Мнение за масло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 23 Мар 2023, 11:19

Абе нека се подлагат. Новите коли са си все по-големи боклуци, а реалността изглежда е различна, особено като си вземеш поредната кола милионер и се оказва, че въпреки, че е на 163000 км. има разход на масло. А опелчето OHC на дядо ти още не пипа масло?

Въпрос за 1 милион долара: защо няма нито един суперкар, който да се кара с Mid-SAPS?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Мнение за масло

Мнение от Ивайло Димов » 23 Мар 2023, 11:45

Въпроса ти е риторичен ,а защо няма суперкар дизел :mrgreen: .Такива са реалностите с автомобилния пазар последните 15-20 години ........екология ,даунсайзинг ,производителите на автомобили и на тях не им е лесно .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мнение за масло

Мнение от Jordana » 23 Мар 2023, 11:53

Пипането на масло е заради екологията и новите технологии за пестене на материали тоест пак екология . Първо че блоковете са вече всички алуминиеви със залети тънки втулки които се деформират и гънат при експлоатация а блока става кашкавален . Викат му open deck block. Никой не прави вече тежки чугунени блокове , технологията била мръсна и допотопна въпреки че чугунените блокове са вечни на практика . Увеличават се температурните хлабини с времето , сегментите са тънки даже има има и по 1мм сегменти при някои мотори . А новите мотори пак заради екологията работят и на по високи температури , и всичките технически изгъзици дето ги влагат в съвременните двигатели по отделно може да са връхта на сладоледа обаче като са накачулените всичките тия неща в един агрегат стават безподобни боклуци чупливи претенциозни към масла и с малък ресурс преко сили около 300 000 км на 500 000 вече е някакво чуда да дотика без сериозни проблеми . Не стига че им слагат вариаторни маслени помпи вече масово дето работят на ниско налягане ами и предписват смени на масло на 30 000 км което доубива и без това кекавия мотор .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 23 Мар 2023, 14:06

Ивайло Димов написа:Въпроса ти е риторичен ,а защо няма суперкар дизел :mrgreen: .Такива са реалностите с автомобилния пазар последните 15-20 години ........екология ,даунсайзинг ,производителите на автомобили и на тях не им е лесно .
За дизел си важи с пълна сила, даже в повече

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 26 Мар 2023, 14:36

Denislav7777 написа:
SpeedyMan написа:Сегменти смениха ли?

Не сегменти не са пипани, до колкото разбрах при обслужването на мотора за да се видят сегментите трябва да се свалят буталата, майстора ми каза че мотора имал добра компресия и каза че нямало смисъл да се пипат, а и аз бях на такова мнение да не се пипат че да не вземе тогава да гори много, знам ли дали ще олегнат добре след ако се барнат


Някой знае ли колко точно масло събира М57 231 до максимума на щеката.
Някъде пише 7,5л някъде 8,3л някой който е сигурен да драсне колко точно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мнение за масло

Мнение от dhtj » 29 Мар 2023, 1:15

При мене с 8л е на макс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 29 Мар 2023, 1:17

dhtj написа:При мене с 8л е на макс.

Да толкова е точно, питах за да знам колко масло да нося в сервиза но мерси иначе

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Мнение за масло

Мнение от Moni_BMW » 10 Май 2023, 20:09

Здравейте скоро ще сменям масло. Досега карам със златен Кастрол 5W30. Мисля да мина на 5W40 и гледам масло Castrol Edge Titanium FST. Карам със зелен Кастрол (понякога и със златен)5W40 на бензиновата ми Е46 и не е имало ядове. И на двете ми коли Е46 и Е90 го сменям на 8-9000км. Питам това масло което съм избрал за Е90 подходящо ли е ? 2ка дизел 163кс стоково, фабрично без дпф. На тубата пише че има спецификация BMW LL04.
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 10 Май 2023, 20:17

Да. Но може би е по-добре да караш с EDGE 0W-40 LL-01
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 13 Май 2023, 17:20

Абе колеги, нали много се хвали този равенол.Закупих 5w40 vmo,налях и карах, мотора работи като часовник не се чува обаче за 2500км дръпна почти 1 литър? Как е възможно това. С кастрол 5w30 изяде 1,5-2л на 10К а тоя равенол сигурно 3-4 кила ще заминат.Равенола е проверен с кодовете отзад не е ментак.Така или иначе съм решил пак да се отваря мотора и да се ревизират сегменти и гумички на клапани защото като загрее попушва леко на място сиво синкаво.Вече веднъж отворих мотора за вериги и лагери и ме е яд че не го направих тогава всичко на веднъж.Имам човек който се занимава относно с бмв така че ремонта ще е качествен, дали след него се очаква да спре да харчи масло или е възможно пак някакъв си разход...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнение за масло

Мнение от zaharia » 15 Май 2023, 10:39

Колега, едва ли проблемът е в маслото до момента не съм виждал някой да е изявявал по форумите претенции към него. Най-вероятно или за тези километри си карал някъде на по-високи обороти или има някакво влошаване на положението в двигателя. Самият аз имам висок разход на масло заради проблеми със сегментите, при повишаване на оборотите разходът се вдига до няколко пъти. Освен това като са ти сменяли маслото може да са ти наляли по-малко количество. Най-добре изчакай да видиш кога ще ти поиска да долееш следващия литър и си отбелязвай колко км от общо изминатото разстояние си се движил на повишени обороти. При мен в бензинов двигател повишени например, това е всичко над 140-145км по GPS(мисля е към 3300-3400об), ако за норма взема 3000об при 130км/ч.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 15 Май 2023, 15:41

Denislav7777 написа:Абе колеги, нали много се хвали този равенол.Закупих 5w40 vmo,налях и карах, мотора работи като часовник не се чува обаче за 2500км дръпна почти 1 литър? Как е възможно това. С кастрол 5w30 изяде 1,5-2л на 10К а тоя равенол сигурно 3-4 кила ще заминат.Равенола е проверен с кодовете отзад не е ментак.Така или иначе съм решил пак да се отваря мотора и да се ревизират сегменти и гумички на клапани защото като загрее попушва леко на място сиво синкаво.Вече веднъж отворих мотора за вериги и лагери и ме е яд че не го направих тогава всичко на веднъж.Имам човек който се занимава относно с бмв така че ремонта ще е качествен, дали след него се очаква да спре да харчи масло или е възможно пак някакъв си разход...
Е па ако си със стар DPF, вероятно ти е развалил сегментните вече. Независи от маслото, става изведнъж.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Мнение за масло

Мнение от vanko242 » 15 Май 2023, 17:28

Denislav7777 написа:Абе колеги, нали много се хвали този равенол.Закупих 5w40 vmo,налях и карах, мотора работи като часовник не се чува обаче за 2500км дръпна почти 1 литър? Как е възможно това. С кастрол 5w30 изяде 1,5-2л на 10К а тоя равенол сигурно 3-4 кила ще заминат.Равенола е проверен с кодовете отзад не е ментак.Така или иначе съм решил пак да се отваря мотора и да се ревизират сегменти и гумички на клапани защото като загрее попушва леко на място сиво синкаво.Вече веднъж отворих мотора за вериги и лагери и ме е яд че не го направих тогава всичко на веднъж.Имам човек който се занимава относно с бмв така че ремонта ще е качествен, дали след него се очаква да спре да харчи масло или е възможно пак някакъв си разход...

...виж дебитомера и при мен беше така пропушваше, после спираше да пуши, само на място се виждаше и миришеше зле.......смених майстора и после дебитомера и о чудо!? сега е ОК. По принцип ако е позадръстен ДПФ-а също харчи масло във високите обороти заради налягането, начесто ли регенерира?
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Мнение за масло

Мнение от SpeedyMan » 15 Май 2023, 17:46

То моя май често регенерира. Но има и вариант да ти се позапекат и поразкалят сегментите ако вземе да връща горещ въздух към горивните камери и колата започва да гори масло и заради сегменти.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Мнение за масло

Мнение от Denislav7777 » 16 Май 2023, 2:58

Колата когато ми я разтовариха от германия се качвам да я карам и чудо не върви грам ама грам на диагностика излезна че дпф не е правил регенерация 22К км, след издънване на дпф и катализатор и спиране софтуерно естествено колата тръгна на гръм, последиците бяха разбита топла част на турбината последва рециклаж ноо масло продължи да си харчи,преди да рециклирам турбината не ми се говори колко беше разхода и когато сложих маслото гледах да е точно на максимума на щеката и колата се мери винаги на едно и също място в гараж.Най вероятно толкова дълго каране с запушен дпф може да е поспекъл сегментите но така или иначе вече съм се разбрал с майстора ми да я отваря.Няма логика да има друг проблем колата още като споменях на майстора ми за равенола каза - добър е ама ще го харчи повече от кастрола и така се и оказа
Колата е жива не е като да е умряла, карал съм и с други 231ци място летящя хвърчащи стартове до сега не съм намерил стокова кола с тоя мотор да ме бие все още.Колата през 99 процента от времето се кара супер спокойно ако е от значение но тоя 1 процент дойде ли на най тесния педал му става тясно

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook