Ресурс на въздушен филтър?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от RuM6n » 15 Яну 2011, 21:09

Toledo написа:днес ми направиха първото обслужване по BSI програмата в Дарукар, смениха ми и въздушният филтър, колата е 318d, на 26хил км. Единствено не смениха горивният филтър. Споменаха, че филтърът за купе не е за смяна, но помолих да сменят и него и е отбелязано, че е сменен. Цялото обслужване стана за около час, едва ли са разглобявали половината двигател.

Еми точно затова че са изкарали бързо колата от сервиза може да са пропуснали въздушния филтър, ти откъде си толкова сигурен?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от Zagy » 15 Яну 2011, 21:27

С късните смени на въздушния филтър само си скапвате дебитомерите... а те са си бая цифра...
Si non confectus, non reficiat.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от Mollov » 15 Яну 2011, 21:31

RuM6n, ти виждал ли си въздушният филтър на фацелифтовите модели? щото не е като на M47N2... при N47 е както при бензиновите т.е. за 2 мин си го сменил...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от Zagy » 15 Яну 2011, 21:33

Mollov написа:RuM6n, ти виждал ли си въздушният филтър на фацелифтовите модели? щото не е като на M47N2... при N47 е както при бензиновите т.е. за 2 мин си го сменил...

Баш :yes: И не са скъпи. А един дебиломер си е поне 400-500 лева, така че всеки си прави изводите.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от Roman 1 » 16 Яну 2011, 18:57

Благодаря на Bovacar от свое име и от името на всички заинтересовани! :yes:
Присъдата е ясна - Да влезе убития!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.08.2009
Местоположение: разград
Пол: Мъж
Кара: е90 lci alpine white
Мечтае да кара: 3er withbig engine

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от crazyboy359 » 22 Юли 2011, 21:37

приятел с тебе се видяхме мисля на бмв събора тая година и както ти казах твоето бмв беше един тест драйв автомобил за мен поне докато взехме бялата лейди е90 лци, имам един преглед тая година скоро щото скоро правим 60000 км ама и аз съм малко изнервен със този сервиз, 6тото предния път ми смениха само масло,маслен ф-р,въздушен ф-р,но без горивен и им казвам ами тая зима как така на 30000 км и ще посрещам зимата,ами не бил за смяна казаха,баси ужаса си викам на мене си ама тая година да видим какви
аз о4аквам от вас идеи и препоръки за следващото ми посещение във варна карс,не 4е нещо ама дай да не се е....е помежду си все пак ние им правим покупки а не да си вземаме сладолед само като ходим там
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 16.09.2010
Местоположение: София Бургас
Пол: Мъж
Кара: е60 525d

Re: Ресурс на въздушен филтър?

Мнение от daskaloff » 06 Яну 2012, 11:45

не че нещо, но на братми е90-ката ( аз следя сервизирането и ) скоро сменя масло по BSI и в Бова Бургас му беше поискано 140лв за въздушния филтър и смяната му - оттам отидох купих за 45 и го смених.....
На първото обслужване го правихме в Камор и там имам спомен че във фактурата присъстваше филтъра ( нямам идея дали е сменен).
такаче някой казва че се сменя - а в последствие приемчика иска пари за филтъра.....
Поздрави и не искам да обидя никой.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook