335 i vs 335 d

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

335 i vs 335 d

Мнение от Koliu » 30 Юни 2009, 17:27

Да подновя спора от една друга тема...
Днес имах удоволствието да покарам 335d E 92 coupe:
Наиситна автомобилът дърпа убийствено много - карах до към 170 км/h - имам усещането, че от 220 до 250 км/h ще ускорява както от 50 до 80, междинното му ускорение те залепя за седалка - дори субективно се усеща, че дърпа повече от 335i, но...
поради огромния си върт. момент при старт с пълна газ, а в други ситуации цялата тази мощност не може да се предаде на пътя от задните колела.
По-късно заваля и дъжд и тогава нещата станаха ужасни - DSC се скъса да мига, но особена полза няма. Няма и полза като го исзключя на 1-вия режим или ако го изключя изцяло - гумите првъртат.
Не ми се мисли какво ще е зимата, ако има навалял сняг.
Така, че за мен този двигател ще може да разгърне потенциала си само с 4x4, което пък някак не се вързва с БМВ купе..
Моето мнение: по-добре 335i
Моля, ако има колеги с ЛИЧЕН опит да споделят

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: 335 i vs 335 d

Мнение от absix » 30 Юни 2009, 20:05



Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 30 Юни 2009, 23:50

Има ли смисъл пак да спорим :) който каквото пожелае това купува,затова има бензин и дизел.Както казах в предишната тема за мен дизела
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 01 Юли 2009, 7:09

quickshare написа:Има ли смисъл пак да спорим :) който каквото пожелае това купува,затова има бензин и дизел.Както казах в предишната тема за мен дизела


По разни причини за мен има голям смисъл ;)
Така, че ЛИЧНИ впечатления са ми много полезни.
А така или иначе това са, може би, 2-та най-добри двигателя на БМВ в момента и е повече от нормално да обсъждаме тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 01 Юли 2009, 7:38

Офтопик:

Ами М3 :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 01 Юли 2009, 9:23

MaXimal написа:Офтопик:

Ами М3 :mhihi:


М3 цената и поддръжката е x2 и не са за "простосмъртни", така че да го кажа потози начин:
335i и 335d са с най-добрите двигатели на БМВ като изключим М-сериите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е63 М6

Мнение от pavlito » 01 Юли 2009, 14:52

Аз съм твърдо за бензина. Това си е мое лично мнение, карал съм и от двата модела, а отскоро имам удоволствието да съм собственик на Х6 3.5и.
Мен лично ме дразни "тракането" на дизела, колкото и тихо да е на новите модели, никой не може да ме убеди, че му е приятно сутрин да се качи на красивото си спортно купе 6-та или 3-та серия и като го запали да чуе онова дразнещо "кррр-кррр-кррр" неприсъщо за спортно купе, особено зимата когато температурите са под нулата, защото тогава е още по-силно.
Пак казвам като цяло нямам нищо против дизелите, просто аз не бих си взел никога купе дизел.А и нищо не може да се сравни с усещането да караш мощно бензиново купе с битурбо двигател 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Мнение от Koliu » 01 Юли 2009, 18:02

Към Absix:
колега в данните са очевидни;)
А ти имаш ли проблеми със сцеплението, подобни на тези, които съм описал за 335d? Говоря за каране в стандадартни условия на шофиране, не за драг.
Към Павлито:
Колега при теб 35i е с Xdrive и определено ще има разлика в начина на предаване на мощноста м/у купе-то и X6-цата. А можеш ли да споделиш някакъв реален разход.
За звука си много прав - имах кабрио 320i и беше супер куц кон, но дори и 4-цилиндровия двигател имаше готин звук като го вкараш в обороти.
Към двамата:
наличието на 2 турбини не разваля ли звукa на атмосферния безнин - имам предвид дали субективно се чува характерното свистене на турбините или двигателя го "надвиква".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от djordje » 01 Юли 2009, 19:02

това че бензина е по бърз на драг спор няма. даже и на писта, но доста по малка е разликата. ето как изглеждат времената:
Изображение


Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Хулиган по пътищата
Детайли за колата: Екстри много :)

Мнение от quickshare » 01 Юли 2009, 19:18

:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 17.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: каквото набара....
Мечтае да кара: BMW e**

Мнение от SLav_Bs » 01 Юли 2009, 19:21

Всичко е до въпроса на личен вкус това е за мен между тези два двг. :)
Лудва само когато не си пие апчето навреме... :D :)
Изображение <=-Температура/час в Бургас
Изображение
Изображение

Изображение

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 01 Юли 2009, 19:27

Koliu написа:Към Absix:
колега в данните са очевидни;)
А ти имаш ли проблеми със сцеплението, подобни на тези, които съм описал за 335d? Говоря за каране в стандадартни условия на шофиране, не за драг.


Нон-стоп, а с автоматика е още по-голям "ужас"...

djordje написа:това че бензина е по бърз на драг спор няма. даже и на писта, но доста по малка е разликата. ето как изглеждат времената:


Въпросът е, че бензинката можеш да я направиш пълна лудница с/у $1000-2000 (100+ коня на гумите с високооктанов бензин) ;) Тогава и М3-ките ще те гледат отзад... и то доста назад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от djordje » 01 Юли 2009, 19:38

аз лично с голямо удоволствие бих те гледал от м3ката ми отпред :D
не ми пречи
зависи кой за какво си купува кола. ти ако толкова искаш да си бърз поне да не беше взел кабрио, а по лекото купе, има разлика. то идеално щастие няма. нищо лично. с толкова карбон пак си по тежък от купе а говорим за некви 00.1 разлика :)

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Мнение от absix » 01 Юли 2009, 20:00

djordje написа:аз лично с голямо удоволствие бих те гледал от м3ката ми отпред :D
не ми пречи
зависи кой за какво си купува кола. ти ако толкова искаш да си бърз поне да не беше взел кабрио, а по лекото купе, има разлика. то идеално щастие няма. нищо лично. с толкова карбон пак си по тежък от купе а говорим за некви 00.1 разлика :)


Много си прав, много зависи кой за какво си купува колата. И карбона не е слаган, за да ставам по-бърз. Ако наистина имаш М3, нямаш проблеми да ги премерим, ма без сликове, моля... ;) Нищо лично :uups:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от djordje » 01 Юли 2009, 20:05

absix написа:
djordje написа:аз лично с голямо удоволствие бих те гледал от м3ката ми отпред :D
не ми пречи
зависи кой за какво си купува кола. ти ако толкова искаш да си бърз поне да не беше взел кабрио, а по лекото купе, има разлика. то идеално щастие няма. нищо лично. с толкова карбон пак си по тежък от купе а говорим за некви 00.1 разлика :)


Много си прав, много зависи кой за какво си купува колата. И карбона не е слаган, за да ставам по-бърз. Ако наистина имаш М3, нямаш проблеми да ги премерим, ма без сликове, моля... ;) Нищо лично :uups:

eee какво м3 ти луд ли си нема такива пари :) иначе с удоволствие. идеята ми беше че не може колата ти да е хем кабрио, хем да излглежда много добре, хем да е найбърза :) и още и да харчи малко :) а ти колата със сигурност не си купил за да бъдеш найбързия, по скоро найкрасивия така че :D

инче края на месеца с дизела ще те премерим, нп, да видим тежеста какво влияние оказва.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook