как да следим температуратата на нашите е 9X

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 26.05.2008
Местоположение: София/Варна
Пол: Мъж
Кара: E92

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от jorkata3 » 26 Мар 2013, 15:05

taralej написа:като какви пари излиза смяната на двата термостата, че и аз съм пътник за натам.......


364лв с работата в Дару Кар .Вчера ги смених.Дори и в града за десеттина минути ги качи на 91 градуса.Преди това 74-75 градуса .Добре че беше форума да прочета за съществуването на проблема и да разбера как точно да проследя градусите.Сигурен съм че голям процент от каращите Е9X не влизат тук и си карат колите така и с всички проблеми вследствие на този факт.Най-лошото е че не провериш ли сам конкретно за проблема това не може да се разбере че съществува примерно при диагностика в сервиз :roll: .Странно решение от страна на BMW да скрият позанията за температурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 29.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ex.E90, pr.E46, fu.?30

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Alegron » 26 Мар 2013, 16:03

jorkata3 написа:
taralej написа:като какви пари излиза смяната на двата термостата, че и аз съм пътник за натам.......


364лв с работата в Дару Кар .Вчера ги смених.Дори и в града за десеттина минути ги качи на 91 градуса.Преди това 74-75 градуса .Добре че беше форума да прочета за съществуването на проблема и да разбера как точно да проследя градусите.Сигурен съм че голям процент от каращите Е9X не влизат тук и си карат колите така и с всички проблеми вследствие на този факт.Най-лошото е че не провериш ли сам конкретно за проблема това не може да се разбере че съществува примерно при диагностика в сервиз :roll: .Странно решение от страна на BMW да скрият позанията за температурата.

карат, карат и хоп... сменят турбо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 28.12.2007

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от nikolay- » 10 Апр 2013, 10:47

Преди 1 месец имах същия проблем с много ниска температура. Колата не дигаше повече от 70 градуса. Смених и двата термостата. Днес реших да я проверя отново при външна температура 8-12 градуса. Направи ми впечатление, че при градско каране колата достига 91-92 градуса(за 5-7км), но при извънградско бавно каране, т.е. прав път и дори с леко надолнище, каране на 6та скорост с 90-100км/ч, температурата рязко спада с 10-15 градуса до под 80. След това при влизане отново в града или при малко по-агресивно каране извънградско температурата отново се качва. Това нормално ли е или колата трябва да поддържа определена работна температура след като я достигне, т.е. нормално ли е температурата да играе в такъв голям диапазон?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от 90e90e » 10 Апр 2013, 19:54

nikolay- написа:Преди 1 месец имах същия проблем с много ниска температура. Колата не дигаше повече от 70 градуса. Смених и двата термостата. Днес реших да я проверя отново при външна температура 8-12 градуса. Направи ми впечатление, че при градско каране колата достига 91-92 градуса(за 5-7км), но при извънградско бавно каране, т.е. прав път и дори с леко надолнище, каране на 6та скорост с 90-100км/ч, температурата рязко спада с 10-15 градуса до под 80. След това при влизане отново в града или при малко по-агресивно каране извънградско температурата отново се качва. Това нормално ли е или колата трябва да поддържа определена работна температура след като я достигне, т.е. нормално ли е температурата да играе в такъв голям диапазон?

Чак рязко да пада - не е нормално... при мен също пада, но при студено време и при адски ниски обороти ... примерно до 1300 по надолнище... Няма как да охлаждаш, без да подгряваш и да седи все на 90 градуса...Неподаването на газ (гориво) не може да накара двигателя да седи все в работна зона... до 80 градуса си е нормално да паднеш след 3-4 км, особено при студено време, а ако си пуснеш и малко парно - нещата стават още по изразителни... Двигателната спирачка е хубаво нещо... аз също я използвам...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 28.12.2007

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от nikolay- » 10 Апр 2013, 20:23

90e90e написа:
nikolay- написа:Преди 1 месец имах същия проблем с много ниска температура. Колата не дигаше повече от 70 градуса. Смених и двата термостата. Днес реших да я проверя отново при външна температура 8-12 градуса. Направи ми впечатление, че при градско каране колата достига 91-92 градуса(за 5-7км), но при извънградско бавно каране, т.е. прав път и дори с леко надолнище, каране на 6та скорост с 90-100км/ч, температурата рязко спада с 10-15 градуса до под 80. След това при влизане отново в града или при малко по-агресивно каране извънградско температурата отново се качва. Това нормално ли е или колата трябва да поддържа определена работна температура след като я достигне, т.е. нормално ли е температурата да играе в такъв голям диапазон?

Чак рязко да пада - не е нормално... при мен също пада, но при студено време и при адски ниски обороти ... примерно до 1300 по надолнище... Няма как да охлаждаш, без да подгряваш и да седи все на 90 градуса...Неподаването на газ (гориво) не може да накара двигателя да седи все в работна зона... до 80 градуса си е нормално да паднеш след 3-4 км, особено при студено време, а ако си пуснеш и малко парно - нещата стават още по изразителни... Двигателната спирачка е хубаво нещо... аз също я използвам...

Реално спускането беше около 5 км на 1500 оборота и температурата падна до 75 градуса. А на прав път без надолнище я тествах по-късно днес и пак тръгна да пада дори и при ускоряване. Т.е. стигам до извода, че при по-висока скорост се охлажда доста. Къде мога да търся проблем освен термостатите..някакви идеи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от 90e90e » 11 Апр 2013, 6:51

nikolay- написа: А на прав път без надолнище я тествах по-късно днес и пак тръгна да пада дори и при ускоряване. Т.е. стигам до извода, че при по-висока скорост се охлажда доста. Къде мога да търся проблем освен термостатите..някакви идеи?

Нека да уточним за кой мотор говорим - 320Д (с други нямам лични наблюдения) и, че термостата е на 88 градуса (ако е изправен). Твърдиш, че е сменен, но не е невъзможно да те мами - (калпазански термостат) = > (причина 1). Ако липсват кори, въздухозаборници или някакви други пластмасови атрибути по маската или по околодвигателното пространство(причина 2), но при всички случаи незначителна. (Причина 3) постоянно въртяща (т.н. залепнала) перка на радиатора - не е невъзможно, но мноооого малко вероятна причина.... Може би има и други неща, за които аз не се сещам... нека колегите да подскажат и те....

п.п. И нека да уточним, че говоря за нафтова печка... :lol:
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 28.12.2007

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от nikolay- » 11 Апр 2013, 7:18

90e90e написа:
nikolay- написа: А на прав път без надолнище я тествах по-късно днес и пак тръгна да пада дори и при ускоряване. Т.е. стигам до извода, че при по-висока скорост се охлажда доста. Къде мога да търся проблем освен термостатите..някакви идеи?

Нека да уточним за кой мотор говорим - 320Д (с други нямам лични наблюдения) и, че термостата е на 88 градуса (ако е изправен). Твърдиш, че е сменен, но не е невъзможно да те мами - (калпазански термостат) = > (причина 1). Ако липсват кори, въздухозаборници или някакви други пластмасови атрибути по маската или по околодвигателното пространство(причина 2), но при всички случаи незначителна. (Причина 3) постоянно въртяща (т.н. залепнала) перка на радиатора - не е невъзможно, но мноооого малко вероятна причина.... Може би има и други неща, за които аз не се сещам... нека колегите да подскажат и те....

п.п. И нека да уточним, че говоря за нафтова печка... :lol:

Да, говорим за абсолютно същия мотор. Термостатите са сменяни преди месец и нещо. Преди това температурата беше под 70 градуса. След като ги смених градско си вдига до 92 градуса. Въпросът е защо пада извънградско така. Не казвам, че не е невъзможно термостата пак да е дал фира..но ми се иска да проуча и други опции.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Jorata » 11 Апр 2013, 16:32

Ползвам темата да попитам. На колко градуса ви стои температурата на маслото? На мен ми заковава на 100С и това е. Нормално ли е, щото аз съм свикнал на 90С и ми е малко скомина? Говорим за 318д.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от The^Maniac » 19 Апр 2013, 14:17

Нека споделя и аз! Колата е Е90 330д

Като купих колата следих температурата и видях, че повече от 70 градуса не вдига. Беше ясно - големият термостат. Смених го с БМВ оригинален.

В момента колата в градски режим е с температурата 94-99 градуса, а извън града 89-94. Това са температури независимо от стила на каране (пробвах и полекичка, както и с много газ).

Искам да попитам 99 градуса не са ли много? И това при положение, че навън е 15 градуса, ами като навън стане 40? Вярно, че като стане 98-99 включва перката и ги сваля до 95, но все пак?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 26.12.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///М3 SMG
Мечтае да кара: BMW M3 CSL, M3 GTR, M3 GTS
Детайли за колата: Направо не върви, но уж завива :)

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от TeroRider » 19 Апр 2013, 21:00

Супер са. Економичният режим на мотора включва по-висока температура с цел намаляване на съпротивлението на елементите в мотора. Нямаш грижи, ако колата не вади грешки.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 14.01.2013

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от damien » 30 Апр 2013, 20:04

и аз се зачетох в темата и реших да проверя какво става при мен при 12 разход зимата в града (320д автоматик). Резултатът беше максимум 69-70 градуса след 30 минути каране. Смених и 2та термостата днес за 250 евро в Братислава и след това си загравя доста бързо и при външна температура от 25 поддържа 91-93. Ще следя градския разход с колко ще падне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Nasko_ » 11 Май 2013, 23:01

Аз вчера следих цял ден температурата, в задръстване стига до 108 градуса, като после на магистралата стоеше на 85 градуса!

Искам да попитам знаещите за едно нещо, което ми казаха вчера, докато бях на диагностика.
Става въпрос за това, че на оборотомера има същото разстояние, което има и на километража (там където се показва стрелката за темпомат)! Казаха ми, че там по някакъв начин могла да се следи температурата! Да, ама аз нищо не виждам там да излиза или да показва ,нямам идея как би могло от там да се следи температурата. Някой знае ли нещо по въпроса? :)

DSCI1037.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от armagedon_762002 » 12 Май 2013, 1:30

Roman 1 написа:
jeki_tdi написа:много 1000 лв са ти взели

Ако отиде в сервиза на Камор, може и повече да му вземат, без дори и работа да му свършат.
А иначе по въпроса "Как да следим температурата...", виж темата:
viewtopic.php?f=112&t=41775
Точка 7 от списъка (в първия пост) с функциите на скритото меню е търсената опция.
Интересно е да се рови там, но е досадно ако искаш винаги да можеш да следиш на колко градуса е охладителната течност на ДВГ-то (или някоя др. функция), защото при всяко палене трябва да влизаш в менюто по описания начин, като успоредно с това губиш временно показанията на малкия дисплей (между двата часовника на таблото).
Това е което знам. Ако има и други начини, ще се радвам да ги научим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от awful » 13 Май 2013, 19:10

Аз също бях за смяна на термостати, едвам стигаше 75 градуса когато се движа, поради причината че идва лятото и автомобила ще загрява доста бърже реших да си сменя първо малкия термостат така да прави по бърже 70 градуса, от това което установих е че: температурата до 70г се достига значително бърже, и ги надминава но ако пусна някъде по инерция започва да стада стига 68 градуса и повече на долу не мърда това че рече че малкия термостат затваря, обае големия не съм го сменил понеже лятото си е яго горещо и ще ги вдига градусите 95 много бърже.
Към колегата които ги е сменил и двата а спадат градусите до 80, според мен е от големия термостат тои отваря на 88г ако спадне температурата под 88 тои требва да затвори за да запази градусите на мотора, ако спадат под 85 значи не затваря както трябва, причината може да е не добре обезвъздушена система или калпав термостат но си е маи калпав термостат и да затваря чак при 80 градиса :dunno:.
На мен смяната ми излезна 0 а термостата го поръчах от друга държава за 28 еуро :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от memorex » 13 Май 2013, 20:40

Nasko_ написа:Аз вчера следих цял ден температурата, в задръстване стига до 108 градуса, като после на магистралата стоеше на 85 градуса!

Искам да попитам знаещите за едно нещо, което ми казаха вчера, докато бях на диагностика.
Става въпрос за това, че на оборотомера има същото разстояние, което има и на километража (там където се показва стрелката за темпомат)! Казаха ми, че там по някакъв начин могла да се следи температурата! Да, ама аз нищо не виждам там да излиза или да показва ,нямам идея как би могло от там да се следи температурата. Някой знае ли нещо по въпроса? :)

DSCI1037.JPG


Колега тези чертички над червената зона не мърдат ли при загряване на двигателя ?Като при E60 pre-LCI

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook