Тропане на предницата, бие на метал на малки неравности

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 2011 320D e90
Мечтае да кара: M5 CS

Тропане на предницата, бие на метал на малки неравности

Мнение от TheBeemer » 08 Авг 2022, 17:58

Здравейте, колеги!

Пускам тази тема, защото вече над 3 часа ровя във форума и не открих много мнения за потропването на е90-ките.

Не бях влизал във форума откакто си смених e46-та 320d M sport с 2011-а е90 320D auto. (близо 5г). Мислех си, че докато я продам няма да ми се наложи, понеже я взех на 50хил км, на слънце дето се вика...да ама не - този преди мен явно е бил някакъв душманин и само е давал газ, защото леко потропваше още тогава. При сервизиране в Аутобавария и Бова кар ми казваха постоянно "Нищо й няма на колата, те така си потропват леко тия!" WTF?!?! :banghead:
С времето обаче това потропване започна да се увеличава, ходих и по други сервизи, обаче всеки вика "Остави я, ще я прегледаме и почваме едно по едно" Ама как да я оставя при такива отговори?
Към днешна дата имам 133 хил км общо и тропа та тропа на метал някъде там в предницата тая кочинка и не знам какво да правя!
Гледах видеа в Тубата за смяна на тампони на носачи: https://youtu.be/382WAO1G56o или направо цели носачи: https://youtu.be/jGFzADUf8Pc , обаче се чудя дали реално е това при толкова малко навъртяни километри, както и кой от двата варианта да избера?

Извинявам се ако с темата спамя форума, но ще се радвам ако ми посочите конкретни теми/подтеми с мнения, които биха ми помогнали!

Благодаря ви!
WHY IT IS ALL ABOUT TODAY?
Today i'm the oldest i have ever been & the youngest i will ever be. Today i'm the wisest i have ever been & the most stupid i'll ever be!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тропане на предницата, бие на метал на малки неравности

Мнение от Leon » 09 Авг 2022, 12:42

Биалетки или рейка тропат на метал. Първите ще се разтропат бързо и ще стане ясно, че е от тях, рейката може да си почуква и с години преди да се разбие сериозно, зависи как и колко караш. :)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.08.2022

Re: Тропане на предницата, бие на метал на малки неравности

Мнение от Polad112 » 09 Авг 2022, 13:17

Най-вероятно са биалетите

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.01.2014
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 2011 320D e90
Мечтае да кара: M5 CS

Re: Тропане на предницата, бие на метал на малки неравности

Мнение от TheBeemer » 10 Авг 2022, 12:56

Мерси колеги, Биалетките ги бях сменял преди 2 години и потропването си остана същото. Дори смених тампоните на стабилизиращата щанга с полиуретанови за да няма луфтове, но пак нищо.
Вчера ходих на диагностика на ходовата част и се оказа, че е заминал десен амортисьор и омекнали външни тампони на носачите. Вероятно поради проблемния амортисьор са се поразбили. Рейката няма луфт изобщо, което си беше чисто успокоение при все, че е електрическа и вероятно щеше много да ме боли главата от нея! :lol:
А какво ви е мнението за подмяната на тампоните на носачите с полиуретанови? Също така гледах, че в щатите масово си сменят носачите на предниците с такива от М3 8) :mhihi:
WHY IT IS ALL ABOUT TODAY?
Today i'm the oldest i have ever been & the youngest i will ever be. Today i'm the wisest i have ever been & the most stupid i'll ever be!

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook