Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Maxx_E90 » 19 Мар 2019, 19:50

Е92 купе, задно, 18 инчови джанти стил 189 и спортно окачване - мисля вместо стандартния размер гуми отзад 255/35/18 да сложа летни 245/40/18 (или 235/40/18). Предните са си стандартните 225/40/18. Има ли каращи с такава конфигурация, променя ли се забележимо поведението на пътя? Предполагам и по-високата задна част няма да има негатвно влияние върху окачване и диференциал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от don't be » 20 Мар 2019, 8:55

Maxx_E90 написа:Е92 купе, задно, 18 инчови джанти стил 189 и спортно окачване - мисля вместо стандартния размер гуми отзад 255/35/18 да сложа летни 245/40/18 (или 235/40/18). Предните са си стандартните 225/40/18. Има ли каращи с такава конфигурация, променя ли се забележимо поведението на пътя? Предполагам и по-високата задна част няма да има негатвно влияние върху окачване и диференциал?


Карам цяла зима с 235 40 на всякъде и няма драми, сега дори мисля да мина на 245 40 летни, но може би отпред ще опират леко.
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 20.03.2007
Кара: само BMW-та
Мечтае да кара: M850i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от xenon318is » 21 Мар 2019, 10:10

Здравейте колеги, някой знае ли защо на Е90 320d седан като пусна климатика на 22 градуса на авто или на ръчен режим, всички духалки към водача духат еднакво, само дясната от двете в средата (от двете под навито) духа по силно. Тази събота си пуснах климатика и забеляза, че като си сложа ръката на дясната духалка не мога да я държа от студ, а другите духат по слабо и там си държа ръката. Фреона го смених лятото допълних 250 грама. Настройките са на макс на навито за духане, един приятел провери и каза, че на неговото не е така. някакви идеи :dunno:
Веднъж BMW, винаги BMW!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 18.07.2014
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dpetrov7 » 21 Мар 2019, 12:52

Здравейте, от известно време в главата ми е влезнала идеята да сменя цвета на angel eyes от жълт на бял разглеждах в алиекспреса има за по 20 лв к-та крушки някой да е взимал от там и мнение да има ?
Също така и халогените съм решил да сменям , ксенова светлина има на бош крушки по 11 лв парчето , което си е супер ?
Моля за идеи и насоки ?

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Ghostdriver » 21 Мар 2019, 13:18

Здравейте колеги!
Един бърз въпрос,
Така колата е е91 лси дизел, стрелката за горивото от време на време показва повече, да речем ако е пълна на половина показва почти 3/4-ти, от време на време се пооправя и най-вече по-магистралата да е на лампа , няма да светне дори и да изгасне :) (шегувам се за последното).
Ще ви бъда благодарен


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от b_u_b_o » 21 Мар 2019, 14:18

dpetrov7 написа:Здравейте, от известно време в главата ми е влезнала идеята да сменя цвета на angel eyes от жълт на бял разглеждах в алиекспреса има за по 20 лв к-та крушки някой да е взимал от там и мнение да има ?
Също така и халогените съм решил да сменям , ксенова светлина има на бош крушки по 11 лв парчето , което си е супер ?
Моля за идеи и насоки ?


Това съм го играл като купих колата сложих лед крушки от алито, светят г/д добре обаче изкарват 3-4 месеца и почват грешки, мигане и спират да светят. Минах обратно на жълтите и вече близо 3 години си карам така.

Халогените не ги пипай, по мое мнение. Първо, че халогенната светлина свети най-добре в мъгла, а все пак тия фарове са направени за тогава. Аз лично я ги пусна 3-4 пъти в годината я не, та не си заслужава според мен :mrgreen: Сега ако си от тия дето карат нонстоп на халогени ще си спестя квалификациите щото ще вземат да ме баннат :censored:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 18.07.2014
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dpetrov7 » 21 Мар 2019, 15:34

b_u_b_o написа:
dpetrov7 написа:Здравейте, от известно време в главата ми е влезнала идеята да сменя цвета на angel eyes от жълт на бял разглеждах в алиекспреса има за по 20 лв к-та крушки някой да е взимал от там и мнение да има ?
Също така и халогените съм решил да сменям , ксенова светлина има на бош крушки по 11 лв парчето , което си е супер ?
Моля за идеи и насоки ?


Това съм го играл като купих колата сложих лед крушки от алито, светят г/д добре обаче изкарват 3-4 месеца и почват грешки, мигане и спират да светят. Минах обратно на жълтите и вече близо 3 години си карам така.

Халогените не ги пипай, по мое мнение. Първо, че халогенната светлина свети най-добре в мъгла, а все пак тия фарове са направени за тогава. Аз лично я ги пусна 3-4 пъти в годината я не, та не си заслужава според мен :mrgreen: Сега ако си от тия дето карат нонстоп на халогени ще си спестя квалификациите щото ще вземат да ме баннат :censored:


Благодаря ти , хората са казали питай патило, а не старило... но пък много ми се иска да светят в бяло ангелските очи и ако реша да ги сменям по-добре да взема от скъпите....

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 26.12.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 2.0d
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от T.Dumanov » 22 Мар 2019, 9:40

Възможно ли е при пълен резервоар колата да върви повече, отколкото с по-малко гориво? Има ли някакво обяснение или си внушавам :dunno: Според мен трябва да е обратното, заради по-голямата тежест..
От малко дете си имам мечта, не Ferrari брат, ///M-power е тя !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 17.12.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ervice » 22 Мар 2019, 11:22

T.Dumanov написа:Възможно ли е при пълен резервоар колата да върви повече, отколкото с по-малко гориво? Има ли някакво обяснение или си внушавам :dunno: Според мен трябва да е обратното, заради по-голямата тежест..

Те тия 30-40кг едва ли оказват влияние.Сигурно си внушаваш или просто като ти е намалял бензина е останал по-скапан и по-малко е вървяла,но едва ли.Аз постоянно си внушавам,че понякога върви по-малко колатс,но според мен си е внушение :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 22 Мар 2019, 11:27

Вървежът (в малки граници) се влияе и от качеството на горивото, атмосферните условия (температура, атм. налягане), налягането в гумите, температурата на двигателя и прочее.
По-скоро усещането ти се дължи на някое от горните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 22 Мар 2019, 11:35

Турбо кола най-много си влияе от времето - температура на въздуха и влажност. Най-много от там се усещат разлики във вървежа.
Килата - едва ли, еле пък за дизеляк.

ПП Аз пък моята постоянно я чувствам с различно окачване, ту ми потропва леко, ту е като S-класа.. Май-май субективният човешки фактор в главите ни е отговорен за всичко. :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zaharia » 22 Мар 2019, 11:59

T.Dumanov написа:Възможно ли е при пълен резервоар колата да върви повече, отколкото с по-малко гориво? Има ли някакво обяснение или си внушавам :dunno: Според мен трябва да е обратното, заради по-голямата тежест..

Вероятно това е ефект който се усеща заради прясното гориво. Също съм имал подобни наблюдения, особено ако колата се кара по дълго над три четири седмици с едно зареждане и тогава се налее. При това резервоара да е останал пълен най много една трета от обема си. Напоследък с един резервоар карам преди да изтече тоя период и мога да кажа, че разликата вече я няма. Аз по принцип винаги наливам до горе и обикновено като останат най-много 5-6л бензин в него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1030
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 22 Мар 2019, 13:44

Колото е по студен бензина, толкова върви мотора повече. Не напразно по мотосъстезанията точно преди старт сипват силно охладен бензина

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.01.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Радиан » 22 Мар 2019, 17:35

Имам проблем с задните ел.стъкла. Като натисна бутона за затваряне стъклата се качват до горе и след това слизат 10см. надолу. Някой имал ли е такъв проблем и как се настройват да не слизат надолу.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 26.07.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 325d e91 manual
Мечтае да кара: е30 купе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AlexK. » 22 Мар 2019, 18:08

Скоро ще сменям зимните гуми с летни. Забелязах, че задните летни са съвсем леко по-износени от предните летни (разликата е минимална). Кой е по-удачния вариант? Да ги сложа по същия начин или тези с по-големия грайфер да минат отзад? :dunno: Става въпрос за кола без xdrive.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook