Check control

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Check control

Мнение от Jenerala » 11 Окт 2011, 13:02

Колеги, помагайте че направих глупост. Смених маслото и по информация от форума си направих reset на маслото, но не знам защо реших да пробвам да reset-на и задните накладки(без да съм ги сменял :kuku: ), но за мое голямо учудване от оставащите 16000км. не станаха повече километри, а се появиха само тирета и ми показва че веднага трябва да отида в сврвиз за накладки. Т.е. вместо да го reset-на съм го нулирал. Някой занае ли как да коригирам и защо отчете така?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Check control

Мнение от armen » 11 Окт 2011, 18:33

:P Здрасти колега само да ти кажа че при тези модели самият компютър пресмята оставащи км спотед големината на самите накладки и износването им затова сменяваш и самите датчици с накладките ..Ако разбирасе не ги смениш по рано ....Та по самият въпрос и аз като теб си мислех че мога да го излъжа ама к.... и после светна и в червено и дрънка и дразни но нали сме рационализатори ....Вземи откачи въпросният датчик и с една малка жичка ама МАЛКА затвори веригата и после я ресетвай то ще изпише км някакви да речем 30к и след като си сложиш твоят датчик постепено ще въстанови тези преди интервенцията ти....Дано съм ти бил полезен че ме заболяха пръстите от говорене...... :mhihi: :yes:
Последна промяна armen на 11 Окт 2011, 23:08, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Re: Check control

Мнение от neonman » 11 Окт 2011, 18:34

Хаха и аз съм така :mhihi:
нулирах си маслотои....кои ме биеше през ръцете да пипам и накладките ...... появиха се тирета и сега пищи за смяната им .....а има още много накладка :D
И не можах да го оправя това през борда чрез настройка и тва си е :confused:
Та и аз съм на същото дередже :roll:
Моля някои да помогне :bowdown:

Цитат : ''затвор веригата и после я ресетвай'' - ако обясниш как се затваря веригата и кое се ресетва - вс ще е ОК !
if your car isn't scary - it's just not fast enough!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: Check control

Мнение от Jenerala » 11 Окт 2011, 19:39

Говорих с приятел в сервиз и той ми каза, че само за маслото се reset-ва с комбинацията със старт-бутона, копчето за километража и копчето на ВС, а за накладките се reset-ва като се закачи на компютър и май се въвеждат направо определени километри. Тези дни ще отида да я закачим и ако се справим ще пиша.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Check control

Мнение от kronos » 11 Окт 2011, 22:55

И аз я направих тази глупост, два пъти занулих накладките и двата пъти ми изгоря датчика, странна работа :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Check control

Мнение от armen » 11 Окт 2011, 23:06

:mhihi:Ама тва с накладките и ровенето в менюто май сме много майсторечеттта...При мен номера с жичката стана при това и аз имах 15к до смяна по Немските стандарти.... :kuku: А веригата я затваряш като я шунтираш или събери двете жички принципът на датчика е същият като се износи се прекъсва веригата и светват лампи (грубо казано)... :bchug: И след това правиш далаверката в менюто ...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: е46

Re: Check control

Мнение от neonman » 12 Окт 2011, 1:12

armen написа::mhihi:Ама тва с накладките и ровенето в менюто май сме много майсторечеттта...При мен номера с жичката стана при това и аз имах 15к до смяна по Немските стандарти.... :kuku: А веригата я затваряш като я шунтираш или събери двете жички принципът на датчика е същият като се износи се прекъсва веригата и светват лампи (грубо казано)... :bchug: И след това правиш далаверката в менюто ...

Ама нещо губя логиката .... защо трябва да шунтирам датчика, като накладките не са износени, т.е. веригата НЕ Е прекъсната !
Защо трябва да замоствам затворена верига :roll:
if your car isn't scary - it's just not fast enough!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Check control

Мнение от kronos » 12 Окт 2011, 8:54

Защото този датчик вече го забравяш, така е програмирано и след ресет търси нов датчик. Единия вариант е да сложиш нов, а другия е да затвориш веригата ако не ти се дават пари за нов.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Check control

Мнение от armen » 12 Окт 2011, 15:14

:lol: Разбирасе трябва да замениш самият датчик или ......Колегата Кронос ти е обяснил много точно.... ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: Check control

Мнение от Jenerala » 16 Окт 2011, 19:19

Да живее св. Форум и да се слави името му :clap:
Сменяш датчика (20лв. с отстъпката), при мен се оказа че и на накладките им наближава смяна и аз реших да ги сменя, правиш ресет с ключа и копчето за километрите и хоп 50к на хоризонта и досадното съобщение изчезва. Ако накладките не са за смяна, а си направил глупостта с ресета и "шунтираш" датчика и ресетнеш ще се окажете с накладки примерно на 17к, на таблото ще пише 50к и нямаш работещ датчик-пълен каша, а ако смениш датчика и ресетнеш се оказваш с накладки на 17к , на табло 50к и работещ датчик-по-малка каша. Не знам дали с времето ще ги песметне и набързо да ги свали на реалните 17к, както писа колега по горе в темата. Който е пипал да действа, който не е да не пипа, а да чете преди да пипа. :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Check control

Мнение от armen » 16 Окт 2011, 22:32

:mhihi: РАЦИОНАЛИЗАТОРИ...... :yes: А за датчика не се притеснявай ще го пресметне ...Както при нови датчик и накладки първо изписа 20к и 30к след като покарах 1-2 стигна 50к и сега е на 40к :winky: А на задните вече е на 70к ха-давидиш пък сега.... :lalala: Както казват не питай Старило а Патило..... :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: Check control

Мнение от Jenerala » 18 Окт 2011, 19:10

:bchug:
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook