Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от cww » 22 Мар 2012, 18:08

Gqbriel написа:
pif79 написа:
cww написа:В екстрите, които излизат при VIN проверка. ;)



Мерси.
Но безплатните VIN декодери не дават опциите явно.
Нищо, като се прибера ще мина през дилъра и ще си го разпечатам.


Дават ,дават особено ЕТК ,ако не знаеш как има в основния форум - линк и парола към ЕТК

А за рънфлет - самия факт,че М5 Ф10 смени рънфлет с нормални гуми - мисля е показателно,колко ненужно е рънфлет...карал съм 2 години с Bridgestone 16-ки,нови със сток окачване на Е46 - отвратителна возия за градско..няма такова друсане просто,вярно караш по магистралата и общо взето ти е все тая ако стане така,да спадне гумата..но има и друго..
Кво става ако срежеш гумата и 4-те са нови - това да намериш същата гума нова си е късмет,за мен най-добрия вариянт е чисто нови,висок клас с по-голям теглови индекс ..
Всичко е въпрос на финанси - имаш взимаш - нямаш не взимаш :mhihi:


Колега не ми е известно да си се преместил да живееш в Африка, нали така?
С намирането на кои точно рън флет-и имаш затруднения?
Та ти можеш да си ги поръчаш от лап топа или дори от телефона си. В най-лошия случай за няколко дена ще е при теб (една гума или няколко). И това ако човек е от малък град.
Така че този довод звучи меко казано несериозно.
Факт е, че има хора, които не ги харесват. Факт е обаче, че тези гуми спасяват живот.
Което всъщност само по себе си за мен е повече от достатъчно и си струва всички да ги наречем "жертви", които рънфлет гумите изискват.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от stankata777 » 22 Мар 2012, 19:25

pif79 написа:
stankata777 написа:Ти със сп.окачване ли си?Ако не си,едва ли ще придобиеш правилна представа за рънфлета на колегата със сп.окачване.Тези дни ще сложа летните рънфлети 19' от последно поколение и ще споделя дали намирам осезаеми разлики в комфорта и шума.


Честно казано - срам, не срам, не знам.
Мисля, че не е, но как мога да го установя това?



Ако си с фабрично сп.окачване,размера на задните джанти е задължително по-голям,най-често са 8,5 или 9,докато широчината на предните е обикновено 8.

Окачванията при Е90 са само в две разновидности:нормално и М-окачване,тоест няма два вида спортни-може би поради маркетингови причини :dunno:

Наистина ,някои размери се намират по-трудно.От личен опит,преди 3 години се оказа,че няма дори една налична рънфлет бриджстоун в България с размер 255/40/17 и трябвало да чакам от 2-4 седмици за поръчка при авансово плащане!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от sapio » 22 Мар 2012, 19:30

Gqbriel, за mp3-ките ме упъти идеално, там ще продължа с друг въпрос, но за гумите не съм съгласен. Моите са Континентал - има ги навсякъде. В края на лятото в дупка, на едната гума направих буза, балон или както там му е името. От Каското ми я платиха и си я поръчах абсолютно същата за един ден.

Сега, ако някой кара с някакви екзотични гуми, като на Stankata е съвсем друг въпрос.

А ако отзад не са различни от предните какво пречи?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от stankata777 » 22 Мар 2012, 19:43

sapio написа:
А ако отзад не са различни от предните какво пречи?



Нищо не пречи!Тези автомобили,поръчани със сп.окачване са и по-ниски с 12-15мм(не помня точно) и отзад по-широката следа дава значително по-голяма устойчивост с висока скорост в завои,от там и неописуемо удоволствие на буквално залепен за асфалта.... :driving:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Gqbriel » 22 Мар 2012, 20:50

sapio написа:Gqbriel, за mp3-ките ме упъти идеално, там ще продължа с друг въпрос, но за гумите не съм съгласен. Моите са Континентал - има ги навсякъде. В края на лятото в дупка, на едната гума направих буза, балон или както там му е името. От Каското ми я платиха и си я поръчах абсолютно същата за един ден.

Сега, ако някой кара с някакви екзотични гуми, като на Stankata е съвсем друг въпрос.

А ако отзад не са различни от предните какво пречи?


Е да,но не съм съгласен,но както и да е....има специфични размери - както и да е...приемате думите ми ,прекалено буквално :mhihi: ..факт можеш и в кенефа като си да ги поръчаш ,факт онлайн колкото искаш - факт обаче,че съм пътувал с приятел по работа ,и не можахме да изчакаме 2 дена да ни докарат гума и сложихме друга (дълга и широка) и колата влезе в сервизен режим за има няма 100-а км :mhihi:
И все пак - прави сте,не съм доуточнил правилно :yes: и като гледам май баш в Африка живея ,само аборигени на пътя :mhihi: :bchug: но за хора,каращи често бързо ,определено е препоръчителна :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от sapio » 22 Мар 2012, 21:07

Добре, да се изразя така - ако имах място за резервна гума, щях да карам с обикновени. По-евтини са, абсорбират част от вибрациите и не натоварват толкова ходовата част. Обаче, Гюнтер, като е решил точно на този модел да лобира за рън-флатите с насилие, какво да се направи :) Все пак в багажника имам една огромна дупка, в която си возя какво ли не :smoke:

А и подсилените гуми, ако не се лъжа XL, също не се намират често. Те са предвидени за по-тежки коли без система за следене налягането в гумите. Имаме такива служебни, но не мога да сравнявам, защото са на съвсем различни автомобили.

:bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Gqbriel » 22 Мар 2012, 21:12

Бе гледам по събори и без гуми карат :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 11.04.2006
Местоположение: София

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от pif79 » 22 Мар 2012, 22:33

мда, не е със спортно окачване моята.
Мерси на колегата за инфото за ЕТК.

Иначе досега от темата разбрах, че като всичко и този избор си е до голяма степен въпрос на вкус, и едното, и другото си имат плюсове и минуси.
Пък всеки се преценя за себе си.

Иначе ако наистина има някой с RSC, 225/45/17, и е карал и с обикновени да каже как ги усеща.

А ако ме повози още по-добре, ще почерпя ;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от acorde » 22 Мар 2012, 23:20

Аз карам с нормални зимни и тези дни слагам нормални летни.Лично мнение рънфлет за е91 е доста грубо дори и за пътищата в ЕС

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от vanko242 » 23 Мар 2012, 7:32

sapio написа:Добре, да се изразя така - ако имах място за резервна гума, щях да карам с обикновени. По-евтини са, абсорбират част от вибрациите и не натоварват толкова ходовата част. Обаче, Гюнтер, като е решил точно на този модел да лобира за рън-флатите с насилие, какво да се направи :) Все пак в багажника имам една огромна дупка, в която си возя какво ли не :smoke:

А и подсилените гуми, ако не се лъжа XL, също не се намират често. Те са предвидени за по-тежки коли без система за следене налягането в гумите. Имаме такива служебни, но не мога да сравнявам, защото са на съвсем различни автомобили.

:bchug:


гумите с подсилен борд си имат означение-ZR, ако това имаш впредвид.
...сега по темата- окачването на колата е сметнато за рънфлет гуми, пробвайте такива на марката мишлен, при тях има и комфорт и сигурност.......обаче са около 100 кинта по-скъпи на парче. бриджстоун са дърво (това са гумите, другите са си компромис) но са алтернатива откъм пробег на километри, на ръчка издържат повече.....и най важното до сега не съм кривил джанта. рънфлета го оценяваш когато срещнеш снаден асфалт, без означителни знаци през нощта с висока скорост! а и свремето свикваш да намаляш скоростта там където има неравни участъци или дупки.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 29.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ex.E90, pr.E46, fu.?30

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Alegron » 23 Мар 2012, 9:00

Не че е по темата, за което моля да бъда извинен но на това ЕТК ми изписва че имам parking distance control и navigation system professional + cd changer а аз нямам такива. Странно, въобще нищо не пише по отношение на спортното окачване, аз съм сигурен че е налице :) странна работа. Някакви идеи?

.... съжалявам. Объркал съм VIN-а! Всичко е точно и си отговаря на екстрите. :oops:
Последна промяна Alegron на 23 Мар 2012, 9:57, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от raddy » 23 Мар 2012, 9:26

stankata777 написа:
sapio написа:
А ако отзад не са различни от предните какво пречи?


Нищо не пречи!Тези автомобили,поръчани със сп.окачване са и по-ниски с 12-15мм(не помня точно) и отзад по-широката следа дава значително по-голяма устойчивост с висока скорост в завои,от там и неописуемо удоволствие на буквално залепен за асфалта.... :driving:

Потвърждавам - и при мен е код S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sports suspension settings
и стойката в завои е страхотна - стига разбира се асфалта да е на ниво - че е ако има неравности имам чувството че ще излитна в банкета :driving: :driving: :driving:

vanko242 написа:...сега по темата- окачването на колата е сметнато за рънфлет гуми, пробвайте такива на марката мишлен, при тях има и комфорт и сигурност.......обаче са около 100 кинта по-скъпи на парче. бриджстоун са дърво (това са гумите, другите са си компромис) но са алтернатива откъм пробег на километри, на ръчка издържат повече.....и най важното до сега не съм кривил джанта. рънфлета го оценяваш когато срещнеш снаден асфалт, без означителни знаци през нощта с висока скорост! а и свремето свикваш да намаляш скоростта там където има неравни участъци или дупки.


Моите са Мишлен Пайлът Спорт и аз лично шума в купето които описват колегите не съм го усетил,гумите са с дот 10,може би този проблем е поизгладен с годините,въпреки това всяка дупка дето нацеля направо ми кърти пломбите...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от Leon » 23 Мар 2012, 9:52

Alegron написа:Не че е по темата, за което моля да бъда извинен но на това ЕТК ми изписва че имам parking distance control и navigation system professional + cd changer а аз нямам такива. Странно, въобще нищо не пише по отношение на спортното окачване, аз съм сигурен че е налице :) странна работа. Някакви идеи?

Или е някаква грешка, или колата ти е близнак на някоя с парктроник и навигация. Мини през официален сервиз, там най-сигурно ще ти кажат какво стои зад ВИН-а на колата.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от sapio » 23 Мар 2012, 10:21

vanko242 написа: гумите с подсилен борд си имат означение-ZR, ако това имаш впредвид.


Не съм 100% сигурен. Ето пример PIRELLI PZ-NERO 225/45 ZR17 94W XL - това XL на края означава, че гумата е подсилена. Има и само с ZR и само с XL...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Run-flat или обикновенни гуми?

Мнение от stankata777 » 23 Мар 2012, 10:56

Leon написа:
Alegron написа:Не че е по темата, за което моля да бъда извинен но на това ЕТК ми изписва че имам parking distance control и navigation system professional + cd changer а аз нямам такива. Странно, въобще нищо не пише по отношение на спортното окачване, аз съм сигурен че е налице :) странна работа. Някакви идеи?

Или е някаква грешка, или колата ти е близнак на някоя с парктроник и навигация. Мини през официален сервиз, там най-сигурно ще ти кажат какво стои зад ВИН-а на колата.



Колегата,може би е объркал някоя цифра от Вин-а,няма как да е близнак.Алегрон,имаш ЛС!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook