Е90 - регистриране на акумулатор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от awful » 19 Яну 2018, 14:06

vld написа:
nikola59 написа:
Leon написа:Това последното ако е за цвета на кутията, не е вярно. А дали е АГМ може да се провери по парт номера а акумулатора.

Склонен съм да мисля че е вярно за цвета. А по партидният номер не всякога се разбира - случаят с мен. Моят беше черен ( AGM ), търся по парт. номер типа - нищо не излиза. В realoem не намерих, а исках да съм сигурен. След справка при дилър, като ги попитах обясниха че с този парт номер произвоството е 2010-2017 и затова не съм го намерил. Всъщност при тях си я има информацията за типа и всичко. За това ставаше на въпрос:
3.JPG
Този на снимката е AGM.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


:yes: Както казах и преди, разбира се по пусковия ток наи лесно,
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Мечтае да кара: безаварийно

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от strelecaaa » 19 Яну 2018, 20:40

Infinity_bg написа:Здравейте всички,

Наложи ми се да сменя акумулатора тъй като стария беше тотално заминал. С ИНПА-та, рагледах как седят нещата, и се оказа че там не бе отбелязано изобщо акумулатора да е бил сменян. Опитах да го регистрирам през нея но ми даваше грешка. Пробвах да го регна и през Tool32 и там ми даде грешка! С NCS Expert tool обаче успях да го регистрирам като 80 AH, тъй като ИМПА-та ми го даваше предишния да е бил 70 АН. Въпреки всичко не ми даваше мира това че не можех да регистрирам акумулатора... След четене по форуми открих програмката BMWLogger http://bimmersoftware.com/bmwlogger-2 която е много малка, и служи основно за запис на живи данни, но вътре в нея има функция за регистрация на нов акумулатор и уви тя проработи :lalala: Кабела който ползвах е k-line закупен от CABLE-SHACK


Здравей колега ,може ли да споделиш от къде си свалил програмката BMWLogger. Платена ли е ? Може ли да се използва с k+Dcan кабел ? Аз исках да регистрирам с NCSExpert , но ми даде грешки, т.к явно съм с Windows 10-ка. Ако искаш драсни на ЛС, да не спамим темата. Благодаря ! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от Infinity_bg » 20 Яну 2018, 16:22

[quote="strelecaaa"]
Здравей колега ,може ли да споделиш от къде си свалил програмката BMWLogger. Платена ли е ? Може ли да се използва с k+Dcan кабел ? Аз исках да регистрирам с NCSExpert , но ми даде грешки, т.к явно съм с Windows 10-ка. Ако искаш драсни на ЛС, да не спамим темата. Благодаря ! :)

Програмата е free. Моя кабел се води К-Line. Мисля че е от типа к+Dcan. Би трябвало да тръгне и с твоя.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от kali76 » 15 Май 2023, 14:56

Здравейте, колеги , някой от Плевен ако може да помогне за промяна на параметрите на новия акумолатор. В смисъл ,регистрирам го с ИНПА, но не мога да променя ампеража .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от Ivo III » 02 Юни 2023, 18:44

kali76 написа:Здравейте, колеги , някой от Плевен ако може да помогне за промяна на параметрите на новия акумолатор. В смисъл ,регистрирам го с ИНПА, но не мога да променя ампеража .


Здравей колега :)
успя ли да промениш ампеража

и аз се мъча с това .. колата изкара 12 години с оригиналния (EXIDE 90 Ah 900A S: 61 21 7 575 575) палеше но понякога трудно, понякога запали и след 2 сек гасни
сложих днес Varta 95Ah 850A (595 901 085 AGM) .. но уви, не е само да го добнеш и да караш


имам bimmer-tool на телефона, с нея се регистрира, обаче започна да дава някакви странни стройности, все едно колата не се зарежда

-36.7А от батерията, от генератора нула, после се включва генератора 117.0А .. и почна да показва някакви странни стойности на зареден акумулатор
все едно колата харчеше ток само от акумулатор, после зарежда и пак .. изцежда

направих нова регистрация този път с INPA-D 5.50, като направих и ресет на хистограмата .. и сега дава нормали стойности

обаче не съм променил ампреража ... и се чудя с коя програма да го направя

ПП: ще трябва да гледаме клипчета в тубето, и да четем :)
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от Ivo III » 02 Юни 2023, 19:45

How to register a new battery on your BMW with INPA
https://www.youtube.com/watch?v=fnMbox12CjY

How to change the battery capacity (AH) on your BMW with NCSExpert
https://www.youtube.com/watch?v=0Ih5IxqvAck
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Е90 - регистриране на акумулатор

Мнение от kali76 » 04 Юни 2023, 9:34

Не съм , ходих да я закачат и се установи , че това 70 АН което пише е минималният ампераж, който трябва да се сложи. Регистрирахме го за пети път и така карам.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook