Светва DTC при завой

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.10.2021
Пол: Мъж

Светва DTC при завой

Мнение от IliyaD » 04 Окт 2021, 8:16

Изображение
Здравейте! Модел на БМВ-то: 318Д 122кс Ръчна .Проблема ми е , че най-често при ляв завой (без значение рязък или плавен завой) светва лампата на DTC за постоянно и се изкл когато сама си прецени. Пробвал съм много пъти да го включа от бутона обаче не го отразява. Копчето си работи без проблем когато DTC не е светнал сам при завой. Също така ми светва и лампата за спирачната течност и накладките. Течноста си е както трябва и на нивото което трябва. А накладките са сменяни скоро ( започна да свети преди и продължава да свети след смяната). Датчиците им също са проверени. При четене на компютъра излиза , че волана не може да працени правилно ъгъла на завоя. Воланът и ъгъла на завоя са калибрирани чрез ОБД-то няколко пъти без промяна в проблема. Колата е карана на стенд и там няма проблем и след което пак е калибриран волана и все още продължава да го прави този номер. Колата се кара всеки ден. Кара се нормално без въртежи,дрифтове и тн.Някъква идея от какво може да идва проблема. Благодаря ви предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 763
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Светва DTC при завой

Мнение от astrapower » 04 Окт 2021, 9:13

Steering angle sensor...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook