Мнение за масло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Мнение за масло

Мнение от Ивайло Димов » 14 Мар 2023, 15:27

Карио ООД са официалния им вносител ,VMO слагай й няма да сбъркаш :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Мнение за масло

Мнение от mario001 » 14 Мар 2023, 18:46

При мен е явно заради минималния наклон. Ако го видите ще кажете, че даже и няма такъв.
При студен двигател, ми е доста над макса, не мога да го хвана.
Като загре и е равна повърхност е малко под макса... явно този минимален наклон играе огромна разлика.

Междодругото, бихте ли ми препоръчали добро лепило, подходящо за лепене на пластмаса към метал (алуминий)



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Мнение за масло

Мнение от YoKK » 14 Мар 2023, 18:54

Аз карам с Eneos Hyper 5w40. Колата е на газ, с избушен катализатор и масълцето ѝ е екстра.
BMW 320i, 2005, 150hp

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 15 Мар 2023, 7:47

Denislav7777 написа:Ами колеги спрях се последно на Ravenol 5w40 VMO, гледам че само това VMO има одобрение за bmw longlife 04
Има и някакво рейсингово 5w40 което е RUP, дайте мнение за двата вида но почти сигурно е че ще е обикновенната версия
И ако има някой от Стара Загора да препоръча от къде мога да си го закупя за да избегна ментета

Е нали беше без ДПФ? За какво ти е постно масло?
Иначе Равенол си има два кода отзад на тубата, които може да провериш в интернет и да разбереш дали е менте или не. Аз го купувам от интернет магазин:


https://www.motorni-masla.net
или
https://ravenol.bg/?s=vmo&post_type=product&dgwt_wcas=1

Мисля, че и двата сайта са на официалния вносител.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 15 Мар 2023, 12:34

SpeedyMan написа:
Denislav7777 написа:Ами колеги спрях се последно на Ravenol 5w40 VMO, гледам че само това VMO има одобрение за bmw longlife 04
Има и някакво рейсингово 5w40 което е RUP, дайте мнение за двата вида но почти сигурно е че ще е обикновенната версия
И ако има някой от Стара Загора да препоръча от къде мога да си го закупя за да избегна ментета

Е нали беше без ДПФ? За какво ти е постно масло?
Иначе Равенол си има два кода отзад на тубата, които може да провериш в интернет и да разбереш дали е менте или не. Аз го купувам от интернет магазин:


https://www.motorni-masla.net
или
https://ravenol.bg/?s=vmo&post_type=product&dgwt_wcas=1

Мисля, че и двата сайта са на официалния вносител.

Без Дпф е да но какво пречи пак да има LL04
Какво значи постно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 15 Мар 2023, 19:26

Под "постно" имах предвид по-нископепелно - т.е. с по-малко цинк и фосфор (ZDDP), които се грижат за по-малко износване, когато има триене на метал в метал.
Естествено RAVENOL най-вероятно компенсират това с добавка на молибден (по спомен го казвам)

Ако си го взел си карай с него, другия път може да караш с LL-01.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мнение за масло

Мнение от Jordana » 15 Мар 2023, 20:58

Сулфатната пепел е 0.8% което е ниско и говори за стар или "постен" пакет присадки . На молибден калций и фосфор разчитат повечето такива присадки . Това от друга страна обаче е добре за катализаторите , ДПФ и двигатели с директно пръскане на гориво . Пакета присадки не случайно е такъв , очевидно маслото е таргетирано към по нови двигатели и качествени горива . Има и ниска алкалност около 8 което означава слаби миещи свойства , тоест добре е да не се прекалява с лонг лайфа . Отлично масло за тия пари с промото , само 20-30лв повече от най обикновен хидрокрекинг .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 16 Мар 2023, 11:54

Мдаа... но за съжаление, по-добро от пълнопепелно масло Full-SAPS (ZDDP си е колкото трябва) за двигателя няма до колкото знам. Или вече през 2023-та са измислили?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 496
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Мнение за масло

Мнение от Guberkov » 16 Мар 2023, 12:03

Denislav7777 написа:Ами колеги спрях се последно на Ravenol 5w40 VMO, гледам че само това VMO има одобрение за bmw longlife 04
Има и някакво рейсингово 5w40 което е RUP, дайте мнение за двата вида но почти сигурно е че ще е обикновенната версия
И ако има някой от Стара Загора да препоръча от къде мога да си го закупя за да избегна ментета


Поиздрави за правилният избор на масло и вискозитет ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 17 Мар 2023, 15:23

Взех ravenol 5w40 VMO, скоро ще го сменя и ще видя как е дано да го гори по малко от кастрола :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 496
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Мнение за масло

Мнение от Guberkov » 21 Мар 2023, 9:27

Denislav7777 написа:Взех ravenol 5w40 VMO, скоро ще го сменя и ще видя как е дано да го гори по малко от кастрола :D


Ако имаш някакъв проблем по двигателя , каквото и масло да сипеш пак ще го губи - от марката и типа на маслото не зависят загубите му,други неща зависят от това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 22 Мар 2023, 7:46

Guberkov написа:
Denislav7777 написа:Взех ravenol 5w40 VMO, скоро ще го сменя и ще видя как е дано да го гори по малко от кастрола :D


Ако имаш някакъв проблем по двигателя , каквото и масло да сипеш пак ще го губи - от марката и типа на маслото не зависят загубите му,други неща зависят от това.

Ами какъв проблем да има колата е със рециклирана турбина сменени вериги и основни и биелни лагери, не мисля да дам няколко хиляди лева за основен ремонт за да падне разхода от 1,5л на 0,5л примерно на 10К просто няма много смисъл

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 22 Мар 2023, 21:06

Сегменти смениха ли?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 22 Мар 2023, 21:28

SpeedyMan написа:Сегменти смениха ли?

Не сегменти не са пипани, до колкото разбрах при обслужването на мотора за да се видят сегментите трябва да се свалят буталата, майстора ми каза че мотора имал добра компресия и каза че нямало смисъл да се пипат, а и аз бях на такова мнение да не се пипат че да не вземе тогава да гори много, знам ли дали ще олегнат добре след ако се барнат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Мнение за масло

Мнение от Ивайло Димов » 23 Мар 2023, 9:02

Незнам защо толкова се плашат хората от mid и low sapps маслата ,те се подлагат на много по-тежки тестове от инжинерите които ги разработват .Масла с официални допуски MB 229.52 ,BMW -LL04 ,VW 504/507 се изпитват на стендове много по-дълго от колкото full sapps защото трябва освен да защитават двигателя и периферията му да са и екологични и икономични .Това ,че TBN им е по-нисък не е фактор всичко зависи от конкретния автомобил ,неговото състояние ,стил и режим на шофиране ,много компоненти има в уравнението .Базови съставки на конкретното масло .

Ето едно сравнение между BMW LL01 и BMW LL04
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook