Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320 I E90

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от jorkata_26 » 06 Фев 2012, 20:30

Huku написа:Така се справя, че ще искаш следващата ти кола да е xDrive.


:banghead: мм да вече определено искам да е xdrive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от Shadowed » 06 Фев 2012, 21:55

Тази тема мисля че плаче за затваряне :lol:
Та като за финал, ще кажа, че другата зима пак ще карам със задно, даже да е люта като тази :)

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320 I E90

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от jorkata_26 » 06 Фев 2012, 22:14

Apassionata написа:Хехе, чак пък шейна :lol: :shock: Ако ти е първо BMW, може :mhihi:
Мойто мнение е, че Е90-ката с добри гуми си е ОК зимата. Е, тая зима малко прекали :mhihi: , в момента около блока са едни коловози 1 месечни, с утъпкан дълбок хлъзгав кишав сняг, отдолу стъкло лед... Е, тогава идват проблемите... Като цяло, при нормални зимни условия / защото за мен тези са малко ектремни/, колата си се държи перфектно, стабилна е, спира перфектно... Е, разбира се трябва и малко усет, кога, къде, как да реагираш... Докато се окопаеш яко :mhihi:


На мен ми е първо :driving: :lol: нямам забележки по големите булеварди... Обаче в малките улички... Няма ден в който да не са ми помагали да се измъкна от мястото на което съм паркирал ако успея да паркирам де, че не винаги мога

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320 I E90

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от jorkata_26 » 06 Фев 2012, 22:19

raduslaf написа:Аз много не съм за тая тема, но само искам да отбележа, че с е36 328 карам със зимни гуми на 4 години отпред и на 6 отзад.Колата няма никакви системи за стабилност (моторът имаше АСЦ, което беше отстранено), но зимата, ако не се правиш на идиот, колата се държи чудесно в снега.Аз съм от Разлог по принцип и сега там снегът е брутален просто - натрупва един, отъпква се, след това се заледява, върху него навалява нов и т.н.Та в такива условия и с тия гуми, ако карам разумно колата си върви навсякъде без проблеми.Идеята ми е, че никой от вас не би трябвало да има проблем зимата с е9Х с тая усъвършенствана система на колелата.


:dunno: С чисто нови гуми съм пък...

Не ме е срам да си призная

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 18.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320 I E90

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от jorkata_26 » 07 Фев 2012, 14:54

Момчета бесен съм , днес не успях да паркирам никъде колкото пъти опитвах толкова пъти се налагаше да ми помагат след един час обиколки на уличките до местоработата ми се ядосах и се прибрах оствих колата и си взех такси

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от kronos » 07 Фев 2012, 17:41

Не се мъчи повече, вземи си една вектра :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от BMW trust » 07 Фев 2012, 20:32

В момента си е трагедия, няма какво да се лъжем. Ако има големи коловози няма излизане от тях.
:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от RuM6n » 07 Фев 2012, 20:50

Е тука вече си додойхме на думата , паркирането не е приоритет на задното прадаване. Потеглянето с пълен ляв или пълен десен е много трудно за задното. Определено е по лесно с предно предаване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от galant » 07 Фев 2012, 23:09

Еййй,имало честни хора в тоя форум,аферим.Обичам си го задното,ама имали сняг,не е в амплоато си тая кола.Види ли 20см сняг си е трагедия,няма паркирване,маневриране,тръгване на баир.Там му е слабото място,няма нови-стари гуми.Това е положението,ама иде пролет,още малко :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от RuM6n » 08 Фев 2012, 11:20

galant написа:Еййй,имало честни хора в тоя форум,аферим.Обичам си го задното,ама имали сняг,не е в амплоато си тая кола.Види ли 20см сняг си е трагедия,няма паркирване,маневриране,тръгване на баир.Там му е слабото място,няма нови-стари гуми.Това е положението,ама иде пролет,още малко :mhihi:

Е аз минах на компромисен вариант 4х4, и сега е малко по добре, паркиране и потегляне , няма проблем. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D E90
Мечтае да кара: нещо още по-бързо

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от BMW trust » 08 Фев 2012, 17:51

galant написа:Еййй,имало честни хора в тоя форум,аферим.Обичам си го задното,ама имали сняг,не е в амплоато си тая кола.Види ли 20см сняг си е трагедия,няма паркирване,маневриране,тръгване на баир.Там му е слабото място,няма нови-стари гуми.Това е положението,ама иде пролет,още малко :mhihi:

И аз се надявям да дойде по-бързо пролетта колега, защото с тоя сняг ми омръзна.
:bchug:

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Re: Е90 как се справя в зимата на сняг и лед?

Мнение от GaD » 09 Фев 2012, 9:38

Ако трябва да съм честен зимата и снега ми харесва, но ми дойде малко в повечко :)

И аз вече чакам с нетърпение по-топлите пролетни дни :) Писна ми да мия колата по н-пъти на ден и гаража и да рина сняг и т.н. :):)

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook