Как се сменя баласта на пасажерския фар?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Как се сменя баласта на пасажерския фар?

Мнение от grudev » 08 Юни 2026, 18:24

Колеги, как св сменя баласта на ксвнона на шофьорския фар? Колата е 320д 2007 г. Баласта го виждам отстрани захванат с торксиални болтове. Мисля, че мога да ги развия, но дали някой го е правил, ще стане ли без да се сваля фара?
Последна промяна grudev на 08 Юни 2026, 18:38, променена общо 1 път
Drift machine ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Как се сменя баласта на пасажерския фар?

Мнение от grudev » 08 Юни 2026, 18:38

Ето го баласта
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Drift machine ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3 / G82 M4

Re: Как се сменя баласта на пасажерския фар?

Мнение от DiscontroL » 08 Юни 2026, 20:48

xenon.png

xenon2.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: Как се сменя баласта на пасажерския фар?

Мнение от grudev » 11 Юни 2026, 21:16

DiscontroL написа:
xenon.png

xenon2.png



В моя случай беше по лесния начин. Развих двата торкс болта и извадих без проблем баласта. Смених го с новия и поставих обратно на място. Точно 10 мин ми отне, а ако трябва да го направя пак сигурно ще го сведа до 2 минути. Никакво сваляне на броня, фар и прочие. Вероятно съм от късметлиите, при които дизайна на фара позволява смяна на баласта без сваляне на фара. Гледам при други модели е доста по-тегаво, защото баласта е отдолу на фара.
Drift machine ....

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook