Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 25.07.2010
Местоположение: Shumen
Пол: Мъж
Кара: 320D E91 '06

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от sa6370 » 27 Дек 2011, 0:33

Прочетох, и конкретно на моя въпрос не намерих отговор чрез търсачката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от galant » 27 Дек 2011, 8:52

sa6370 написа:Пусна нова тема, но ми я отхвърлиха, можеби защото беше подобна на тази.. Въпроса ми е дали има проблем да включвам ДТЦ-то на сух път.. без кал, сняг или каквото и да е било хлъзгаво..


Няма проблем,всеки си шета на акъла.Лично аз пипам бутона,само кате се поокопая някъде в снега.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от raduslaf » 06 Яну 2012, 17:33

Аз много не съм за тая тема, но само искам да отбележа, че с е36 328 карам със зимни гуми на 4 години отпред и на 6 отзад.Колата няма никакви системи за стабилност (моторът имаше АСЦ, което беше отстранено), но зимата, ако не се правиш на идиот, колата се държи чудесно в снега.Аз съм от Разлог по принцип и сега там снегът е брутален просто - натрупва един, отъпква се, след това се заледява, върху него навалява нов и т.н.Та в такива условия и с тия гуми, ако карам разумно колата си върви навсякъде без проблеми.Идеята ми е, че никой от вас не би трябвало да има проблем зимата с е9Х с тая усъвършенствана система на колелата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от armen » 07 Яну 2012, 17:18

:mhihi: Доста се поразглезихме с тези системи ...колата си е доста прилична за задно предаване... ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от BMW trust » 13 Яну 2012, 2:15

armen написа::mhihi: Доста се поразглезихме с тези системи ...колата си е доста прилична за задно предаване... ;)

Напълно съм съгласен, колега! :bchug:
:bchug:

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от TsvetanVR » 19 Яну 2012, 3:10

raduslaf написа:Аз много не съм за тая тема, но само искам да отбележа, че с е36 328 карам със зимни гуми на 4 години отпред и на 6 отзад.Колата няма никакви системи за стабилност (моторът имаше АСЦ, което беше отстранено), но зимата, ако не се правиш на идиот, колата се държи чудесно в снега.Аз съм от Разлог по принцип и сега там снегът е брутален просто - натрупва един, отъпква се, след това се заледява, върху него навалява нов и т.н.Та в такива условия и с тия гуми, ако карам разумно колата си върви навсякъде без проблеми.Идеята ми е, че никой от вас не би трябвало да има проблем зимата с е9Х с тая усъвършенствана система на колелата.


Добре....с нови гуми сигурно Еверест ще покори... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

I wanna leave you far behind....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от raduslaf » 19 Яну 2012, 9:00

Изображение

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от GaD » 26 Яну 2012, 12:40

Вънка е жестоко! Незнам как сте вие, но да си призная при мен е доста тегаво...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от Shadowed » 26 Яну 2012, 14:20

При мен е ей така - http://www.youtube.com/watch?v=o7DzSVlXG4A
но не се оплаквам :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от djordje » 26 Яну 2012, 16:03

с дънлопа одзад нема проблеми, поне сутринта, сега след малко ще видим, бая сняг има ми се струва. :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от Mollov » 26 Яну 2012, 16:58

С хубави гуми и тия блокажи, Е90-тката не трябва да има проблеми... аз на 1-цата като й сложих Fulda Montero 2 и съм качвал баири без (почти) да ми сработва DSC-то.... тръгване от място и т.н., никви ядове..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от drianov » 26 Яну 2012, 20:00

Такъв сняг не бях виждал и с предните ми коли (които са били с предно) и мога да заявя едно - Е90-тката се държи страхотно!!! Очарован съм от работа на системите и от гумите Фулда Кристал Монтеро 3. Миналта година с БГ Гудрича като че ли беше малко по зле... но пък миналта година нямаше сняг...
Учудващо за мен драпах без проблем в пресен сняг, тръгвах по нанагорнища, паркирах по силно заснежени паркинги, само забелязах че при скорост над 80 км/ч задницата започва да танцува леко наляво-надясно което си е малко страшничко но пък и забавно :lol: За мен няма спор че съм си паднал на колата и че повече на предно няма да се кача...
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от galant » 28 Яну 2012, 16:32

drianov написа:Такъв сняг не бях виждал и с предните ми коли (които са били с предно) и мога да заявя едно - Е90-тката се държи страхотно!!! Очарован съм от работа на системите и от гумите Фулда Кристал Монтеро 3. Миналта година с БГ Гудрича като че ли беше малко по зле... но пък миналта година нямаше сняг...
Учудващо за мен драпах без проблем в пресен сняг, тръгвах по нанагорнища, паркирах по силно заснежени паркинги, само забелязах че при скорост над 80 км/ч задницата започва да танцува леко наляво-надясно което си е малко страшничко но пък и забавно :lol: За мен няма спор че съм си паднал на колата и че повече на предно няма да се кача...


Баси,гледай кво прави е90-то,няма нагоре,надолу,чудо на техниката :shock:.Моите да не са били някой дефектни партиди бе мам... им,че се окопаваха като пате в калчища????Напълно Ви разбирам че си харесвате колите,ама сте ми интересни с изказвания от рода че няма мърдане,тръгва на баир в сняг до колене,без даже да ти намигне ДТЦ,какъв кеф е като се "осуче" по завойте(ама тука всички владеят до болка контролирано занасяне) и прочие.Моето мнение след няколко зими(5) със задно е че има доста недостатъци пред предното,като изключим недозавиването на предното.В началото,като бях с първото ми е90,някак си дрънках и аз такива глупости,може би от еуфория покрай новата придобивка.След време вече друга песен пеех.Ако тръгнете по кварталите-Драгалевци,Бояна,Г.Баня и т.н.,друга плоча ще пуснете.За мен лично(което е субективно),е90 е много добър автомобил,но не и автомобил за тежки зимни условия.Само не започвайте пак с майсторското шофиране,задкормилно не става,стари или кофти марка гуми и други такива.

п.п.Молов,точно пък за 1-цата не съм съгласен изобщо.Имаме една в семейството в момента и имам пресни наблюдения точно в този сняг как е.Отели ми се вола да бутаме на всяко тръгване на леек,ам наистина лек наклон
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от RaHzElChO » 28 Яну 2012, 16:52

Няколко страници по-назад разказвах за мой колега, който миналата зима се накара да карам дотях, защото не можа да изкара колата от служебния паркинг. В четвъртък и петък отново се получи същото, но този път от пред неговия блок. Колата е Е90 320i. Явно като са почиствали улицата, багерите са нахвърляли снега и кишата около неговата кола и не успя да помръдне.
36922
rve написа:БМВ не е просто марка автомобил, БМВ е идея, страст, съдба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от Shadowed » 28 Яну 2012, 20:51

Хора, карам всеки ден, и то не само по изчистени пътища :idea:
Единственият проблем на колата е че е доста ниска, заради което проходимостта намалява основно - поне това са моите наблюдения. Затънах само веднъж и то заради снегорините - не си направих труда да поразчистя малко купчината пред колата ми.

Колата не е добра за неотъпкан сняг, заради това че е ниска и затъва лесно. Във всички други случай, мисля че няма какво да искам повече от кола със задно. А ако се чудя дали да е xdrive или само задно - избирам само задното.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook