа това не ме засяга. За мен беше важното да ми сложат оригинални части на колата и това се случи!!!
Администраторите може да заключват темата.
Искам да благодаря на всички колеги, които изразиха тяхната позиция по въпроса и ми помогнаха с информация за разпознаването на оригиналните части от репликите.
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 19.01.2008
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от jeki_tdi » 26 Ное 2011, 21:53

не братле не ме е яд радвам се,че всико е ок просто застрахователите на правят така и ми е страно за ор части който са ти сложили :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от galant » 26 Ное 2011, 22:35

Кой е все пак сервиза и застрахователя колега,сподели да си имаме едно на ум :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от RuM6n » 27 Ное 2011, 0:37

Броните на БМВ са скъпи, защото при удар се изправят от самосебе си или с други думи казано си възвръщат първоначалната форма след удара. Разбира се става въпрос за леки удари. Аз лично съм имал 2 случая при които след инцидента докато псувам и се вайкам гледам как бронята се самоиздува и заема постепенно първоначалната си форма. Е охлузвания по лака имаше , но псле с паста се оправиха.
ПС. А оригиналните стопове и фарове на Е90-то мисля, че са Valeo, но може и да греша, поправете ме.

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Помощ за оригинални части на Е90

Мнение от TsvetanVR » 27 Ное 2011, 12:42

Valeo са най-най-обикновените фарове за Е90. Другите са ZKW или там к'вото беше. :)
Иначе на мен за 1 година каското ми изплати 15 бона в нови части...е..моята кола е на 2 години де ама... :) Вече не искат да ме виждат, та смених компанията...хахахах... :mhihi:
Изображение

I wanna leave you far behind....

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook